Strona 14 z 21 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 205

Temat: Alfa Romeo Milano

  1. #131
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Benzyna faktycznie będzie drożeć regularnie. Tym bardziej można brać pod uwagę elektryka.
    Oczywiście jak ktoś nie ma gdzie się ładować albo robi śmiesznie małe przebiegi to hybryda tez będzie spoko.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Na pewno, to wartość obecnego elektryka będzie potężnie spadać (kiedyś trzeba sprzedać z grubą stratą dolicz ją do kosztów ) wobec rozwoju technologii .
    To jest pewniak. Trzeci po śmierci i podatkach. Ale to wiesz na pewno wciąż nie kupując elektryka.

    Z benzyną ? I w ogóle paliwami kopalnymi można mieć wątpliwości. Po kiego toczą się wojny o tereny gdzie ich dostatek pod ziemią?

  2. #132
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    A tak poza konkursem @75andrew155, @Belfer, była już oficjalna premiera Milano, to chyba czas przenieść ten wątek obok innych aktualnych modeli z działu prototypów

  3. #133
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,808

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Na pewno, to wartość obecnego elektryka będzie potężnie spadać (kiedyś trzeba sprzedać z grubą stratą dolicz ją do kosztów ) wobec rozwoju technologii .
    To jest pewniak. Trzeci po śmierci i podatkach. Ale to wiesz na pewno wciąż nie kupując elektryka.
    Nie czytasz uważnie wątku. Oczywiście utrata wartości będzie wyższa ale nawet biorąc pod uwagę najgorszy scenariusz, że po kilku latach elektryk za 172 tys. będzie wart tyle samo co hybryda za 130 tys. czyli np. 80 tys. to dla mnie nie ma znaczenia, bo wyższą utratę wartości zrekompensują mi najpierw dopłaty a później niższe koszty eksploatacji i serwisowania.
    Osobiście uważam, że z czasem utrata wartości elektryków będzie spadać, ze względu na coraz większą popularność tego napędu, dodatkowe podatki na pojazdy spalinowe itd.
    Oczywiście wydajność nowych modeli elektrycznych będzie rosła ale to nie będzie to mocno rzutować na ceny 5 letnich i starszych używek, bo te będą kosztowały połowę lub mniej ceny nowej wersji, więc będą w kompletnie innym przedziale cenowym i będą interesować innego klienta.

  4. #134
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,4 TB LPG,Lancia Ypsilon 1.2, Fiat 500X 1.4 MA
    Postów
    19

  5. #135
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ja pier... Stelvio i Tonale, też są we Włoszech. Junior? Milano byłoby o wiele lepiej. Alfa Romeo Junior. Słabo to brzmi. Tak wiem o GT Junior, ale obecnie to słabo się mi kojarzy. Już lepsze byłoby to Brenerro

  6. #136
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    238

    Domyślnie

    Mogłaby się nazywać Panna Cotta

  7. #137
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,560

    Domyślnie

    Ceny elektryków nowych, a co za tym idzie i mocny spadek wartości używanych nastąpi w momencie wycofania dopłat, analogicznie jak to miało miejsce w Niemczech.

    Do tego podatki od EV, których teraz nie płacą w końcu też je dotkną. To jest nieuniknione.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  8. #138
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    683

    Domyślnie

    Idiotyzm w zenicie. Milano z Tychów źle, Alfa Romeo z badziewnym francuskim silnikiem dobrze.
    Co tam w tym Milano się jeszcze produkuje poza azjatycką konfekcją?

  9. #139
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,226

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ceny elektryków nowych, a co za tym idzie i mocny spadek wartości używanych nastąpi w momencie wycofania dopłat, analogicznie jak to miało miejsce w Niemczech.

    Do tego podatki od EV, których teraz nie płacą w końcu też je dotkną. To jest nieuniknione.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Jak faktycznie wprowadzą do produkcji te nowe akumulatory co m innymi chwali się nimi Toyota, i będą mieć nawet połowę obiecywanych parametrów, to obecne EV będą warte tyle co ważą.
    Skoro wg Alfy nazwa ma być związana z miejscem produkcji, to proponuję Alfa Romeo Gronie
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 15-04-2024 o 20:28

  10. #140
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,808

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ceny elektryków nowych, a co za tym idzie i mocny spadek wartości używanych nastąpi w momencie wycofania dopłat, analogicznie jak to miało miejsce w Niemczech.

    Do tego podatki od EV, których teraz nie płacą w końcu też je dotkną. To jest nieuniknione.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Będzie dokładnie odwrotnie, zniesienie dopłat zwiększy wartość rezydualną, która obecnie jest sztucznie obniżana przez dopłaty.
    Co do podatków to jedyne jakie są pewne to od spalinowców, od EV pewnie tez wprowadzą ale dopiero wtedy kiedy zaczną stanowić duży procent samochodów jeżdżących po drogach a to jeszcze potrwa.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. alfa romeo milano
    Utworzone przez emac156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory