Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: maglownica po regeneracji - adaptacja

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Giulia 2.0 280 RWD MY19 (USA)
    Postów
    4

    Domyślnie maglownica po regeneracji - adaptacja

    Cześć!

    Niestety, korzystając z wyszukiwarki nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie - wobec tego przestaję być anonimowym obserwatorem i oficjalnie witam innych uzależnionych

    Pacjent:
    Giulia 2.0 280 RWD, prod. 09/2019 (USA)

    Historia:
    - Oryginalna maglownica, ze względu na pęknięcie gumowej osłony została uszkodzona. Objawy - blokowanie kół po długim postoju (wymagało sporo siły żeby zmienić jakkolwiek położenie kierownicy), po odblokowaniu ciężka praca z wyraźnym szumem/hałasem.
    - Oddana lokalnej firmie z całkiem wysokimi opiniami do regeneracji.
    - Zamontowana ponownie (żadne błędy nie pozostały, żadne adaptacje/kodowania nie były wykonywane), zrobiona geometria.
    Od tego czasu przejechane ok. 600km.

    Tu historia moim zdaniem powinna się skończyć z obustronną satysfakcją, ale...

    Uwagi/problemy:
    1. Po wyjściu z zakrętu powoli (zdecydowanie za powoli) powraca do jazdy prawie na wprost (odrobinę - na oko +/-3 stopnie jej zazwyczaj brakuje).
    2. Kierownica podczas jazdy działa z wyczuwalnie większym oporem.

    Pytania
    1. Czy dla tego modelu jest jakaś konkretna procedura po ponownym montażu teoretycznie tej samej maglownicy? Konieczna adaptacja czujników, itp.?
    2. Czy to możliwe, że "system" tak blokuje cały układ, że zanika naturalny sposób prowadzenia (powrót kół do jazdy na wprost podczas jazdy jest zdaje się wymogiem konstrukcyjnym)?

    Nie ukrywam - w pierwszej chwili sądziłem, że maglownica może wymagać chwili jazdy, niestety nic się nie zmienia. Oczywiście firma od regeneracji twierdzi, że magiel został prawidłowo zregenerowany, co zawsze potwierdzają wewnętrznymi testami - sugerują wykonanie adaptacji czujników (sugerują to delikatnie powiedziane, ich zdaniem bez tego nie będzie działało poprawnie). Na ten moment nie mam podstaw, żeby podważać ich wiedzę, doświadczenie i renomę, ale próbując to rozgryźć na "zdrowy rozum" wydaje mi się kompletnie nielogiczne, żeby elektronika zamiast pomagać dodawała oporów - tym bardziej, że na postoju czuć działanie wspomagania.

    Czy ktoś wykonywał regenerację maglownicy (lub wymianę poza ASO) i miał podobne problemy?
    Ostatnio edytowane przez vts ; 08-03-2024 o 18:36

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,511

    Domyślnie

    Cytat Napisał vts Zobacz post
    Cześć!

    Niestety, korzystając z wyszukiwarki nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie - wobec tego przestaję być anonimowym obserwatorem i oficjalnie witam innych uzależnionych

    Pacjent:
    Giulia 2.0 280 RWD, prod. 09/2019 (USA)

    Historia:
    - Oryginalna maglownica, ze względu na pęknięcie gumowej osłony została uszkodzona. Objawy - blokowanie kół po długim postoju (wymagało sporo siły żeby zmienić jakkolwiek położenie kierownicy), po odblokowaniu ciężka praca z wyraźnym szumem/hałasem.
    - Oddana lokalnej firmie z całkiem wysokimi opiniami do regeneracji.
    - Zamontowana ponownie (żadne błędy nie pozostały, żadne adaptacje/kodowania nie były wykonywane), zrobiona geometria.
    Od tego czasu przejechane ok. 600km.

    Tu historia moim zdaniem powinna się skończyć z obustronną satysfakcją, ale...

    Uwagi/problemy:
    1. Po wyjściu z zakrętu powoli (zdecydowanie za powoli) powraca do jazdy prawie na wprost (odrobinę - na oko +/-3 stopnie jej zazwyczaj brakuje).
    2. Kierownica podczas jazdy działa z wyczuwalnie większym oporem.

    Pytania
    1. Czy dla tego modelu jest jakaś konkretna procedura po ponownym montażu teoretycznie tej samej maglownicy? Konieczna adaptacja czujników, itp.?
    2. Czy to możliwe, że "system" tak blokuje cały układ, że zanika naturalny sposób prowadzenia (powrót kół do jazdy na wprost podczas jazdy jest zdaje się wymogiem konstrukcyjnym)?

    Nie ukrywam - w pierwszej chwili sądziłem, że maglownica może wymagać chwili jazdy, niestety nic się nie zmienia. Oczywiście firma od regeneracji twierdzi, że magiel został prawidłowo zregenerowany, co zawsze potwierdzają wewnętrznymi testami - sugerują wykonanie adaptacji czujników. Na ten moment nie mam podstaw, żeby podważać ich wiedzę, doświadczenie i renomę
    Próbując to rozgryźć na "zdrowy rozum" wydaje mi się kompletnie nielogiczne, żeby elektronika zamiast pomagać dodawała oporów - tym bardziej, że na postoju czuć działanie wspomagania.

    Czy ktoś wykonywał regenerację maglownicy (lub wymianę poza ASO) i miał podobne problemy?
    Wkladasz i jedziesz. Kręcisz w jedna i druga strone kierownica i masz adaptacje.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Giulia 2.0 280 RWD MY19 (USA)
    Postów
    4

    Domyślnie

    To co napisałeś oczywiście było wykonane standardowo jak po ponownym podłączeniu akumulatora. Nie ma żadnych błędów.
    Używałem też opcji Przywróć ustawienia wspomagania kierownicy (dostępne w menu ustawień systemu multimedialnego), ale to także niczego nie wniosło.

    Więc jesteś pewny, że nie ma żadnej procedury?

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,511

    Domyślnie

    Cytat Napisał vts Zobacz post
    To co napisałeś oczywiście było wykonane standardowo jak po ponownym podłączeniu akumulatora. Nie ma żadnych błędów.
    Używałem też opcji Przywróć ustawienia wspomagania kierownicy (dostępne w menu ustawień systemu multimedialnego), ale to także niczego nie wniosło.

    Więc jesteś pewny, że nie ma żadnej procedury?
    Mozesz zawsze jechac do aso.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Giulia 2.0 280 RWD MY19 (USA)
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Mozesz zawsze jechac do aso.
    Tak, wiem...

    Na razie mam u nich umówioną wizytę na adaptację. Jeżeli nie pomoże to chociaż mam podstawy do reklamacji.

    Dam znać czy to coś zmieniło.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,511

    Domyślnie

    Cytat Napisał vts Zobacz post
    Tak, wiem...

    Na razie mam u nich umówioną wizytę na adaptację. Jeżeli nie pomoże to chociaż mam podstawy do reklamacji.

    Dam znać czy to coś zmieniło.
    Napisalem ci nie wierzysz kto bogatemu zabroni jechac do aso.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Giulia 2.0 280 RWD MY19 (USA)
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Napisalem ci nie wierzysz kto bogatemu zabroni jechac do aso.
    Źle mnie odebrałeś. Gdybym był taki bogaty, to bym nie jeździł wersją USA i nie bawił się w regenerację. Sytuacja jest dla mnie dziwna, więc pytam na forum o doświadczenia innych. Po to jest forum, prawda?

    Też mi się wydaje, że powinno wystarczyć to o czym piszesz.

    Jedyne czego jestem pewny to to, że coś jest nie tak. Żeby mieć podstawy do reklamacji zrobię to tak jak chcą spece od regeneracji, inaczej i tak mam związane ręce.

    Dam znać.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,511

    Domyślnie

    [QUOTE=vts;2362624]Źle mnie odebrałeś. Gdybym był taki bogaty, to bym nie jeździł wersją USA i nie bawił się w regenerację. Sytuacja jest dla mnie dziwna, więc pytam na forum o doświadczenia innych. Po to jest forum, prawda?

    Też mi się wydaje, że powinno wystarczyć to o czym piszesz.

    Jedyne czego jestem pewny to to, że coś jest nie tak. Żeby mieć podstawy do reklamacji zrobię to tak jak chcą spece od regeneracji, inaczej i tak mam związane ręce.

    Dam znać.[/QUOT Pisze z doswiadczenia wlasnego z przekladnia tam nie ma zadnej sztucznej inteligencji jak pisza fachowcy.
    Sama przekladnia ma dzialac prawidlowo elektronika to osobna czesc która odpowiada za czujnik kata skretu i krancowe polozenia.

  9. #9
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    źle złożyli , albo ślizg zbyt ciasny

Podobne wątki

  1. adaptacja przepustnicy???
    Utworzone przez Zabrze1990 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2019, 19:42
  2. Maglownica do regeneracji, podobno
    Utworzone przez bitethedust w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-03-2017, 16:51
  3. [145] adaptacja ecu
    Utworzone przez Kris1979r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 19:09
  4. Adaptacja ?
    Utworzone przez rudiszubert w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 21:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory