Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 104

Temat: Czy Tonale to jeszcze Alfa czy juz tylko auto z logiem Alfa Romeo?

  1. #91
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Czy jej potrzebujesz? Realnie pewnie nie.
    A to w jakim sensie? Samochód jest tak złożonym przedmiotem, że trudno się opierać jedynie na osiągach, wyposażeniu, wielkości bagażnika itp. Potrzebuję samochodu, bo dojeżdżam do pracy 26 km bez możliwości dojazdu transportem publicznym. I potrzebuję RWD, bo tak . Stąd dla mnie wybór był prosty - podstawowa Giulia, bo więcej faktycznie nie potrzebuję.




    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Tak samo mojej mamie by wystarczyło np 208 przy jej realnych potrzebach, ale kupiła C5 X PHEV, bo chciała duże auto i chciała sobie ładować je w domu. Mogła kupić 1.2 bez hybrydy, ale tego nie zrobiła, bo nie chciała.
    No i fajnie - ale kupując Citroena nie nastawiała się na 6 sekund do setki i sportowe wrażenia. Widzę, że w tej chwili gama napędowa też wygląda biednie, ale przynajmniej kiedyś można było kupić spalinowe 1.6 180 KM. Nie mam problemu z tym, że jest PHEV 280. Niech sobie nawet będą jeszcze i z 3 wersje PHEV. Problem polega na tym, że gama spalinowa kończy się na 160 KM.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    a tutaj dyskusja że do 200 to jest wolniejszy o 5 sekund od innego modelu.
    Bo te dane są oficjalnie dostępne. A mnie interesuje przyspieszenie np. od 130 do 170, kiedy mam ochotę szybko zmienić pas - co się akurat często przydaje.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #92
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    Panowie - choćbyście zaklinali to rzeczywistość jest taka że będzie się jeździć wolniej niż szybciej.
    Więc póki można - dlaczego sobie żałować? Śrubę dokręcają coraz mocniej - "dla naszego bezpieczeństwa", więc wcale się nie zdziwię, jak któregoś roku jeden z drugim stwierdzą, że skoro dopuszczalny Vmax to 100 (do czego dążymy), to wszystko, co mocniejsze niż 100KM jest zbędne i zakazane.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No i fajnie - ale kupując Citroena nie nastawiała się na 6 sekund do setki i sportowe wrażenia. Widzę, że w tej chwili gama napędowa też wygląda biednie, ale przynajmniej kiedyś można było kupić spalinowe 1.6 180 KM. Nie mam problemu z tym, że jest PHEV 280. Niech sobie nawet będą jeszcze i z 3 wersje PHEV. Problem polega na tym, że gama spalinowa kończy się na 160 KM.
    Dokładnie, Citroen, Peugeot i DS - koledzy AlfyRomeo z Stellantisa mają taką samą dziurę w ofercie silnikowej. 1.2 Puretech a później 1,6 PHEV-y i w cenie różnica ~50tys. Był 1,6 - został usunięty z oferty końcem 2022. Dziwna ta polityka francuzów.

  3. #93
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Fajnie, że ktoś uczciwie rozpisał te spalania

    Wynika z tego, że auto typowo do miasta, jakieś małe traski i najlepiej naładować tanim/darmowym prądem. Inaczej nie ma sensu. Nie nadaje się też na dłuższe trasy.
    Spalanie rzędu 8-8.5 przy 120km/h to ja mam w swoim 4-litrowym V8, więc ten wynik nie jest żadnym osiągnięciem.

    Dobrze, że chociaż pełna moc jest dostępna przy wyprzedzaniu, aczkolwiek rozumiem, że to tylko dopóki w aku jest coś jeszcze prądu. Jazda mając z tyłu głowy "przed wyprzedzaniem sprawdź, czy masz pełną moc" to nie dla mnie
    Auto tak samo dobre na trasy jak każdy SUV, czyli do przeżycia jak robi się wypad raz na jakiś czas. Nie odstaje od Stelvio czy Formentora pod względem spalania w trasie, osiągi też są cały czas zachowane.
    Za to - w codziennym użytkowaniu - miasto i jazda drogami krajowymi na średnie dystanse - miażdży spalinowe odpowiedniki zarówno pod względem ekonomii jak i komfortu użytkowania. A przecież w takim celu kupuje się podniesione samochody a nie żeby robić nimi kilkutysięczne trasy co miesiąc.
    Co do pełnej mocy to w codziennym użytkowaniu, nawet pałując, nie zużyjesz całości prądu bo spalinowy będzie doładowywał akumulator na bieżąco. To prawda, że nie w każdej hybrydzie tak jest (np. w VW szybko spadają osiągi) ale włosi zostawili dużą rezerwę w akumulatorze.

  4. #94
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Co do pełnej mocy to w codziennym użytkowaniu, nawet pałując, nie zużyjesz całości prądu bo spalinowy będzie doładowywał akumulator na bieżąco.
    Jesteś tego pewien? W sensie skąd to info?
    Bo to dość istotna informacja, ale pytanie czy to domysł, czy jakoś potwierdzone?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #95
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    widać to na grafice przepływu mocy w trakcie jazdy.

  6. #96
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Jesteś tego pewien? W sensie skąd to info?
    Bo to dość istotna informacja, ale pytanie czy to domysł, czy jakoś potwierdzone?
    W każdym teście co czytałem nikt nie narzekał na gorsze osiągi z pustą baterią, dotyczy to także starszej odmiany platformy PHEV Jeepa. Testującym z reguły nie chce się ładować Phev-ów i jeżdzę na pustej baterii większość testu, także takie rzeczy od razu wychodzą. Jeśli zostaje tam faktycznie aż 20 % procent baterii na wsparcie napędu to jest sporo, teoretycznie na kilkanaście kilometrów jazdy na samym elektryku. Ile razy trzeba by się rozpędzać na full żeby to zużyć, tym bardziej że każde hamowanie ładuje baterię i silnik też ją doładowuje podczas pracy.
    Zresztą jeśli użytkownik Piskoor nie odczuwał spadku osiągów na tak długiej trasie, to chyba wystarczający dowód (ubytek 100KM chyba ciężko przeoczyć ).

  7. #97
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    W każdym teście co czytałem nikt nie narzekał na gorsze osiągi z pustą baterią, dotyczy to także starszej odmiany platformy PHEV Jeepa. Testującym z reguły nie chce się ładować Phev-ów i jeżdzę na pustej baterii większość testu, także takie rzeczy od razu wychodzą. Jeśli zostaje tam faktycznie aż 20 % procent baterii na wsparcie napędu to jest sporo, teoretycznie na kilkanaście kilometrów jazdy na samym elektryku. Ile razy trzeba by się rozpędzać na full żeby to zużyć, tym bardziej że każde hamowanie ładuje baterię i silnik też ją doładowuje podczas pracy.
    Zresztą jeśli użytkownik Piskoor nie odczuwał spadku osiągów na tak długiej trasie, to chyba wystarczający dowód (ubytek 100KM chyba ciężko przeoczyć ).

    Ja mam dużo takich miejsc, gdzie potencjalnie mogę rozładować baterię do zera. na przykład 10 km krętej drogi cały czas pod górę, czasami dość ostrą górę:
    https://www.google.pl/maps/dir/Prze%...!3e0?entry=ttu
    i wcale nie trzeba przekraczać dopuszczalnych prędkości, żeby mieć 200% zabawy.

    a ta trasa to już w ogóle raj na ziemi
    https://www.google.pl/maps/dir/50.16...!3e0?entry=ttu

    wiem, wiem, statystyczny kierowca......

  8. #98
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    wręcz odwrotnie.
    startowałem z baterią na 0% ( czyli załóżmy że było te 20% zapasu ) a meldowałem się na miejscu z bateria naładowana do 20 %

    Ile razy w trakcie jazdy autostradą idzie gaz w podłogę ?

    - - - Updated - - -

    Nie rozładujesz. Myślę że spokojnie starczy na 50 km takiej drogi.

  9. #99
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    Ile razy w trakcie jazdy autostradą idzie gaz w podłogę ?
    Na autostradzie to w ogóle nie za często. Prędzej na krajówkach / drogach lokalnych gdzie trzeba szybko i sprawnie wyprzedzić.
    Jeżeli tak było jak piszesz, to znaczy że jest to zrobione OK
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #100
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Na krajówkach i lokalnych też dosyć często się hamuje - ito wystarczy aby akumulator trzymał poziom. Zresztą można ustawić aby np. poniżej 60% był był doładowany spalinowym. Myślę ze to zabiera na tyle max kilka /kilkanaście KM

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21
  3. Maty wejściowe z logiem alfa romeo
    Utworzone przez paweldante w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 00:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory