Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Temat: Co zamiast Alfy Romeo?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie Co zamiast Alfy Romeo?

    Stelvio to moja 3 Alfa i 2 z salonu. Bardzo mi sie podoba i moim zdaniem nie ma piekniejszych aut. Lambo, Bugati, Ferrero Roche, Jaguar, Dacia, Audi nie maja nawet podjazdu. Ale nie chce miec juz kolejnej alfy ze wzgledu na jakosc obslugi w ASO i kosmiczne ceny za czesci (jak na aspirujace do klasy premium usportowione alfa romeo to cen bym oczekiwal na poziomie max passata).

    Co jest jeszcze wedlug Was ladnie zaprojektowane? Co przyciaga wzrok na ulicy? Co pieknego i nowego z salonu do max 290 000 przed rabatami?
    A moze cos pieknego w cenie Tonale?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,226

    Domyślnie

    Ja zakupiłem Formentora VZ 310KM, konfig po dzisiejszych cenach za ~250tys. i jestem bardzo zadowolony. Wykonanie wnętrza - wiadomo klasę niżej niż Gulia, ale akceptowalne, tablet nie taki straszny (i nie zawiesza się). To niby tylko Seat ze zmienionym znaczkiem - ale obsługa w salonie - 3 klasy wyżej od "premium" alfy romeo. I podobno teraz wyrabiają się w 3 miesiące z produkcją wg indywidualnej konfiguracji. W budżecie 290 dużo można. Np. znajomy odebrał ostatnio BMW 4 coupe. zaje*iście wygląda z zewnątrz. Napisze coś, za co mnie zjedzą - z boku Gulia nie ma startu do tego coupe. W środku za wyjątkiem kokpitu - 6 z plusem. Tylko ten kokpit od siekiery wyciosany prostokąt z dwóch tabletów - jeździłem w 3-ce z takim - i dla mnie nieakceptowalny.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 31-07-2023 o 17:23

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszek_Zal Zobacz post
    cen bym oczekiwal na poziomie max passata
    Rozumiem, że to żart.



    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Rozumiem, że to żart.



    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Trochę żart, troche nie. Zgłosiłem kilka usterek gwarancyjnych. Jedną z nich była urwana klamka od strony pasażera. Tył. Wnętrze. Wymiana klamki = wymiana całego panelu, co kosztuje 4k + robocizna 1k. Samych klamek nie ma. Gwarancja nie uznana. I trudno. I cześć. Ale jak mam se robić za swój hajs naprawę elementu który jest plastikiem o długości 4-5 cm i się urwał to nie chce płacić za to 5 koła. Przyznam - dosyć sprytne z punktu widzenia wyciągania kasy od klienta. Masz problem z tzw. "pierdołą" ale nie zrobisz jej jeśli nie wymienisz całego panelu, w którym jest "pierdoła".

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Ja zakupiłem Formentora VZ 310KM, konfig po dzisiejszych cenach za ~250tys. i jestem bardzo zadowolony. Wykonanie wnętrza - wiadomo klasę niżej niż Gulia, ale akceptowalne, tablet nie taki straszny (i nie zawiesza się). To niby tylko Seat ze zmienionym znaczkiem - ale obsługa w salonie - 3 klasy wyżej od "premium" alfy romeo. I podobno teraz wyrabiają się w 3 miesiące z produkcją wg indywidualnej konfiguracji. W budżecie 290 dużo można. Np. znajomy odebrał ostatnio BMW 4 coupe. zaje*iście wygląda z zewnątrz. Napisze coś, za co mnie zjedzą - z boku Gulia nie ma startu do tego coupe. W środku za wyjątkiem kokpitu - 6 z plusem. Tylko ten kokpit od siekiery wyciosany prostokąt z dwóch tabletów - jeździłem w 3-ce z takim - i dla mnie nieakceptowalny.
    Gratuluje zakupu! Wygląda temat MOCNO dobrze!

    Ciekawy trop Szanowny Kolega forumowy mi podrzucił. Może jest tak, że marki premium marek podstawowych mają narzuconą politykę wysokiej jakości obsługi po to aby się właśnie czymś odróżnić od standardowego podejścia.
    Właśnie sobie przeglądam co jest jeszcze na rynku takiego jak w układzie SEAT-CUPRA. Dajcie znać co tam Wy wyszukaliście.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszek_Zal Zobacz post
    Trochę żart, troche nie. Zgłosiłem kilka usterek gwarancyjnych. Jedną z nich była urwana klamka od strony pasażera. Tył. Wnętrze. Wymiana klamki = wymiana całego panelu, co kosztuje 4k + robocizna 1k. Samych klamek nie ma. Gwarancja nie uznana. I trudno. I cześć. Ale jak mam se robić za swój hajs naprawę elementu który jest plastikiem o długości 4-5 cm i się urwał to nie chce płacić za to 5 koła. Przyznam - dosyć sprytne z punktu widzenia wyciągania kasy od klienta. Masz problem z tzw. "pierdołą" ale nie zrobisz jej jeśli nie wymienisz całego panelu, w którym jest "pierdoła".
    1. Masz pecha, bo w Giulii i Stelvio boczki są zgrzewane w całości, zastanawiałem się nad wymianą dekorów, ale po tej informacji spasowałem - czyli ASO nie wymieni samej klamki, bo nie ma jej jak zamówić, ale...
    2. Dziwne, że ASO nie uznało reklamacji, ja w Pol-Carze nigdy nie miałem problemów, wymienili nawet w Giulietcie tydzień przed końcem gwarancji pokrywę lusterka z obłażącym klarem (co musiało być wynikiem uderzenia kamyczka, a więc uraz typowo mechaniczny).
    3. Po gwarancji to mi nawet polutowali kable w wiązce za 50 zł zamiast wymieniać całość za zapewne kilkaset złotych. Więc jeśli się chce, to można (no ale tutaj w grę wchodziła w zasadzie sama robocizna, a nie części).
    4. W Peugeocie 307 też mi nie chcieli wymienić samej maty grzewczej w fotelu, tylko zaproponowali wymianę całego siedziska za... 8500 złotych. Kilka lat temu. Więc to nie tylko Alfa jest taka zła.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Dzięki za wpis. Dodaje otuchy. Życie. Pocieszam się, że lepsze to niż słynna uszczelka pod głowicą dzień po zakupie nowej 10 letniej Alfy prosto od handlarza z Radomia. A i takie historie się zdarzały nie jednemu z fanów marki (i oby nigdy nam się nie przytrafiły).

    Właśnie taki standard obsługi i podejścia w typie PolCaru by mnie interesował - a tu w Warszawie, widać nie potrafią. Swoją drogą ta Giulitta to bardzo fajny samochód.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Spróbuj w innym ASO, ewentualnie uderzaj do BB. Za naprawy gwarancyjne płaci producent - części ASO ma bezpłatnie, a za robociznę dostaje pieniądze. Więc raczej powinno im zależeć na uznaniu gwarancji.

    Jeśli diler/ASO się stawia, to czasami pismo do centrali pomaga. Ja po odebraniu nowego samochodu miałem 2 uszkodzone delikatnie elementy. Sprzedawca się na mnie wypiął, to poszło pismo do centrali i wszystko wymienili bez marudzenia.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Spróbuj w innym ASO, ewentualnie uderzaj do BB. Za naprawy gwarancyjne płaci producent - części ASO ma bezpłatnie, a za robociznę dostaje pieniądze. Więc raczej powinno im zależeć na uznaniu gwarancji.

    Jeśli diler/ASO się stawia, to czasami pismo do centrali pomaga. Ja po odebraniu nowego samochodu miałem 2 uszkodzone delikatnie elementy. Sprzedawca się na mnie wypiął, to poszło pismo do centrali i wszystko wymienili bez marudzenia.
    Dzieki-bede pisal do Bielsko Bialej. Mam nadzieje, ze sa ogarnicie i wypna sie z powodu wejscia FCA do Stellantis. W ASO probowali mnie bajerowac ze ogolnie to lepiej czekac nic nie reklamowac bo trwa fuzja i jest cieżko.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Fuzja to trwa od ponad roku. Fajne to ASO sobie znalazłeś xD.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    ale obsługa w salonie - 3 klasy wyżej od "premium" alfy rome
    Poczekaj na zderzenie z serwisem.
    Ja ich oceniam na słabe 3/ w którym ja byłem/
    Wykładają się na prostych sprawach.
    Np. Nie wiedzieli jak się reguluje wysokość spryskiwaczy szyb.
    Przykłady można mnożyć.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 2.0 zamiast Golfa 4
    Utworzone przez mamedmk w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 07:08
  2. Alfy Romeo
    Utworzone przez KaKa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 23:22
  3. [156] jaki samochód zamiast Alfy?
    Utworzone przez tomkap w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 13-03-2008, 23:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory