Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Błąd P0115 - Engine coolant temperature

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie Błąd P0115 - Engine coolant temperature

    Witajcie,

    wyskoczył u mnie błąd podczas uruchomienia pojazdu jak w tytule. Po podłączenie Car Scanner i skasowanie błędu po dwóch dniach znowu się pojawił. Auto cały czas jeździ, pali i przyspiesza normalnie. Temperatura płynu na wskaźnikach pokazuje normalną temperaturę. 1 sierpnia jadę wymienić czujnik temperatury zewnętrznej w lusterku - teraz pokazuje -24.

    Co może być przyczyną tego błędu ?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Aku naladowany?moze glitch/zafalszowany odczyt ze spadku napiecia przy rozruchu skoro przy rozruchu to sue pojawia?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie

    Właśnie nie wiem. Wcześniej miałem błąd P0100 - mass air flow sesor/volume air flow, ale po skasowaniu już nie występuje. Wale trasy więc raczej naładowany. Z tego co czytam to takie błędy występowały w starszych alfach, ogólnie chyba wszystko mechanicznie jest ok, obawiam że zaczyna się dziać coś z elektroniką.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Może aku już wiekowy, co przy super głupiej strategii ładowania szybciej postarza aku który nie ładuje się nigdy powyżej max 80 kilku % (u ludzi którzy tygodniowo robią po 1-2tys km, bo u normalnych śmiertelników to różnie, nawet 30-40% dla kręcących się wokół komina do max 75% wyłączających S&S ale nie jeżdżących długich tras tylko średnie)?

    Zacznij od naładowania porządnego aku - jesli masz ori Vartę HD albo inny EFB to najlepiej w trybie Recond/Repair jeśli Twój prostownik takie coś ma (w tym trybie ładuj na aku z odłączoną masową bo oficjalnie max to 14.7V a w Recond na małych prądach dochodzi ok 16V). Jeśli masz już zmieniony i na AGM to bez reconda!

    Updaty w ASO powgrywaj może?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie

    Akumulator ma max 3 lata (jest to oryginalny Warty montowany z logiem AR) - był wymienny przy zakupie samochodu w salonie w BB w grudni 2020 r. (auto podyrektorskie). Niestety nie mam prostownika ani miernika. Ale zrobiłem test dzisiaj i nie wyłączyłem start & stopu (automatycznie go wyłączam zawsze). Star & stop działa więc domniemuje, że z akumulatorem jest raczej ok.

    Update mi robili z tytułu wymiany radia na II generacji z z 2 lata temu. Ale obstawiasz, że to raczej nie jest usterka mechaniczna jak silnik działa normalnie ?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    jeśli S&S działa to aku naładowany na więcej niż 65%, oczywiście ile z pojemności startowej zostało to inna sprawa, ale skoro normalnie robisz trasy i wyłączasz SS to tragedii nie będzie. No to nie ta ścieżka raczej.

    Sprawdź czy kabel na klemie masowej kliknięty (bywa że i w ASO nie założą dobrze) - pociągnij czy nie schodzi, looknij też na klemę plusową czy dobrze przykręcona. znam przypadek gdzie gość po pół roku miał jaja i okazało się że klema + zeszła jak pociągnął.

    Wizualnie też sprawdź czy nie ma jakiś dziwnych nalotów tam.

    Jeśli OK, no to musisz szukać dalej - z prostych rzeczy to ja bym sugerował zacząć od sprawdzenia punktów masowych z budy na silnik/skrzynię (to na podnośniku u mechanika chyba że gdzieś masz w okolicy najazdy albo sąsiada z kanałem w garażu) jak i ten z aku na budę (to sobie sprawdzisz z bagażnika), tak żeby mieć pewność że baza całej elektryki jest dobra. Możesz też sprawdzić dokręcenie i wyglad głównych bezpieczników w skrzynce na klemie plusowej - ale to rób z odpiętą masą - głupio by było kluczem dotknąć masy przez przypadek i wywalić aku/przyspawać klucz pomiędzy klemę a budę.

    Kolejna sprawa pooglądaj czy jakaś kuna nie była z wizytą. ślady łapek, resztki jedzenia w komorze silnika.

    potem dopiero dalsza diagnostyka, ale nie mam pomysłu na ten moment - nie spotkałem się raczej z niczym takim dotychczas na forach.

    Skoro robili updaty na radio, to pewnie i inne, i auto masz przyzwoicie nowe firmwarowo.

    Powodzenia.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie

    Mam małą aktualizację. Po wymianie czujnika temperatury w lusterku problem wydaje się że ustał. W ASO w Bielsku dowiedziałem się, że było to związane właśnie z tym czujnikiem który podawał błędną temperaturę do systemu i objawiało się to właśnie takimi błędami 100 oraz 115. Po podłączeniu do Witechu pokazała się ciekawa informacja którą załączam poniżej. Tzn. że jakiś update jest dostępny jeszcze do mojego pojazdu ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	43.6 KB
ID:	287637


    Z pozostałych informacji, Centrum Sprzedaży w BB oraz serwis przy nim jest tylko do końca listopada - potem ich zamykają.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    problemy z czujnikiem standard z tego co obserwuję forum, raczej dotyczący wczesnych wypustów 2016/17

    kampania 6116 to była w 2017r o ile pamietam i każde auto normalnie serwisowane miało wgrywane te updaty, u Ciebie dopiero teraz?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie

    nic u mnie wgrywane nie było. Przy wymianie radia mi 6116 wgrali. Chciałem Ciebie po prostu zapytać czy ta druga strona tego pliku co załączyłem pokazuje, że jeszcze coś nowego jest do wgrania.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    nie, no na pierwszsej stronie masz że wgrali, na drugiej niby że do wgrania - nie wiem, moze baza sie nie zaktualizowała jeszcze? pytaj ich - tam kilka modułów miało być zupdatowanych, z głowy nie powiem które choć pamietam że klima HVAC do wersji 1025, inne nie powiem.

Podobne wątki

  1. Engine coolant max temperature Alfa 156
    Utworzone przez Himen35 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-04-2019, 13:39
  2. Check Engine i błąd P0115. Wymiana czujnika temperatury?
    Utworzone przez nawkrzy w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2019, 22:15
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-11-2016, 13:53
  4. [159] Błąd P0115 - water temperature sensor
    Utworzone przez prezes-tk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 20:57
  5. błąd p0115 engine coolant temperature circuit malfunction
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory