Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Nie wiem co robić... proszę o pomoc 146 1.4 TS

  1. #1
    fligos
    Gość

    Domyślnie Nie wiem co robić... proszę o pomoc 146 1.4 TS

    Witam...

    Jestem posiadaczem AR 146 1.4 TS 1998 rok 127tys. przebiegu!
    Miesięcznie jeżdżę powiedzmy 1000-1500km i poważnie, bardzo poważnie zastanawiam się nad instalacją gazową u siebie bo koszty paliwa mnie rujnują.... jako student nie zarabiam wiele a i tak połowa idzie na paliwo, a druga na ewentualne wybryki usterkowe mojej czarnej...

    Bardzo się obawiam zakładania gazu żeby nie zacząć dokładać do auta jeszcze więcej przy ewentualnych naprawach wynynikających z użytkowania gazu, a chcę autem pojeździć jeszcze 4-5 lat... dlatego wszystkie za i przeciw proszę mi tutaj podać, czego mam się bać/spodziewać/pilnować etc. żeby ustrzec się przed ewentualnymi usterkami... powiedzcie proszę jak zapobiegać. Żeby potem leczyć jak najmniej!

    I bardzo proszę odpowiedzcie mi na najważniejsze pytanie CZY zakładać...
    Mieszkam w Częstochowie i będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś z okolicy ma jakieś doświadczenia w tym temacie powie gdzie zakładać instalację i jaką.... do tej pory wszyscy polecali mi zakład VIS-EKO w Kusiętach www.vis-eko.pl twierdząc, że jeśli już zakładać gaz to tylko tam... ale którą instalację wybrać czy konieczna jest ta niesamowicie droga sekwencja za 3500 złotych czy wystarczy ta za 2500 złotych ( bo oczywista sprawa że tylko sekwencja)... za wszystkie komentarze, ZA i PRZECIW z góry bardzo dziękuję,

    nie chcę zniszczyć mojej alfy... POZDRAWIAM

  2. #2
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Witam

    tez jestem z Częstochowy

    mam gaz - niestety .. zakladalem w vis-eko w kusietach.. za bardzo chlopaki nie mogli sobie poradzic z moim boxerkiem .. pozakladali rozne dziwne rzeczy (np. przekaznik resetujacy komputer)..

    nie jest to super-extra dobry warsztat ale .. jak juz zakladac to tylko tam bo nie ma koło czestochowy lepszych gazownikow (lepsze to niz nic)

    jesli juz sie zdecydujesz i zalozysz to .. montarz sekwencji mija sie z celem. TS dobrze sobie radzi ze zwyklym gazem.. po zalozeniu - tankuj tylko dobry gaz (ja leje z shella), wymieniaj filtry, olej i swiece w terminie i bedzie wszystko ok.

    ps. widzialem juz nie raz Twoja belle na ulicach ..
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  3. #3
    fligos
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wielkie fr33 za info.... ale jestem zdania, że jeśli już to sekwencja...
    Napisałeś "mam gaz - niestety .. " niestety masz gaz czy niestety co?
    Byłem ostatnio w ASO Kowalski i tam mi gość powiedział, że w alfie gaz się nie sprawdza i mają nagminnie na warsztacie auta z gazem.. (przepalona sonda lambda, padają wtryskiwacze, przepływomierz etc.) ale pytanie czy to ludzie którzy tam się znaleźli bo np. kiepski gaz krzywdę wyrządził i w swej "oszczędności" poszli już tak daleko, że lali najtańszy syfiasty gaz, albo niewłasciwa eksploatacja w sensie zaniedbania czy zwyczajnie dbali a gaz i tak swoje zrobił... tego szukam!
    Zakładając ten post liczyłem na wypowiedzi w stylu : spoko, zakładaj... ja mam i śmiga
    albo : nie zakładaj, bo... mam i dzieje sie to to i to...

    Jeśli są jacyś użytkownicy, którzy mogą mi coś jeszcze podpowiedzieć to proszę o to, szczególnie wdzięczny będę użytkownikom TSów
    Pozdrawiam!

  4. #4
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Ja mam instalacje z mieszalnikiem w swojej V-ce. Jeżdzi bez problemów. Ważne żeby była dobrze założona, świece były dobre i przewody. Gaz jest również istoną sprawą dlatego warto tankowac w pewnych miejscach. Jeśli w częstochowie nie masz dobrego gazwonika, to poszukaj na necie, bo moze w okolicach gdzies cos jest. Nie szedłbym w kierunko kombinacji alpejskich, bo to nie wychodzi nigdy żadnej ze stron na dobre.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  5. #5
    Dziev
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Pierwszym swym "zagazowanym" samochodem zrobiłem ok. 160000 km na LPG - Bez kłopot ów. To była generacja 1 gazu co ciekawe z redukorem sterowanym elektronicznie . Autka tego używam do dziś. Alfinkę też mam "zagazowaną" generacja 2 przystosowana do turbo- zero kłopotów i tylko to chroni ją przed wymianą na blosa (jeszcze)
    Pytasz czego się obawiać - Podstawa to pseudo fachowców przy montażu instalki, a tych niestety nie brak (Panie to się nie da- to musi tak być). Większość problemów z jazdą na gazie to efekt niefachowej instalacji - Pojechać to pojedzie, ale czy daleko Co do zakładów montujących gaz te które mógłbym polecić są raczej za daleko od Twego miejsca zamieszkania (Jastrzębie-Zdrój, Gliwice) Popytaj na forum LPG pewnie ktoś podpowie o godnym uwagi warsztacie w Twej okolicy. Naprawdę warto tego dopilnować, unikniesz niepotrzebnych nerwówek, a i autko będzie zdrowsze Co do instalki - Twa broszka co włożysz wybrałeś sekwencję Twoja sprawa rzecz jasna. Nieśmiało tylko szepnę - pomyśl o blosie może- jak dla mnie wymiata, mniej autko trzeba "przerabiać" osiągi lepsze i nie kaprysi. No ale to moje zdanie - Poczytaj o tym, popytaj fachmanów - byle nie tych którzy będą zakładali instalkę, bo często jest tak że najlepsza to ta którą gość ma prawie na zbyciu Pozdrawiam i powodzenia życzę...
    Dziev~

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    co to ten blos?? V generacja?

  7. #7

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    A ja ci powiem że w ASO kitu nie wciskali. I nie ma się co dziwić jak ktoś oszczędza na paliwie to zdarzy się, że szitem też zaleje. 1,4 TS jest dość upierdliwym motorem. Wiem z osobistego doświadczenia, a auto takie samo jak twoje od nowości. Dość mułowaty, paliwożerny i na długiej liście czynników które się przyczyniają do jego awaryjności dorzucienie gazu przy przebiegu 126K będzie gwożdziem o trumny.
    Ogólnie nie rozumiem, po co kupowałeś sobie auto na którego utrzymanie masz problemy ze znalezieniem funduszy?
    1984 GTV6 3.2 24V

  9. #9
    Shyrl1
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam ten sam problem... 1,4TS 90000km i nie mogę go utrzymać... też studiuję. Myślałem nad LPG ale mąż mojej kuzynki który ma warsztat (co prawda podwozia ale się zna) powiedział ze zanim te 3500się zwróci to silnik się rozsypie ;|/ Ttak więc chwilowo Alfa chyba pójdzie na sprzedaż i bedę zbierał na 156... z dieslem :wink:




    Ogólnie nie rozumiem, po co kupowałeś sobie auto na którego utrzymanie masz problemy ze znalezieniem funduszy?
    Ja tez tak kupiłem. Czemu? Zakochani robią różne rzeczy w pośpiechu a Alfę kupuje się sercem (wspomaganym przez rozporek) a nie rozumem :wink:

  10. #10
    pedro220
    Gość

    Domyślnie

    Nie rozumiem dlaczego niektórzy tak ostro krytykuja osoby które zamontowały LPG w swoich alfach? przecież to ich samochody i ich wybór, zapłacili za te auta i niech robią sobie z nimi co chcą. Mówicie że gaz szkodzi? ok zgadzam się ale przecież nie będę jeździł jednym autem do końca życia ( no chyba, ze sie nim zabiję) i jak gaz mu na tyle zaszkodzi że nie będę zadowolony to go sprzedam albo oddam na złom i kupie następne. Jakbyśmy zyli w normalnym państwie i ceny paliwa byłyby normalne to nikt nie myślałby o zakładaniu LPG.

Podobne wątki

  1. [159] Chce zamówić tuleje wahaczy tylko nie wiem które - proszę o pomoc
    Utworzone przez takpoprostu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 18:59
  2. proszę o pomoc
    Utworzone przez maly1212 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 06:36
  3. [146] układ zasilania ma problemy a ja nie wiem co proszę o poradę
    Utworzone przez patelka3 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-04-2012, 16:37
  4. prosze o pomoc bo nie wiem co sie dzieje
    Utworzone przez Qlimax125 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 19:10
  5. Proszę o pomoc w VIN
    Utworzone przez mario595 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 12:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory