Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Dziwne zachowanie skrzyni biegów. Giulia 2.0T veloce Q2

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    50

    Domyślnie Dziwne zachowanie skrzyni biegów. Giulia 2.0T veloce Q2

    Nad moim egzemplarze jakieś fatum wisi
    Oddałem do mechanika bo ciekło mi borygo, winna okazała się pompa wody (ta dodatkowa? Pod kompresorem klimy) mechanik wymienil mi pompę wody, koło pasowe i pasek osprzętu.. I teraz odebrałem alfe od mechanika, przejechałem 3km i na zakręcie skrzynia biegów wpadła mi w tryb N (wywaliło komunikat "start&stop niedostępny") musiałem wbić mu D spowrotem. 3 dni później to samo skręcając w lewo na zakręcie znow wypadl bieg, i dziś po tygodniu kolejny raz próbując energicznie zawrócić autem w lewo.. (w trakcie wypadnięcie biegu mam bieg M2)... Sytuacja ma miejsce gdy jezdze na trybie M ( Manualu) i używam Łopatek na trybie D automatycznym tego nie uswiadczylem jeszcze.. Przed oddaniem do mechanika problem wogole nie
    występował mechanik się zarzeka że wszystkie kostki które ruszał powpinal A przy skrzyni nic nie majstrował... Ma ktoś pomysł o co może chodzić? :-(
    Auto to Giulia veloce q2 z 2017 roku
    A moze polecicie dobrego mechanika który to sprawdzi w okolicach Warszawy? Moj mechanik rozłożył ręce...

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    461

    Domyślnie

    W okolicach masz PabloGarage, co do problemu to nie mam pojęcia co to może być.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Tak na chłopski rozum, skoro przed wizytą u mechanika nie było, a po wizycie zaczęło się tak dziać, to trzeba auto na podnośnik i zweryfikować po kolei co odkręcał/odpinał i czy wszystko jest na swoim miejscu i przykręcone/wpięte jak należy. Może się jakiś pin we wtyczce wygiął albo coś nie kontaktuje/zwiera lub jakaś inna bzdura.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    50

    Domyślnie

    Nie blisko to PabloGarage.. Ale rozumiem że warto?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Tak na chłopski rozum, skoro przed wizytą u mechanika nie było, a po wizycie zaczęło się tak dziać, to trzeba auto na podnośnik i zweryfikować po kolei co odkręcał/odpinał i czy wszystko jest na swoim miejscu i przykręcone/wpięte jak należy. Może się jakiś pin we wtyczce wygiął albo coś nie kontaktuje/zwiera lub jakaś inna bzdura.
    Sprawdzał niby.. Bo 2 raz u niego bylem.. Ale sam może Jeszce przejrze bo mam osłonę dolna do założenia..
    Generalnie mówił że nic przy skrzyni nie dłubał i nie odpinal.. Ale przyczyną gdzieś musi leżeć.. Na D wczoraj trochę pojeździłem.. I nic..
    Ostatnio edytowane przez 1wilq ; 26-04-2024 o 13:14

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    50

    Domyślnie

    Nic nie widać. Zeby coś było podpięte. Dziwny zbieg okoliczności z tym mechanikiem albo jakieś kabelki przycisnąl? 4 raz mi się to zrobiło tym razem rozpędzaj ac auto energicznie na 2 i nie przekraczając biegu na 3.. Przy opuszczeniu gazu autem lekko szarpnęłl (jak przy Manualu jak się odpuszcza gaz przy 5-6 tys obrotów) i wyszedł bieg Na N

Podobne wątki

  1. [MiTo] Dziwne zachowanie skrzyni biegów. Możliwe uszkodzenie synchronizatora 5 biegu?
    Utworzone przez bloodinnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 16-09-2019, 14:32
  2. [GTV] Dziwne zachowanie skrzyni biegów.
    Utworzone przez Keniq w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 20:04
  3. Dziwne zachowanie skrzyni biegów.
    Utworzone przez b0rn20wn w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 23:21
  4. [166] dziwne zachowanie skrzyni automatycznej
    Utworzone przez blackalfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 21:54
  5. [145] dziwne zachowanie skrzyni biegów
    Utworzone przez nietyx w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 21:22

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory