Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61

Temat: Full led my23 retrofit

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    No niby chyba po to ta skrętność żeby na zakrętach nie oślepiać na wprost ale i doświetlać pobocza. Poboczem jechać nie musisz ale stamtąd coś/ktoś Ci może wyleźć i w teorii zobaczysz go wcześniej.
    Wiesz, jakieś 2/3 razy zdarzało mi się usłyszeć podczas jazdy nocą przez jakieś lasy od żony siedzącej na prawym fotelu: czemu nie zwolniłeś? nie widziałeś tej sarny/jelenia/dzika na poboczu? Na co zupełnie szczerze odpowiadałem: nie widziałem, na drogę nie wyszła. Kierowca w nocy obserwuje drogę na 100+ metrów przed autem (przy prędkości 90 km/h), a pasażer może rozglądać się na boki i zauważyć jakieś zwierzę na poboczu na 30-50 metrów przed autem, ale dopóki nie wyjdzie ono na drogę, to dla kierowcy jest szarą masą wśród drzew. Ani skrętne ksenony, ani matrycowe ledy w żaden sposób lepiej nie oświetlają pobocza od zwykłych ksenonów, a co najwyżej świecą dalej przy jeździe na długich. Sądzisz, że łatwiej zauważyć na poboczu łosia z 200m, niż ze 100m, czy 50m? Na drodze tak, na poboczu nigdy.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    217

    Domyślnie

    Dobry kierowca wie, aby ograniczać używanie świateł długich w nocy do minimum, zwłaszcza podczas przejazdu przez las. Z prostego powodu - wiązka świateł długich skupia się kilkaset metrów przed samochodem, więc gdy ten punkt minie zwierzę, wchodzi ono na drogę, bo uznaje że to "coś" już przejechało (a zwierzęta też trochę myślą, wbrew pozorom). W przypadku świateł mijania, gdy miną zwierzę, to już nie zdąży ono wejść prosto pod samochód. Wiem, wiem, dla niektórych im bardziej oświetlony samochód, tym bardziej bezpieczny i to w ogóle teoria spiskowa, ale jakoś nigdy nie włączam świateł długich i żyję i nigdy nie miałem kolizji ze zwierzęciem, chociaż nieraz widziałem je na poboczu jak się głupio patrzyły, gdy przejeżdżałem obok nich.

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Światła (i długie i krótkie) skręcające wraz z drogą powinny pozwolić łatwiej dostrzec łosia na poboczu zakrętu niż świecące prosto. Tak mi się teoretycznie wydaje. Ale nie upieram się :⁠-⁠).

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    217

    Domyślnie

    A po co dostrzegać łosia? Chyba ważniejsze jest, żeby on w ogóle nie chciał wchodzić na drogę, kiedy my jedziemy?

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Nie no jasne. Łoś był tu tylko żartobliwym trochę przykładem, pijana łajza na rowerze powinna być lepszym - zapewne mniej przewidywalnym w zachowaniu...

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Wybaczcie Panowie, że zmieniam temat łosi na reflektory LED..

    Mam pytanie do [MENTION=17654]hioop[/MENTION] odnośnie przeróbki LED w Veloce Q4 z 2017 roku, xenony, skrętne, 35W. Standard. Czy Twoja przeróbka jest czymś podobnym do tego od Autoparts https://www.autopartseurope.com/it/p...giulia-my2023/
    Odpisali mi, że ten Kit działa tylko w modelach z wiazkami pod halogeny, nie xenony. Zatem, czy to co oferujesz to inny zestaw i, jeśli jest inny, to czy będzie cyrk z kablami i dopasowaniem wiazek dla starszych modeli Giulii?

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Gdzieś widziałem zamiennik LED dla palników Xenon. Może to jakiś sensowny kompromis (poza funkcjami wycinania)?

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Gdzieś widziałem zamiennik LED dla palników Xenon. Może to jakiś sensowny kompromis (poza funkcjami wycinania)?
    A co takiego magicznego wnoszą matrycowe ledy w stosunku do zwykłych nieskrętnych ksenonów, gdy nie włączamy na drodze długich świateł?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Może więcej lumenów??

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Mam ledowe światła w kilku autach, jak i xenon oraz xenon z AFL, i tak jak ledy przed autem świecą zdecydowanie jaśniejszym światłem, tak mam wrażenie że zdecydowanie krótszym jak xenon, na ledach częściej muszę operować długimi (auto lub ręcznie) tak na xenonie w zasadzie nie muszę używać. Pomijam auto z AFL, bo tam za miastem mijania same się podnoszą świecąc dłuższym zasięgiem, do tego przy pełnej ciemności zwalnia się przesłona w soczewce (nacinany wałek na silniku krokowym) i świecą jak długie z wyciemnianiem znaków drogowych oraz aut tak przed jak i sprzeciwka. Przy dobrej markowej żarówce xenon nie widzę potrzeby przejścia na led, po za bajerem i powiewem świeżości.
    Płynie mi teraz Giulia i mam dylemat czy sprzedać jej frontowe lampy i zamontować nowy model, czy tzw. olać temat.
    Stelvio I gen. USA

Podobne wątki

  1. Giulia/ Stelvio my23
    Utworzone przez bob@ w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 02-11-2023, 14:25
  2. Giulia MY23 Alfa Connect problem
    Utworzone przez Larsen w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-05-2023, 21:48
  3. [Giulia] Blind spot monitoring - retrofit
    Utworzone przez jakubc w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-02-2021, 15:26
  4. Retrofit gałki skrzyni biegów
    Utworzone przez gwynebleid w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-11-2020, 14:31
  5. RETROFIT Dodanie soczewki zamiast zwykłych żarówek h7
    Utworzone przez Flexy147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-09-2020, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory