Strona 7 z 21 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 205

Temat: Alfa Romeo Milano

  1. #61
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,808

    Domyślnie

    Jak dla mnie wyglada super jak na crossovera. Nowocześnie i dynamicznie. Z wnętrzem jest gorzej ale do przełknięcia. Coś tak czuję, że wersja z Puretechem będzie schodzić jak ciepłe bułeczki i zrobi marce wolumen.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #62
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,560

    Domyślnie

    Miało być włoskie spaghetti, a wyszła pizza hawajska z czerstwą bagietką [emoji28]

    Z boku owszem wygląda nieźle. Przód to dla mnie połączenie Captura, Tonale i Ypsilona, tył - Peugeot i Kia EV6... jak na markę z 114 latami tradycji, niezwykle oryginalnie.

    Ten PureTech to gen 3, zobaczymy czy i jak go poprawili.
    Natomiast obie wersje EV mają mieć tą samą baterię - 54kWh. O ile w wersji 156KM to jeszcze ujdzie, to przy 240KM w połączeniu z maksymalną mocą ładowania DC 100kW nie zajedzie się za daleko, ale przynajmniej i nie naładuje za szybko.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 10-04-2024 o 17:53

  3. #63
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,808

    Domyślnie

    Nie jestem entuzjastą Puretecha ale w Mito też nie byłem miłośnikiem 1.4 wolnossących a były to najlepiej sprzedające się konfiguracje. W Milano plusem jest fakt, że nawet bazowa wersja będzie miała niezłe osiągi.
    Co do wersji elektrycznych to szkoda, że nie pokusili się o wzmocnienie słabszej odmiany (choćby o 10 KM) żeby odróżnić ją nieco od reszty modeli Stellantis-a. Mocniejsza odmiana będzie pewnie tylko w wersji Veloce i raczej będzie to miejski samochód do zabawy - zwykła bateria da sobie tutaj radę, pamiętaj że mocne elektryki podczas normalnej jazdy nie zużywają dużo więcej prądu niż słabsze odmiany.

  4. #64
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,560

    Domyślnie

    Masz jakieś statystyki sprzedaży wersji silnikowych MiTo?
    1.4 w MiTo było włoskie to raz, a do tego bezawaryjne i znane od lat z bezawaryjności. Tego nie można powiedzieć o PureTechu.

    Owszem, w normalnej jeździe może nie zużyje dużo więcej prądu, ale po coś się kupuje 240-konnego malucha? Chcąc jechać poza miasto w trasę jakaś eSką czy autostradą robi się słabo... Z 54kWh użytecznych będzie ok. 38kWh (zakres między 80, a 10%), więc na autostradzie co 1,5h przerwa na ładowanie albo jazda za TIRami...

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  5. #65
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,808

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Masz jakieś statystyki sprzedaży wersji silnikowych MiTo?
    1.4 w MiTo było włoskie to raz, a do tego bezawaryjne i znane od lat z bezawaryjności. Tego nie można powiedzieć o PureTechu.
    Piszę akurat o naszym rynku, schodziły głównie wersje bazowe a były to muły niegodne marki. Fakt, że nie do zabicia.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Owszem, w normalnej jeździe może nie zużyje dużo więcej prądu, ale po coś się kupuje 240-konnego malucha? Chcąc jechać poza miasto w trasę jakaś eSką czy autostradą robi się słabo... Z 54kWh użytecznych będzie ok. 38kWh (zakres między 80, a 10%), więc na autostradzie co 1,5h przerwa na ładowanie albo jazda za TIRami...
    To nie będzie samochód na trasę. Na mieście luzem przejedzie 300 km nawet przy szarżowaniu, tyle wystarczy żeby nie patrzeć się co chwilę na stan naładowania.

  6. #66
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Domyślnie

    Po oficjalnej premierze muszę przyznać że jest lepiej niż się zapowiadało.Pozostaje trzymać kciuki za sprzedaż ale imo może być dobrze jeśli podstawowa konfiguracja za 30k eur nie będzie wizualnie mocno odstawać od „dopasionych” egzemplarzy ze zdjęć. Ja tymczasem czekam na nowe GT albo następcę Giulii.

  7. #67
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,808

    Domyślnie

    Najważniejsze, że po raz pierwszy od kilkunastu lat mamy 4 modele w ofercie marki. Do tego wszystkie niczego sobie. W końcu przyzwoite portfolio.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #68
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Na pocieszenie - nie jest przynajmniej tak obrzydliwa, jak Yaris Cross .

    Na niepocieszenie - swądu za też - Yarisem z innymi literkami (GR) nawet nie powącha niestety.

  9. #69
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,560

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Piszę akurat o naszym rynku, schodziły głównie wersje bazowe a były to muły niegodne marki. Fakt, że nie do zabicia.

    To nie będzie samochód na trasę. Na mieście luzem przejedzie 300 km nawet przy szarżowaniu, tyle wystarczy żeby nie patrzeć się co chwilę na stan naładowania.
    Ale ja nie pytam o jakim rynku piszesz, tylko czy masz jakieś statystyki na ten temat (mogą dotyczyć polskiego rynku). Chętnie bym zobaczył, bo nigdy ich nie znalazłem.

    Aha, czyli jak będziesz chciał pojechać na weekend 400km na plażę, czy w góry to na tą okazję trzeba kupić drugi samochód, na trasy, bo ten tylko do miasta
    Fajne tłumaczenie, ale to sam potwierdzasz, że to kalectwo w stosunku do ICE. MiTo, które miała też nie było na trasy, a mimo to oprócz codziennego dojazdu do pracy, żona robiła nim średnio raz w miesiącu trasę 400-500km w jedną stronę. Czyli co, powinna mieć drugi samochód, czy jednak inny na co dzień?

    300km przy szarżowaniu? Oj Żuczek, Żuczek... lubisz bajki opowiadać Nie wiem jakiej Ty matematyki używasz, ale przy szarżowaniu zużycie na poziomie 20kWh/100km to totalne minimum, więc jak dobijesz do 200km to będzie już sukces.
    54kWh brutto to ok 50kWh netto.
    Użyteczny zakres od 80 do 10% daje 35kWh.

    PS. Ale w sumie jest jeden plus, nareszcie fani AR i "ekologii", mogą sobie wreszcie kupić elektryka tej marki i już się nie tłumaczyć, że są za ekologią, ale jeżdżą spalinowym, bo AR nie ma elektryka
    Mam nadzieję, że pójdziecie za własnym sumieniem i szybko Milano się pojawi na forum
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 10-04-2024 o 23:26

  10. #70
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Na pocieszenie - nie jest przynajmniej tak obrzydliwa, jak Yaris Cross .

    Na niepocieszenie - swądu za też - Yarisem z innymi literkami (GR) nawet nie powącha niestety.

    Btw

    Alfa Romeo tak powoli gotuje żabę.
    Najpierw SUV . Potem Tonale . Teraz Milano. Urawniłowka do nijakości.

Podobne wątki

  1. alfa romeo milano
    Utworzone przez emac156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory