Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Uszkodzony BCM

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał hayo Zobacz post
    Dziękuję za komentarze.

    Problem mokrych dywaników oczywiście u mnie występuje. Zaczęło się w zeszłym roku w lecie, po intensywnym użyciu klimatyzacji. Kilka razy gdy dywanik był mokry to sprawdzałem BCM i było sucho. Miałem obawy, że jak woda się nie dostanie bezpośrednio spływając pod dywanik, to kondensacja narobi szkody. Ale nic, zawsze sucho. Tak samo zrobiłem miesiąc temu. Sprawdziłem BCM, okablowanie, wtyki i całą wnękę. Zero wilgoci, korozji, śladów po wodzie. Dywanik był suchy. Nie ma mowy żeby cokolwiek zdążyło odparować. Nigdy nie lało się nic oprócz sytuacji z klimatyzacją. Jeżeli chodzi o zabezpieczenie, to nie mam ceraty, tylko plastikową pokrywę dokręcaną śrubami. Raczej wątpię żeby woda przesączająca się przez dywanik była w stanie się tam przedostać. Z tego powodu wykluczam zalanie.

    @Igor15799 Mi w ASO na mokry dywanik powiedzieli, że na myjni woda się dostała. Ale ja już wiem, że kapią skropliny z klimy. Gdzieś czytałem, że jakiś kanał się zatyka syfem i dlatego kapie, ale podobno ciężko jest się tam dostać żeby wyczyścić. Na ASO nie ma co liczyć, a samemu nie mam czasu ani miejsca żeby się tym zająć. Trzeba poszukać kogoś kto to ogarnie.

    @netzmark Przez źle dobrany aku rozumiem źle dobrany aku. Czyli sam nie wiem. Założyłem, że tak jak sweter czy buty, tak i aku można źle dobrać :-)

    Póki co wymieniam kierunkowskaz w lusterku i chyba pozostaje liczyć na to, że się nic nie posypie. Na wszelki wypadek mogę dociąć ceratę na wymiar...
    Woda nie przesiąka z tapicerki tylko leje się po grodzi czyli tam gdzie odkrecasz klapkę. Mokry dywanik/ tapicerka to tylko konsekwencja tego. Cerata znajduje się nad komputerem, widać ja po odkręceniu klapki. Żona ma giulie veloce z pl salonu,2017 rok i nie ma ceraty, u mnie w stelvio po akcji jest.

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Cytat Napisał hayo Zobacz post
    Przez źle dobrany aku rozumiem źle dobrany aku. Czyli sam nie wiem. Założyłem, że tak jak sweter czy buty, tak i aku można źle dobrać :-)..
    Można, mógłbyś mieć problemy rozruchowe czy inne które nas dotykają w przypadku spadających wyników odczytu z IBS ale nie awarie BCM. Także zapomnij raczej o tym problemie. A wogole to co Ci gość wsadził? Sprawdź, AGM ale pewnie i tak w okolicach 90Ah jak wyjęty - więc jeśli tak to napewno z tym masz wszystko ok.

    Plastikowa pokrywę na kompie ma każdy, cerata jest dodatkowa. Jeśli jej nie masz to pewnie i nie masz uszczelnienia o którym kolega wyżej pisał - pomyśl żeby to dodać, nie zaszkodzi to mieć.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T 280KM MY20
    Postów
    4

    Domyślnie

    U mnie po ulewach czy myjni było zawsze sucho. Zarówno dywanik jak i komputer, kable, klapka, etc. Jedynie podczas intensywnego używania klimy w lecie kapało z okolic schowka i tunelu środkowego na dywanik. Wiem, że kapało bo moja żona narzekała, że jej kapie lodowata woda na stopy. Odkąd sezon chłodniczy się skończył, wszystko po stronie pasażera było suche. W dniu awarii również. Ale prawda jest też taka, że nie sprawdzam tego po każdej ulewie czy wizycie na myjni. Może jakiś incydent się zdarzył a na efekty trzeba było poczekać dłużej.

    Swoją drogą, czy ktoś kto ma MY2020 mógłby potwierdzić czy ma tę ceratę od nowości albo miał dodaną w akcji serwisowej? Samochód kupiłem nowy i jeżeli była taka akcja na mój rocznik to albo ASO nie ogarnęło i muszę się upomnieć albo ten problem tutaj nie występuje.

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Ja tam średnio rozumiem Twoją wypowiedź

    Wymieniłeś bcm ale szukasz ponownie na wymianę?

    BCM po zalaniu jest średnio naprawialny. Jak nie dużo to można go umyć. Następnie część ludzi bierze używkę i przelutowuje procesor (nie lubię tej metody). BCM jest "trudno" rozbieralny.

    Dostępna też jest opcja wymiany z kodowaniem na używkę - i to jest najlogiczniejsze. Jak coś to zapraszam

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T 280KM MY20
    Postów
    4

    Domyślnie

    @maly_777 Nie szukam na wymianę na teraz, ale ponieważ przyczyna uszkodzenia BCM jest nieznana, zakładam, że awaria może się powtórzyć. Mam ten uszkodzony BCM w bagażniku i się po prostu zastanawiam czy można go próbować jakoś reanimować. Nie znam się na tym dlatego pytam. Jeżeli nie, to nie pozostaje mi nic innego jak go zutylizować.

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Otworzyć obudowę, jak widać ślady zalania, brak procesora -> kosz

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

Podobne wątki

  1. [GTV] Wał w V6 2.0 TB. Uszkodzony?
    Utworzone przez niko w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 21:18
  2. uszkodzony abs w 147
    Utworzone przez daniel1986 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-08-2016, 10:08
  3. Uszkodzony IC
    Utworzone przez z4boj4d w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-03-2015, 15:22
  4. Uszkodzony EGR?
    Utworzone przez kamilern w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 19:43

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory