Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: spalanie oleju :/

  1. #1
    JaGGeR
    Gość

    Domyślnie spalanie oleju :/

    Hej

    Niepokoi mnie pewna sprawa - zacząłem zauważać pewien ubytek w poziomie oleju... jakieś 0,5 litra na każde 1000 przejechanych kilometrów... czy to możliwe że silnik 1,6 TS z przebiegiem 130 tyś bierze olej?? Olej wymieniałem miesiąc temu, Mobil S, nalałem pod górną kreskę, a dziś sprawdzam i już jest w połowie miarki...


    A jak jest u Was???

    pozdro

    JaGGeR

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    a szybko nowy olej zrobil sie czarny?? na poczatek zmien olej

    0,5 litra to jeszcze nie tragedia, mi chlała 1,5 litra na 1000 przed wymianą pierscieni

  3. #3
    JaGGeR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    a szybko nowy olej zrobil sie czarny?? na poczatek zmien olej

    0,5 litra to jeszcze nie tragedia, mi chlała 1,5 litra na 1000 przed wymianą pierscieni

    Właśnie olej jest żółciutki, miesiąc temu wymieniany, przejechałem na nowym oleju max 1000 km i już brakuje 1 cm na miarce.... czyli ok pół litra....

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    to narazie to zostaw i dokladnie poobserwuj jak jest z tym spalaniem, jesli niema przedmuchow do skrzyni korbowej i olej sie nie robi czarny to sie nie ma czym przejmowac

  5. #5
    JaGGeR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    to narazie to zostaw i dokladnie poobserwuj jak jest z tym spalaniem, jesli niema przedmuchow do skrzyni korbowej i olej sie nie robi czarny to sie nie ma czym przejmowac
    czyli co? w razie czego dolewać??
    przecież to nie dwusuw jak trabant

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    Cytat Napisał JaGGeR
    czyli co? w razie czego dolewać??
    przecież to nie dwusuw jak trabant
    to zmien pierscienie i bedziesz mial spokoj, pewnie ci sie troche listewki na olejowych wytarły i stąd ten ubytek oleju..

    ale 0,5 litra to nie tragedia, trzeba wziąć rowniez pod uwage ze to luzno spasowany silnik nastawiony na wysokie krecenie przez co po moze sobie chlapnąć troche oleju i wcale mu to nie zaszkodzi

    nowe silniki tez biorą olej, w niektorych dieslach to i 1litr musialbys dolewac

  7. #7
    JaGGeR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    Alfista , a o co chodzi z tym czarnym kolorem oleju :?: u mnie zawsze jest czarny po jakimś czasie i chyba w każdym aucie tak było

    dokładniej - po jakim czasie od zmiany olej ma prawo być czarny :?:

    (mój silnik spala od 0,1 do 0,15 litra na 1000 km , lubię kręcić wysoko)
    Ale Ty masz diesla, w dieslu to normalne, olej zaraz po wymianie ma prawo robić się czarny i jest to objaw zdrowego silnika, jemu chodziło o przedmuchy i zmianę koloru przy benzyniakach

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Postów
    54

    Domyślnie

    kolor oleju nie stanowi tak bardzo o jego własciwosciach smarnych ... to ze jest lekko przepalony i zanieczyszczony to rzecz normalna ... olej ma prawo być czarny po przejechaniu juz 2tys km ... zalezy od oleju ...

    moja beta pali 15l na 1000km ...

    takze panowie 0.5l na 1000 ... śmieszna ilość ..

    a to ze pali olej w aucie ktore jest z 2000 roku .. moze napisz ile ma przebiegu ... to lepiej zobrazuje ten twoj silnik ...

    w kazdym razie jak Ci oleju ubywa to najpierw zobacz wycieki ... po drugie zmierz kompresje ... mogą tez być jzu wypalone uszczelniacze zaworowe ...
    moze być tez tak ze masz uszkodzony ktorys pierscien zbierający ... i auto bedzie miało kompresje elegancką ... bedzie szło jak trzeba ... a olej bedzie złopało litrami i dymiło na potęge ... tak jest w moim przypadku

    alfista nowe silnki ktore biorą olej ... owszem są takie ... ale ja takiego bym nigdy nie kupił nie uwazam tego za normalne ... przykład : nowy nissan primera w jego silnikach benzynowych fabryczne spalanie oleju jest określone w granicach 0.15-0.5 l na 1000km ... i to jest prawidłowość z instrukcji ... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

    swoją drogą nie widzialem jeszcze nowego diesla ktory paliłby olej silnikowy fabrycznie ... moim zdaniem głupota...
    to są silniki wysokoprężne! ... tam nie ma mowy o takiej sytuacji ...
    1980r. E21 335csi reconstruction in progress ;]

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    mnie chodzilo o przedmuchy ze wtedy jak zalejesz nowy olej to po chwili jest czarna woda..

    u mnie od wymiany pierscieni nie robi sie czarny i juz nie bierze oleju, jest caly czas przezroczysty i ma kolor jak z banki na bagnecie

    ale to moze dlatego ze mam caly silnik jak nowy a duzo nie jezdze i olej zmieniam co 6-7tys

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaras E21

    swoją drogą nie widzialem jeszcze nowego diesla ktory paliłby olej silnikowy fabrycznie ... moim zdaniem głupota...
    to są silniki wysokoprężne! ... tam nie ma mowy o takiej sytuacji ...
    to proponuje kupic najnowszego paska w tdiku to sie zdziwisz ile potrafi schlac oleju, u starego we firmie sa 3 i kazdy chleje pomiedzy 0.7-1litrem na 1000km

Podobne wątki

  1. spalanie oleju co zrobić?
    Utworzone przez lokuss w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-06-2016, 21:10
  2. [159] 1.9 JTS spalanie oleju
    Utworzone przez Dejvvv w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 22:51
  3. Spalanie oleju w 156 1.8 T.S.
    Utworzone przez monomach w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2013, 19:59
  4. Spalanie OLEJU!
    Utworzone przez Piotrek156Sw w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 11:09
  5. Duże spalanie oleju 1.8 TS
    Utworzone przez kriskros89 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-01-2012, 20:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory