Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Zrobiłem test - USA vs PL

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    217

    Domyślnie Zrobiłem test - USA vs PL

    W ramach badań socjologiczno-motoryzacyjnych i trochę dla zabawy wystawiłem na Otomoto Giulię w dwóch wariantach - jedna sprowadzona ze Stanów, druga od pierwszego właściciela, kupiona w Polsce itd., czyli moja. Oczywiście obie w tej samej konfiguracji, obie po stłuczce "z przodu", "poduszki nie wystrzeliły" itd. i z tego samego rocznika, ogłoszenie było identyczne. Badanie trwało kilka miesięcy, żeby nie wzbudzać podejrzeń, tzn. jedna była wystawiona w Q1, druga w Q3, miały też inne kolory, ale bardzo podobne, więc to jest pomijalne.
    Wyniki: w przypadku pierwszym cena, do której "musiałem" zejść, wyniosła 3/4 tej drugiej. Pomijam różnice pomiędzy cenami samochodów w Q1 i Q3, bo nie jest to przedmiot doktoratu.
    Wnioski?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Gulia veloce
    Postów
    10

    Domyślnie

    Wiekszosc nowych aut z pl salonu kupowane sa leasing/kredyt. Maja ac wiec przy szkodzie naprawiane w aso jak nalezy. Auta z usa sprowadzane sa po to zeby byly tanie i naprawiane sa jak najtaniej.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Tak jest jeżeli kupujesz od handlarza w przypadku USA a w przypadku EU przebiegi i historia wypadkowa to często fikcja, co kto woli.
    Swoją stelvio składam dla siebie głównie na nowych częściach, póki co samodzielnie bo nic jej nie jest poza rozebraniem do rosołu do sesji zdjęciowej by ubezpieczalnia w USA dobrze wypłaciła i pogubieniem części, kilka nieuszkodzonych części używek też jest ale niewiele, szczerze to mam obawy kupować bryki igła z EU za okazyjną cenę bo po co ktoś miałby sprzedawać samochód za 180 kupiony 2 lata wcześniej za 300tys skoro jest taki idealny ? Mam kilku znajomych co robią samochody i płyta do naciągania to nie jest sporadyczne rozwiązanie, czy klienci wiedzą nie wnikam.
    Tak, że co kto woli, nie pochodzenie istotne, nawet nie wiek czy przebieg o ile jest rozsądny a rzeczywista ocena stanu technicznego.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    217

    Domyślnie

    Zwykły kupiec nie wnika czy składałeś "dla siebie", czy dla klienta (bo chyba masz zamiar kiedyś sprzedać?). Dla zwykłego kupca samo "USA" oznacza kłopoty. I bardzo dobrze. Jak będę sprzedawał, już wiem co mam pisać w ogłoszeniu.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Król-Lawet Zobacz post
    Wiekszosc nowych aut z pl salonu kupowane sa leasing/kredyt. Maja ac wiec przy szkodzie naprawiane w aso jak nalezy. Auta z usa sprowadzane sa po to zeby byly tanie i naprawiane sa jak najtaniej.
    .....srajo muchi idzie wiosna- większość poleasingówek nie widzi nawet ASO na przeglądach a co dopiero blacharka- koszty panie kolego.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    Zwykły kupiec nie wnika czy składałeś "dla siebie", czy dla klienta (bo chyba masz zamiar kiedyś sprzedać?). Dla zwykłego kupca samo "USA" oznacza kłopoty. I bardzo dobrze. Jak będę sprzedawał, już wiem co mam pisać w ogłoszeniu.
    no ta igłą z pl salonu walona przodem - tyle wiemy nie wiemy ile razy - przynajmniej CarFax mam z USA i widać co jest nawet po paru latach wpisując VIn znajdziesz foty, a w EU to jest 200 lat za murzynami - kupowanie aut jak randka w ciemno - czarna dziura. Przykre ale tak wygląda większość aut z pl rynku. Zero serwisu zero dokumentacji szkód - do bramy i się nie znamy.
    Sam mam Stelvio z USA od ponad 4 lat i ponad 100 tkm - i co i nic. a używki? już kiedyś pisałem- Koledze Giulii lub stelvio szukaliśmy - miała być tylko salonówka - niestety same guano na rynku - po obejrzeniu kilkunastu aut które po przesianiu najlepiej rokowały w efekcie skończyło się ściągnięciem zza wody. Fakty

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał Król-Lawet Zobacz post
    Auta z usa sprowadzane sa po to zeby byly tanie i naprawiane sa jak najtaniej.
    Racja i jak najszybciej do żyda. Gdyby każde z USA było dla siebie to nie byłoby ich tyle na aukcjach.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    no ta igłą z pl salonu walona przodem - tyle wiemy nie wiemy ile razy - przynajmniej CarFax mam z USA i widać co jest nawet po paru latach wpisując VIn znajdziesz foty, a w EU to jest 200 lat za murzynami - kupowanie aut jak randka w ciemno - czarna dziura.
    Ale ja zamieściłem zdjęcia. Samochodu z podobnymi uszkodzeniami, tu i tu, na ile pozwalały zdjęcia znalezione w internecie, szczegóły są pomijalne. Dbałem o maksymalny obiektywizm. Chyba mnie nie doceniasz.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Gulia veloce
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    .....srajo muchi idzie wiosna- większość poleasingówek nie widzi nawet ASO na przeglądach a co dopiero blacharka- koszty panie kolego.
    Dlatego napislem, ze jak maja ac. Biorac pod uwage, ze duzo osob bierze leasing na 3 czy 5 lat to wtedy auto naprawia sie w aso.

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Koledze Giulii lub stelvio szukaliśmy - miała być tylko salonówka - niestety same guano na rynku - po obejrzeniu kilkunastu aut które po przesianiu najlepiej rokowały w efekcie skończyło się ściągnięciem zza wody. Fakty
    Jak ogladaliscie kilkanascie aut i wszystkie byly bite i zle naprawione, to chyba budzet byl zbyt niski. Bo jesli chodzi o stan techniczny czy jak czesto ktos zmienial olej itd to sprowadzajac z usa masz jeszcze wieksza niewiadoma bo przeciez nie obejrzysz auta.

    Mi chodzilo tylko i wylacznie o naprawy blacharskie, salon polska ma duzo wieksza szanse, ze zostalo to naprawione prawidlowo. Auta z usa na handel sa naprawiane tanio i szybko. Jak ktos sprowadzil dla siebie to ma zrobione tak jak chce i to jego sprawa.

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    Ale ja zamieściłem zdjęcia. Samochodu z podobnymi uszkodzeniami, tu i tu, na ile pozwalały zdjęcia znalezione w internecie, szczegóły są pomijalne. Dbałem o maksymalny obiektywizm. Chyba mnie nie doceniasz.
    walone to walone - Pl czy USA bez różnicy. Też jak sprowadzałem graty kupowałem w ASO - mak kpl faktur za części . Jak widzisz nie każdy jest oszustem. Sprawa prosta - jak auto jest po ok 6 miechach sprzedawane znaczy handelek i trzeba wiać niezależnie od pochodzenia bo nic dobrego raczej nie można oczekiwać. potem historie ze za duże że zona nie chce że kolor nie pasuje. książkę można napisać.
    popatrz - w ub roku kupowałem żonie małe 8 letnie miejskie wozidło. pojechałem 500 km Salon pl - sprawdziłem i przed zakupem wiedziałem miał lekką kolizję robioną w ASO. Wsio udokumentowane no i co?- i jajco - po roku wylazły kwiatki których nie byłbym w stanie w żadne sposób sprawdzić. Jak widzisz pochodzenie, serwis ASO itp niczego nie przesądza wiec robienie z tego jakiegoś schematu jest po prostu błędne.
    dla mnie główna reguła- posiadanie przez kogoś auta do około 6 miesięcy jako kolejny właściciel to niemal murowana mina - na 1000% handlarz mirek który raczej w Caritasie nie pracuje.

    dla mnie ten watek jest na wywołanie sporów.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Król-Lawet Zobacz post
    Dlatego napislem, ze jak maja ac. Biorac pod uwage, ze duzo osob bierze leasing na 3 czy 5 lat to wtedy auto naprawia sie w aso.



    Jak ogladaliscie kilkanascie aut i wszystkie byly bite i zle naprawione, to chyba budzet byl zbyt niski. Bo jesli chodzi o stan techniczny czy jak czesto ktos zmienial olej itd to sprowadzajac z usa masz jeszcze wieksza niewiadoma bo przeciez nie obejrzysz auta.

    Mi chodzilo tylko i wylacznie o naprawy blacharskie, salon polska ma duzo wieksza szanse, ze zostalo to naprawione prawidlowo. Auta z usa na handel sa naprawiane tanio i szybko. Jak ktos sprowadzil dla siebie to ma zrobione tak jak chce i to jego sprawa.
    3 masz sie ASO jak rzep psiego ogona - niczego to nie gwarantuje podobnie z leasingami - co z tego że AC jak większość firm już nie robi aut w ASO z racji kosztów. Dużo by pisać- koszty leasingodawcy też tną - ubezpieczenia AC są okrojone aby były ..tańsze - wiele firm bierze kasę i zleca naprawy niezależnym serowniom- raz lepiej raz gorzej.
    a co do poszukiwanego auta - budżet był z wyższych lotów bo i oczekiwania musiały kosztować. Jednak zawsze było coś nie tak a to brak dokumentacji szkód a to luki w serwisie a to wątpliwy stan techniczny a inny wymagający sporego wkładu o czym "zapominają " wspomnieć sprzedający. w rozmowie wszystkie igły i dziewice.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Gulia veloce
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    3 masz sie ASO jak rzep psiego ogona - niczego to nie gwarantuje podobnie z leasingami - co z tego że AC jak większość firm już nie robi aut w ASO z racji kosztów. Dużo by pisać- koszty leasingodawcy też tną - ubezpieczenia AC są okrojone aby były ..tańsze - wiele firm bierze kasę i zleca naprawy niezależnym serowniom- raz lepiej raz gorzej.
    a co do poszukiwanego auta - budżet był z wyższych lotów bo i oczekiwania musiały kosztować. Jednak zawsze było coś nie tak a to brak dokumentacji szkód a to luki w serwisie a to wątpliwy stan techniczny a inny wymagający sporego wkładu o czym "zapominają " wspomnieć sprzedający. w rozmowie wszystkie igły i dziewice.
    Jeszcze nie spotkalem sie z sytuacja zeby lesingodawca nie wymagal ac z naprawami w aso przy tego klasie auta ktore bylo kupione nowe.

    Auta z usa nawet jak sa dobrze naprawione wychodza taniej ale potem sa tez tansze w odsprzedazy przez renome ktora zrobili im handlarze. W sumie chyba tyle w temacie.

Podobne wątki

  1. Co dziś zrobiłem dla swojej Belli ?
    Utworzone przez zieloo007 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13609
    Ostatni post / autor: 15-03-2024, 12:16
  2. Profilaktyczna wymiana panewek w 2.0 TS - zrobiłem to;)
    Utworzone przez Gnatek w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-12-2018, 11:42
  3. Czy dobrze zrobiłem, ze tak podmieniłem ?
    Utworzone przez Parker w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2016, 20:34
  4. Rzeczy, które zrobiłem dla GT (fotorelacje)
    Utworzone przez SynapticXX w dziale GT
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 24-06-2012, 09:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory