Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 177

Temat: Skradzione Dziś w nocy Stelvio

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    350 szt jako pierwsza seria, liczę na wiecej. S&S czy bypassy też produkuję w seriach po 500 (czasem dzielę na pół złożone płytki ale np 2mce nie montujemy drugiej połowy, domawiam nowe serie/zaopatrzenie na nie w miarę schodzenia poprzednich), tak aby było płynnie z jednej strony bezpiecznie z dostawami, z drugiej żeby nie trzymać za dużego stocku. S&S zaczynałem od 120szt serii, potem 250, potem 300, potem 500. Tu zaczynam od 350 - podzieliłem przydzielenie z zakupionej szpuli 1500 procków tak, że 60% wykorzystuję na 3 pierwsze planowane produkty, (w różnych proporcjach), reszta w zależności od potrzeb albo doprodukowanie któregoś, albo jeszcze nowy czwarty produkt. Trochę na zapas bo na procki trzeba czekać 20tyg żeby je kupić w przyzwoitej cenie - inaczej 2-3 krotne przepłacanie mimo ilości typu 1tys.
    [MENTION=90487]netzmark[/MENTION], wiem, zanotowałem Twoje zdanie, ale mam swój plan, mam swoje przemyślenia, po swojemu interpretuję potrzeby rynku a i swoją gotowość (tłumaczyłem juz raz Ci pokrótce), stąd jest jak jest - taki mam plan i jego sie trzymam. najgorzej jest przerywać zaplanowaną ścieżkę gdy jest się blisko osiągnięcia pierwszego z milestonów. Jak pisałem, siłą rozwiązania będzie cena i łatwość instlacji (choć i możliwość skomplikowanej instalacji i lepszego zabezpieczenia). Ja powtarzam - wypuszczam tylko produkty plug and play, gdzie każdy łatwo może je zainstalować. Nie zamierzam robić innych, bo potem tylko wsparcie, trzeba budować sieć warsztatów - a na to przy niszowym aucie jak Giulia czy Stelvio to się nie opłaca - za dużo czasu. Gdybym tak miał coś robić, to do widzenia, idę w BMW, VW, Skodę czy coś takiego.

  2. #32
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    najgorzej jest przerywać zaplanowaną ścieżkę gdy jest się blisko osiągnięcia pierwszego z milestonów.
    Święta racja, znam problem z autopsji :-).

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Na kradzież przez radar nie prostsza jest blacha osłaniająca za 400zł co już kilka osób oferuje ? Ani ingerencji w wiązki, ani problem z montażem, no może po za zwaleniem zderzaka - a już wtedy na szybką kradzież takie auto się nie załapie.
    Stelvio I gen. USA

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Ale moj device bedzie mozna zainstaliwac latwow 10-15min samemu, do tego bedzie chronil przed kazdym sposobem kradziezy. Nie trzeba ciac wiazek, chyba ze ktos chce jeszcze lepiej zabezpieczyc samochod. Mysle ze 99% zainstaluje w wariancie plug and play przepinajaz tylko wtyczke i zabezpieczajac wiazke tasma. Na forum nie chce pisac za duzo. Instrukcje beda z produktem

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Ale moj device bedzie mozna zainstaliwac latwow 10-15min samemu, do tego bedzie chronil przed kazdym sposobem kradziezy. Nie trzeba ciac wiazek, chyba ze ktos chce jeszcze lepiej zabezpieczyc samochod. Mysle ze 99% zainstaluje w wariancie plug and play przepinajaz tylko wtyczke i zabezpieczajac wiazke tasma. Na forum nie chce pisac za duzo. Instrukcje beda z produktem
    Wiadome żebyś lepiej nie pisał, przyszłościowy złodziej miałby wtedy na tacy jak obejść
    Blachę zaproponowałem na teraz, jak Twojego nie ma, a ktoś się boi ciąć wiązki itd. Choć z tymi Can'owskimi to chyba zależy od warsztatu i lokalizacji, znajomi w 3 warsztatach montują głównie Igłę , to nie ma dnia żeby nie było auta umówionego na montaż.
    Stelvio I gen. USA

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Na rynku jest can blu firmy seo który blokuje can małe sprytne i nie do znalezienia . Co z tego jak ludzie i tak żałują na montaż .
    montuje to raz na rok
    Ja bym chętnie zamontował takie dodatkowe zabezpieczenie ale auto ma na gwarancji


    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Pewnie montujesz raz na rok bo większość ma samochody w leasingu czy wynajmie i ma zabezpieczenia w d...
    Mam auto w leasingu i nie mam zabezpieczenia w dupie, bo nerwy, strata czasu, załatwiania wszelkich formalności, walki z ubezpieczycielem czy choćby tego, że pewnie już auta w takiej konfiguracji nowego nie dostanę tylko wersję MY23, a takiego nie chciałem, to mi nikt tego nie zwróci. Chciałbym spać w miarę spokojnie


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Ale moj device bedzie mozna zainstaliwac latwow 10-15min samemu, do tego bedzie chronil przed kazdym sposobem kradziezy. Nie trzeba ciac wiazek, chyba ze ktos chce jeszcze lepiej zabezpieczyc samochod. Mysle ze 99% zainstaluje w wariancie plug and play przepinajaz tylko wtyczke i zabezpieczajac wiazke tasma. Na forum nie chce pisac za duzo. Instrukcje beda z produktem
    To jest właśnie produkt dla mnie

    Ja ze swojej strony i polecam to każdemu kto ma Alfę, bez względu na to czy na gwarancji czy już po do wysłania wiadomości do Alfa Romeo w sprawie tego dostępu do radaru. Może dzięki temu jak dostaną dużą ilość wiadomości zrobią jakąś akcję serwisową. Ja już swoją wiadomość do nich wysłałem w tej sprawie

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Może dzięki temu jak dostaną dużą ilość wiadomości zrobią jakąś akcję serwisową. Ja już swoją wiadomość do nich wysłałem w tej sprawie
    Raczej nic nie zrobią, im bardziej zależy na tym żebyś kupił nowe , kolejne a nie jeździł ciągle tym samym.
    Stelvio I gen. USA

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Raczej nic nie zrobią, im bardziej zależy na tym żebyś kupił nowe , kolejne a nie jeździł ciągle tym samym.
    Pewnie masz rację, ale wysłanie wiadomości do nich nic nas nie kosztuje, a może jakimś cudem pochylą się nad sprawą

  9. #39
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Ja bym chętnie zamontował takie dodatkowe zabezpieczenie ale auto ma na gwarancji
    To nie ma związku z gwarancją. Tzn z punktu widzenia montażowego niczym się to nie różni odnośnie wpływu na gwarancję od rozwiązania epsonixa jeśli ktoś Ci to podłączy robiąc odpowiednie rozgałęzienia Y jakiejś kostki z CAN, tylko kwestia żeby się komuś chciało takie kostki i miejsce znaleźć. Zresztą, nawet jak się gdzieś wlutujesz we wiązkę i to zakręcisz czarną taśmą do wiązek to w życiu nikt tego nie znajdzie.

    EDIT: Żeby nie prowokować zbędnych dyskusji: nie mówię tu że can blue to to samo co proponuje epsonix. Mówię tylko o wpływie podłączenia czegokolwiek do can przy pomocy kostek.

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Ja już swoją wiadomość do nich wysłałem w tej sprawie
    Sorry, ale gdzie konkretnie to wysłać i po jakiemu napisać? Próbować zawsze można...
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 26-10-2023 o 21:51

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Zresztą, nawet jak się gdzieś wlutujesz we wiązkę i to zakręcisz czarną taśmą do wiązek to w życiu nikt tego nie znajdzie.
    Gorzej właśnie jak będzie reklamacja, bo się coś z elektryką zadzieje i znajdą.


    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Sorry, ale gdzie konkretnie to wysłać i po jakiemu napisać? Próbować zawsze można...
    Na kontakt Alfa Romeo. Jak będziemy bierni to nic nie zyskamy, a tak to przynajmniej będzie można żyć nadzieją i poczuciem spełnienia misji Można nawet bezpośrednio do siedziby firmy lub na FB. Ja akurat FB nie ma i wysłałem info do polskiego przedstawicielstwa

Podobne wątki

  1. Dziś i mnie dopadło
    Utworzone przez Cubus00 w dziale 156
    Odpowiedzi: 111
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 12:15
  2. Spotkanko Warszawa, dziś (26.09)
    Utworzone przez Przemek_Docent w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-09-2008, 18:15
  3. Dziś stawia Scrat-155
    Utworzone przez Brzoza w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2007, 21:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory