Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: VDC/ARS/HILL HOLDER/wskaźnik paliwa/check engine błąd

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie VDC/ARS/HILL HOLDER/wskaźnik paliwa/check engine błąd

    Cześć,

    Wczoraj w trakcie jazdy, po około 30 kilometrach nagle pojawiło mi się kilka błędów:

    1. ASR unavailable (coś tam handbook)
    2. VDC unavailable (coś tam handbook)
    3. Hill holder unavailable (coś tam handbook)
    4. Dodatkowo czuć lekkie szarpnia silnika w trakcie jazdy oraz bicie w przednim kole (tym przy kierowcy). Szarpanie silnika zwiększa sie przy przyspieszaniu.
    5. Dodatkowo wskaźnik paliwa szaleje i cały czas porusza się w górę i w dół oraz lampka (ten dystrybutor) miga lub zaczyna świecić - tak jakby zapalała się rezerwa (oczywiście mam paliwo)
    6. Pojawia się "Check engine"

    Wróciłem do domu, zostawiłem samochód na 10 min. Ponownie odpaliłem, auto jeździło przez 5 minut normalnie, nie ma żadnego błędu, nie ma szarpania - generalnie wszystko działa i znów wszystko zaczyna się pojawiać w takiej samej kolejności.

    Dzisiaj rano znów dokładnie tak samo. Auto jest zupełnie normalne a po 5 minutach wszystko zaczyna się pojawiać w takiej samej kolejności. Dzisiaj też wyciągnałem zupełnie akumulator i jak go sprawdziłem miernikiem to był praktycznie wyładowany. Nie powinno tak być zwłaszcza, że wczoraj dużo jeździłem. Może aku dostał na głowę i zaczęły się jakieś cyrki z błędami. Sprawdzę później z innym lub tym samym naładowanym (jest aktualnie podłąćzony pod agregat).

    Co to może być ? Od czego zacząć sprawdzanie, bo to chyba ewidetnie jakiś problem z prądem (może jakieś zwarcie/popsuty czujnik?)

    Nie mam komputera.

    Moje auto- Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm, 150km, 2007 rok.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał LegenGod Zobacz post
    Od czego zacząć sprawdzanie
    Jak zwykle od diagnostyki, ale skoro aku był death, po dłuższej jeździe, to albo on, albo coś z ładowaniem, a więc wracamy do pkt. 1, czyli diagnostyki, bo błędy nie muszą być przyczyną, ale skutkiem.

    Cytat Napisał LegenGod Zobacz post
    Nie mam komputera.
    Wystarczy smartfon z Androidem i moduł OBD II, za kilkanaście/kilkadziesiąt złotych, który będzie Ci służył przez lata

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Afla romeo 159 SW 1.9 150KM QTronic
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał LegenGod Zobacz post
    Cześć,

    Wczoraj w trakcie jazdy, po około 30 kilometrach nagle pojawiło mi się kilka błędów:

    1. ASR unavailable (coś tam handbook)
    2. VDC unavailable (coś tam handbook)
    3. Hill holder unavailable (coś tam handbook)
    4. Dodatkowo czuć lekkie szarpnia silnika w trakcie jazdy oraz bicie w przednim kole (tym przy kierowcy). Szarpanie silnika zwiększa sie przy przyspieszaniu.
    5. Dodatkowo wskaźnik paliwa szaleje i cały czas porusza się w górę i w dół oraz lampka (ten dystrybutor) miga lub zaczyna świecić - tak jakby zapalała się rezerwa (oczywiście mam paliwo)
    6. Pojawia się "Check engine"

    Wróciłem do domu, zostawiłem samochód na 10 min. Ponownie odpaliłem, auto jeździło przez 5 minut normalnie, nie ma żadnego błędu, nie ma szarpania - generalnie wszystko działa i znów wszystko zaczyna się pojawiać w takiej samej kolejności.

    Dzisiaj rano znów dokładnie tak samo. Auto jest zupełnie normalne a po 5 minutach wszystko zaczyna się pojawiać w takiej samej kolejności. Dzisiaj też wyciągnałem zupełnie akumulator i jak go sprawdziłem miernikiem to był praktycznie wyładowany. Nie powinno tak być zwłaszcza, że wczoraj dużo jeździłem. Może aku dostał na głowę i zaczęły się jakieś cyrki z błędami. Sprawdzę później z innym lub tym samym naładowanym (jest aktualnie podłąćzony pod agregat).

    Co to może być ? Od czego zacząć sprawdzanie, bo to chyba ewidetnie jakiś problem z prądem (może jakieś zwarcie/popsuty czujnik?)

    Nie mam komputera.

    Moje auto- Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm, 150km, 2007 rok.
    Za pierwszym razem jak miałem takie problemy wina był akumulator. Wymiana pomogła. Pozycz od kogoś akumulator podobny i sprawdź. Teraz mam to samo plus parę innych błędów typu vehicle protectin fault i akumulator pomimo naładowania i alternator pomimo trzymania napięcia problem dalej występuje niestety

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Panowie, diagnostyka, która w obecnych czasach jest prosta, jak nigdy wcześniej, a przynajmniej z grubsza wiemy w jakim obszarze się poruszamy i możemy pomóc tym, którzy radzi by pomóc Wam w inny sposób niż wróżenie z fusów

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Jak zwykle od diagnostyki, ale skoro aku był death, po dłuższej jeździe, to albo on, albo coś z ładowaniem, a więc wracamy do pkt. 1, czyli diagnostyki, bo błędy nie muszą być przyczyną, ale skutkiem.



    Wystarczy smartfon z Androidem i moduł OBD II, za kilkanaście/kilkadziesiąt złotych, który będzie Ci służył przez lata
    Jest opcja żebyś wstawił jakiś link z odpowiednim ? jestem w tym zielony i będę wdzięczny.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Poszukaj tutaj, jest kilka polecanych:

    https://www.forum.alfaholicy.org/159...ight=INTERFEJS

    Ja osobiście mam Vgate iCar2. Używam go w połączeniu z AlfaOBD na telefonie. Do czytania i kasowania błędów wystarcza. Łączy się z większością rzeczy, choć u mnie nie łączy z ECU silnika.
    Ostatnio edytowane przez maurize ; 15-02-2023 o 00:42

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 SW Automat
    Postów
    5

    Domyślnie

    Przeczyść wtyki (kostki) przy wtryskiwaczach. Potem popsikaj WD 40.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosso Zobacz post
    Przeczyść wtyki (kostki) przy wtryskiwaczach. Potem popsikaj WD 40.
    sprawdzę..
    Ostatnio edytowane przez LegenGod ; 15-02-2023 o 09:47

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał LegenGod Zobacz post
    Jest opcja żebyś wstawił jakiś link z odpowiednim ?
    Sprawdź priv

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał LegenGod Zobacz post
    sprawdzę..
    Sprawdziłem i wszystkie problemy zniknęły. Mega dziwne ale wielkie dzięki

    dodatkowo auto zapala gładko jak nigdy, chodzi ciszej, pokazuje dużo mniejsze spalanie. Naprawiłeś mi pół auta

    Zobaczymy dalej co się będzie działo, najwyżej będę pisał.

Podobne wątki

  1. [159] Alfa Romeo 159 TI - Check engine - ASR unavailable - VDC unavailable - Hill holder
    Utworzone przez MrQarrior w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-12-2020, 11:21
  2. [MiTo] Mito t-Jet 120km. Błąd check engine,VDC,hill holder,steering corrector.
    Utworzone przez lukasz31 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-08-2019, 08:50
  3. [Giulietta] Błąd Esc, Hill Holder, wariuje wskaźnik paliwa.
    Utworzone przez Usiat w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-10-2018, 14:03
  4. [159] Check engine Hill holder vdc abs not avilable
    Utworzone przez rafallw w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-03-2017, 08:49
  5. [159] Pomocy!!! CHECK ENGINE + HILL HOLDER + VDC + gaśnie w czasie jazdy, brak mocy
    Utworzone przez nowy jestem w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 15:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory