Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Dwuletnia gwarancja na modele 2024

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Chyba lepiej, że jest wybór i można kupić taniej bez dodatkowej gwarancji. Marketingowo to niewiele się zmieni, może zamiast 5 lat, usłyszysz do 5 lat.

    Analizując na szybko to w przypadku veloce jest taniej 6k, wystarczy na ubezpieczenie w wariancie +3 lata do 75kkm, najwięcej chyba zyskuje ppdstawowy sprint do zeszłego rocznika. -9k cena, plus aluminiowe dekory, w 23 był plastik w super i sprincie.

    Jak rabaty do produkcji? Bez zmian okolice 15% max (bez leasingów)? Chociaż patrząc na stocki z 23 a nawet 22 to strzelam 10-12%.
    Ostatnio edytowane przez tomaszko ; 28-01-2024 o 04:25

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    80

    Domyślnie

    To tak nie działa. Nikt nie chce dopłacać do dodatkowej gwarancji, nawet jeśli kupi niby taniej, bo przeciętny klient tak nie myśli, skoro wydał na samochód ostatnie zaskórniki i nic nie będzie jadł do pierwszego. A chyba o to chodzi, żeby marka miała więcej klientów jeżdżących wcześniej czym innym i jakoś trzeba ich zachęcić. Skoro standardem na rynku staje się 5 czy więcej lat gwarancji, nawet w złomie Chin, to każda krótsza marketingowo jest minusem, nie plusem.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Kurde, może i tak, ale ja bym wolał takiego sprinta z gwarancją 5 lat 75k i jednak te 3k taniej. Kwestia jak to sprzedać. Może będzie jak to w alfie, zamiast 10% rabatu na dzień dobry, bedzie 10% + gwatancja o wartości xyz w cenie.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszko Zobacz post
    Chyba lepiej, że jest wybór i można kupić taniej bez dodatkowej gwarancji. Marketingowo to niewiele się zmieni, może zamiast 5 lat, usłyszysz do 5 lat.

    Analizując na szybko to w przypadku veloce jest taniej 6k, wystarczy na ubezpieczenie w wariancie +3 lata do 75kkm, najwięcej chyba zyskuje ppdstawowy sprint do zeszłego rocznika. -9k cena, plus aluminiowe dekory, w 23 był plastik w super i sprincie.

    Jak rabaty do produkcji? Bez zmian okolice 15% max (bez leasingów)? Chociaż patrząc na stocki z 23 a nawet 22 to strzelam 10-12%.
    Gdzie był plastik. Mam 2020 i alu w Sprint, czyżby coś "wykastrowali" w międzyczasie?

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    W my23 tylko plastik, 20-22 i 24 alu, ale tam więcej zmian w wyposażeniu było jbc.
    Ostatnio edytowane przez tomaszko ; 28-01-2024 o 20:44

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Mam ten sam dylemat: kolejna Giulia czy po kilku Alfach zmiana marki (mam jedno auto na oku, nawet wycenę mi już zrobili, trochę mniej KM ale 4x4). Polityka Alfy, że jest to auto dla miłośnika jazdy, o sportowym charakterze przestaje do mnie trafiać. Konkurencja trochę lekcji odrobiła, a po podwyżkach cen Alfy staje się też bardziej konkurencyjna finansowo. Poza tym, w modelu po liftingu w zasadzie niewielkie zmiany, ta 5-letnia gwarancja była istotnym "za", a teraz sam już nie wiem. Swoją wykupiłem właśnie z leasingu i jest też wystawiona do zbycia. Na razie 6 miesięcy muszę jeszcze ją potrzymać, chyba, że ewentualny chętny będzie chciał się porozumieć wcześniej. W salonie Alfy tak niezobowiązująco dają nadzieję, że po połowie roku rabaty będą większe ale w maju, a najpóźniej w czerwcu będę musiał coś zamawiać.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Przyznaj się, która A5-ka Ci wpadłą w oko Krótsza gwarancja na Alfy mnie osobiście tak mocno nie rusza, ale z cenami, za przeproszeniem, im od*****ło...
    Ja przynajmniej całkiem konkretnie zerkam na A5-ki ostatnio

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Wcale nie A5 ale wezmę pod uwagę podpowiedź

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Obejrzyj ofertę wyprzedaży rocznika 2023 na zachodzie. na FB Formentora któryś salon ściągnął kilka sztuk. bodajże z Danii wersje VZ bez przebiegu i oferował z prawie 30% off-em względem cennika PL, gdzie normalnie max 5-6% idzie wyrwać. Ciekawe, czy inne marki również tak tanio idzie ściągnąć.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 29-01-2024 o 11:01

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Dziękuję za sugestie ale ja mam tylko jeden dylemat: Giulia albo to co mi zaproponowano w innym miejscu, dostosowane do moich oczekiwań i potrzeb. Celowo nie piszę co to za auto bo zaraz wywołam dyskusję odbiegającą od tematu. A przecież tylko odpowiedziałem na zdanie kolegi wyżej. Poza tym mam stały wgląd w oferty w Niemczech i Szwecji. Poza może jednostkowymi okazjami nie jest taniej. Przynajmniej w markach, które mnie interesują (a taką Cupra nie jest). A jednocześnie odpowiadając na sugestię jednego z Kolegów wyżej - wszedłem sobie na konfigurator Audi i "złożyłem" A4 zgodne z moimi oczekiwaniami. Wyszło 289 tys. To wolę Alfę.

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Międzynarodowy zlot 916, Austria 2024
    Utworzone przez luckie w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2024, 20:47
  2. Piszczące klocki w 2024?
    Utworzone przez Damian w dziale 166
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-01-2024, 00:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory