Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: 1.6 TS nagle stracił zapłon

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark Turbo
    Postów
    4

    Question 1.6 TS nagle stracił zapłon

    Witajcie grupowicze,

    1.6 TS 105 kucy. Temat bardzo nietypowy i kończą mi się pomysły. Zaznaczę na wstępie, że samochód jest grzebany, dołożone turbo oraz paliwo sterowane przy pomocy DET3. Problem zaistniał w przeciągu dosłownie 5 minut. Po przeróbkach samochód jeździł, pracował dobrze, równo.Wczoraj po jeździe zgasiłem go normalnie, po kilku minutach postoju samochód już nie odpali. Wstępna diagnostyka wskazuje na brak zapłonu na świecach - wszystkich 4ech.

    Sprawdzone:
    • Czujnik położenia wału - sygnał jest, obroty odczytywane na DET oraz ORI sterowniku, na rozruchu 200-300 obr/min. Wskazówki reagują. Aku stare ale kręci dobrze,
    • Wtrysk paliwa - jest, paliwo niezależnie jest podawane przez DET, wtryskiwacze się otwierają, świece zalane paliwem,
    • Kąt wyprzedzenia zapłonu - w mesie na rozruchu podaje 4,5 stopnia wyprzedzenia,
    • Przepustnica reaguje,
    • Świece w zasadzie są nowe ale wrzuciłem na pewniaka stare z desperacji żeby sprawdzić - brak zmian,
    • Z immo nie miałem nigdy problemów, na blacie też błędu brak,
    • Masy, przyłącza sprawdzone.
    • Dla gdybających - kompresja jest, nic nie stukło, nie wypaliło.


    Błędy na kompie jakie są obecne:
    • Błędy grzałek i sygnałów z sond lambda - są odpięte, auto sterowane z DETa,
    • Czujnik temperatury cieczy chłodzącej, jeździł z takim ostatnio i nie sprawiało to kłopotów,
    • Błędy wtryskiwaczy - są odpięte z ORI sterownika, sterowane są przez DETa, sprawdzone - działają.


    Mimo ww błędów, auto do tej pory nie miało problemów z pracą silnika i jazdą dlatego bardziej to komplikuje temat.

    Czy cewki/zapłon ma jakiś swój osobny bezpiecznik? Ewentualnie, w którym kierunku teraz wypada zmierzać i co jeszcze sprawdzić?

    Na razie jednym z pomysłów jest wrócenie do całkowicie ORI sterownika, mam wiązkę na podmiankę nie grzebaną i sprawdzenie czy zapłon wróci.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark Turbo
    Postów
    4

    Domyślnie

    Temat rozwiązany,

    Sprawdziłem ponownie skrzynkę bezpieczników. Okazało się że F22 (15A) był przepalony. Akurat odpowiada za wspólnego plusa dla wtryskiwaczy i cewek zapłonowych. Wtryski są bezpośrednio kontrolowane przez DETa i wpięte bezpośrednio do plusowego terminala aku więc omijają bezpiecznik. Dlatego odcięło tylko zapłon.

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 jtdm stracił moc
    Utworzone przez mikell0 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-02-2018, 16:42
  2. [Giulietta] 1.6JTDm stracił moc
    Utworzone przez pawelraf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-10-2017, 23:13
  3. T.s. Stracił moc po odcieciu
    Utworzone przez bastersebek w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-04-2013, 09:53
  4. Silnik stracił moc. Max 2000obr/min JTD
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-04-2012, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory