Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Tonale 1.6 JTD- raport użytkownika

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał sweeper Zobacz post
    - jedynie trochę brakuje doświetlania zakrętów - ale nawet nie zwróciłem uwagi kupując.
    Jak w innych markach - nie mam pojęcia - nie testowałem.
    Przecież jest - co prawda nie skrętne reflektory ale zapala się boczna lampa

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Auto
    Tonale PHEV
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał sweeper Zobacz post
    z minusów:
    - Acc - tak jak ktoś wspomniał - ciągle się wyłącza-
    Podobno jest akcja serwisowa z lutego na aktualizację softu.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    Przecież jest - co prawda nie skrętne reflektory ale zapala się boczna lampa
    A chciałbyś, żeby reflektory drogowe świeciły Ci po krawężnikach/poboczu?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Auto
    Stelvio Q
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    .....czyli takie sobie, w miarę przyjemne wozidło i nic więcej.... gdzie tu "meccanica delle emozioni" albo "bez serc bylibyśmy tylko maszynami".
    Szkoda. Milano pewnie będzie podobne w odbiorze.
    Dobrze powiedziane.
    Gdyby nie stylistyka zewnętrzna.... i kierownica jak z Giulia i Stelvio nie wiedziałbym czym jadę. Większość bajerów miałem już w Karoq 7 lat temu.
    Wybrałem diesel ze względu na ekonomię. 5,6 spalanie mnie zadowala. Także emocji nie oczekiwałem.

    Nawiązując do początku posta, wykończenie ogólnie OK. Nie rozumiem koncepcji połączenie tandetnego plastiku na przedniej desce z przeszywanym materiałem.
    Przednie reflektory LED super działają, oświetlają, zmieniają się itd. Na duży plus, chociaż w Stelvio ksenony tez dają radę.
    Przebieg 32k km. Rok użytkowania.
    Z usterek:
    - bicie tarcz przy hamowaniu, po wyminie 50 maili z AR, wymienili jako gest.
    Warto zgłaszać wszystko do 10k km, nie dyskutują wtedy. Po tym magicznym przebiegu nie wszystko uwzględnią w ramach gwarancji.
    - zdechł akumulator. ASO sprawdziło, że jest ok. Tyle, że po 2 nocach bez ruszania jest 12V, a nawet spada do 11,6.
    Mam assistance w ramach gwarancji to miły Pan z lawety będzie kursował z boosterem.

    Podsumowując, po roku użytkowaniu i przejechaniu 30k km.

    Satysfakcja po zakupie (0-10): 1, może spowodowane dużymi oczekiwaniami, jeżdżąc GIULIA i STELVIO do których wsiadasz i wiesz, że to jest to.
    TONALE to auto, które zaczyna się lubić z czasem. Takie ładne daily.

    Czy drugi raz bym kupił ? Raczej nie.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał PabloQ Zobacz post

    Satysfakcja po zakupie (0-10): 1, może spowodowane dużymi oczekiwaniami, jeżdżąc GIULIA i STELVIO do których wsiadasz i wiesz, że to jest to.
    TONALE to auto, które zaczyna się lubić z czasem. Takie ładne daily.

    Czy drugi raz bym kupił ? Raczej nie.
    Dziwną ocenę wystawileś - 1 - a z tego co piszesz to jako daily spisuje się dobrze. Kupiłeś bazową wersje silnikową i do tego diesla - trudno tu chyba oczekiwać emocji. Jeśli użytkowo spełnia założenia i się nie psuje to 5 /10 powinno być minimum.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2024
    Auto
    Stelvio 23 Veloce
    Postów
    18

    Domyślnie

    Miałem okazje pojeździć Tonale 160km po Warszawie i okolicach. Jako "daily" fajne auto. Poręczne, oszczędne, przyjemne zawieszenie, niezłe wycieszenie. Do Tonale trzeba podchodzić jak do auta dla mas, czyli ma się podobać jak największej grupie odbiorców. I moim zdanie to się udaje. Przyjemny, komfortowy samochodzik do jazdy na co dzień. Dodatkowo ma znaczek Alfy, fajne wnętrze i jest rozpoznawalne na ulicy czyli nuta wyjątkowości też jest Ja wybrałem Stelvio bo miałem inne oczekiwania, ale trzeba zauważyć też, że Stelvio ma mocniejszy charakter i przez to nie jest autem dla każdego. Jest kierowane to węższego grona odbiorców co też widać po sprzedaży.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Auto
    Stelvio Q
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dziwną ocenę wystawileś - 1 - a z tego co piszesz to jako daily spisuje się dobrze. Kupiłeś bazową wersje silnikową i do tego diesla - trudno tu chyba oczekiwać emocji. Jeśli użytkowo spełnia założenia i się nie psuje to 5 /10 powinno być minimum.
    Oceniłem swoją satysfakcję po zakupie nowego auta na 1. Napisałem też, że "sympatia" przychodzi z czasem.

    Po prostu od Alfy Romeo oczekiwałem więcej, mimo silnika. W 159 było 150KM w diesel i dawał dużo frajdy. Może to też kwestia automatu.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Tonale Q4 PHEV
    Utworzone przez duke75 w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 190
    Ostatni post / autor: 13-12-2023, 22:43
  3. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory