Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Przymiarka do 159SW

  1. #1
    Walery
    Gość

    Lightbulb Przymiarka do 159SW

    Dzień dobry.

    To mój pierwszy wpis na tym zacnym forum - witam wszystkich serdecznie i już wykładam co mnie "boli"

    Otóż już mi się znudziły nudne samochody i zainteresowałem się AR. Do tej pory poruszam/łem się autami grupy VW, obecnie jest to Passat którego określenie przymiotnikiem bezawaryjny byłoby mega nadużyciem. Dodam że chodzi o samochód służbowy. Ponieważ na szczęście dni jego są policzone zacząłem lobbować za 159SW. Mam parę wątpliwości.
    Co wiem (porównań z Passatem nie da się uniknąć):
    1. Wizualnie - przepaść, bez dyskusji, ale o tym nie trzeba przekonywać chyba tutaj... No dobra - pierwsze auto w którym się zakochałem od pierwszego wejrzenia
    2. Mniej miejsca dla pasażerów i w bagażniku - nie jest to problem - nie chcą niech nie jeżdżą
    3. Kolanem człowiek haczy o tempomat - przeżyje.
    4. Wyższy próg bagażnika - pies musi potrenować skoki

    Czego chciałbym się dowiedzieć:
    1. W grę wchodzi klekot - w związku z tym pytanie czy 1,9 jtdm 150HP wystarczy (teraz Passat 2.0TDI, 140HP)
    2. Czy 2.0 jtdm /170HP nie jest za młodym silnikiem żeby się nim interesować - choroby wieku dziecięcego?
    3. Średnio robię mniej więcej 50tys. km/rocznie - jak już wcześniej napisałem będzie to auto służbowe - czy w takim wypadku AR to dobry wybór. Nie zależy mi żeby z pracownikami ASO przechodzić na "ty"
    4. Jak wygląda sprawa z mechaniczną regulacją fotela kierowcy - chodzi o odcinek lędźwiowy - dopadła mnie lekka dyskopatia w związku z czym tutaj nie ma przebacz - musi być dobrze - czy jest sens inwestować w "krzesło elektryczne"
    5. Czy wersja Progression jest ok, czy jednak pójść w Distinctive?

    Za wszelkie uwagi będe wdzięczny.

  2. #2
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o wersje to ja bym szedł w stronę Distinctive - dużo lepsze wyposażenie za "relatywnie" mniejsze pieniądze.
    Co do odcinka lędźwiowego, to moim zdaniem nie ma sensu inwestować w elektryczne fotele, ponieważ manualne jest wystarczające.
    Ja robię ok. 40 tys. rocznie (silnik 1.9 JTDm) - jak na razie mało co znam się z panami z ASO (tylko przeglądy).
    Co do silnika 2.0, to nie jest to taka całkiem młoda konstrukcja (montowana od jakiegoś czasu w Lancii i Fiacie), więc myślę, że nie ma się co obawiać, tym bardziej, że osprzęt praktycznie jest identyczny jak w 1.9.

    pozdrawiam

  3. #3
    Walery
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@T Zobacz post
    z panami z ASO (tylko przeglądy).
    Co do silnika 2.0, to nie jest to taka całkiem młoda konstrukcja (montowana od jakiegoś czasu w Lancii i Fiacie), więc myślę, że nie ma się co obawiać, tym bardziej, że osprzęt praktycznie jest identyczny jak w 1.9.

    pozdrawiam
    Hmm, z tego co pamiętam to jest nowy silnik przedstawiony ostatnio przez Powertrain i na razie miał się pojawić w Alfie, Cromy nie można kupić z takim silnikiem.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    GDYNIA
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16v
    Postów
    13

    Domyślnie kupno alficzki

    Witam ja kupilem swoja alficzke z salonu jako zeszloroczna z niezlym upustem w wersji 1.9 jtdm 16V Progression generalnie co do wyposazenia to nie narzekam ale z tego co widzialem to jednak Distnictive daje sporo wiecej.
    Do tej pory samochodzikiem przejechalem ponad 6tys km (od konca czerwca) Silniczek nie jest wyscigowcem choc, jak dla mnie spoko, niezla dynamika przy wyprzedzaniu, niezla elastycznosc i bardzo spoko odglosy w kabienie. Spalanie srednio na poziomie 7.5l (80% w miescie), jezeli bym sie postaral to moze i nawet lekko mniej na trasie przy 160km/h na autostradzie komputer pokazal mi 6,4 ltr . Prowadzenie perfekcyjne z samochodu nie chce sie wysiadac, mialem juz trasy ponad 10h i nie narzekalem na plecy mozna do swoich preferencji miejsce pracy ustwic. Wykonczenie samochodu bardzo dobre. A co do awaryjnosci, to niestety nowoczesne diselki to jak cos nie gra tak jak trzeba to odciska sie na calym samochodzie, u mnie praktycznie od nowosci mam problem z zaworem EGR po 3 razie w serwisie panowie obiecali mi wymiane. Jak na razie zawor nie zawiesza sie. Troche to jet denerwyjace zwarzywszy ze nie mam na co zwalic samochod jest nowka wiec nie ma sie co jeszcze tam przytkac, paliwo leje tylko markowe. Troszke to psuje caly obraz samochodu ale i tak uwarzam ze zakup byl bardzo udany.
    Jedynym takim mankamentem jest dosyc nieskie zawieszenie trzeba po prostu brac to pod uwage, zwlaszcza ze zamochod z przodu ma dosyc dlugi zwic, dosyc czesto sie przecieram. A z takich szybkich plusow to swietne nagrzewanie samochodu zwlaszcza ze idzie zima.
    Generalnie samochod polecam choc ten moj zaworek EGR troszke mnie irytuje ale widocznie juz przy montazu cos znim bulo nie tak.

  5. #5
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walery Zobacz post
    Hmm, z tego co pamiętam to jest nowy silnik przedstawiony ostatnio przez Powertrain i na razie miał się pojawić w Alfie, Cromy nie można kupić z takim silnikiem.
    http://www.motonews.pl/fiat/news-436...cie-bravo.html

    Na stronie fiata w cenniku również widnieje pozycja 2.0 multijet.

    Herbina - jeżeli chodzi o niskie zawieszenie, to w pełni się zgadzam a co do silnika, a konkretniej co do jego mocy to polecam lekkie podrasowanie programem.

    pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar Matka
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Żuławy
    Auto
    Lancia Delta Momo 1,9 D 190 KM
    Postów
    192

    Domyślnie

    choć nie ma ich w oficjalnym cenniku, alfa oferuje również silniki 1,9 JTD 170 KM - te 20 KM więcej jest sensowne przy takiej masie auta;
    była Alfa GT Q2 1,9 JTD 170 KM
    nigdy nie miałem niemieckiego samochodu - i nie żałuję...

  7. #7
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matka Zobacz post
    choć nie ma ich w oficjalnym cenniku, alfa oferuje również silniki 1,9 JTD 170 KM - te 20 KM więcej jest sensowne przy takiej masie auta;
    Pierwsze słyszę?? Jaki sens byłby takich silników?? Jeżeli już to pewnie salon za drobną opłatą załatwia rekonfiguracje auta u tunera na 170 HP, a nie że fiat sprzedaje fabrycznie takie samochody.

    pzdr

  8. #8
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@T Zobacz post
    Herbina - jeżeli chodzi o niskie zawieszenie, to w pełni się zgadzam a co do silnika, a konkretniej co do jego mocy to polecam lekkie podrasowanie programem.
    Ale żeby to było autoryzowane przez serwis, bo gwara może pójśc się...w zapomnienie.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  9. #9
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiergloo Zobacz post
    Ale żeby to było autoryzowane przez serwis, bo gwara może pójśc się...w zapomnienie.
    Praktycznie każdy serwis przymyka na to oko, bo jeśli auto ma gwarancje to za wszystkie naprawy płaci FAP, więc dla serwisu jest to czysty zysk jak auto się zepsuje.

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar Matka
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Żuławy
    Auto
    Lancia Delta Momo 1,9 D 190 KM
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@T Zobacz post
    Pierwsze słyszę?? Jaki sens byłby takich silników?? Jeżeli już to pewnie salon za drobną opłatą załatwia rekonfiguracje auta u tunera na 170 HP, a nie że fiat sprzedaje fabrycznie takie samochody.

    pzdr
    taki silnik trafił do mnie prosto z Pomigliano (jako wynik błedu dealera w zamówieniu); jak popatrzysz na ofertę używanych alf - na Zachodzie taka wersja była parę lat temu dostępna; od wiosnytego roku jest ponownie w ofercie;
    rzecz jasna różnica jest w porównaniu do standardowego silnika 150 KM w elektronice, ale jest to ustawienie fabryczne;

    ---------- Post dodany o godzinie 12:20 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:19 ----------

    Cytat Napisał fiergloo Zobacz post
    Ale żeby to było autoryzowane przez serwis, bo gwara może pójśc się...w zapomnienie.
    tuning silników na gwarancji robi np ASO Dukiewicza w Warszawie - i w takim przypadku nie może być żadnych problemów;
    była Alfa GT Q2 1,9 JTD 170 KM
    nigdy nie miałem niemieckiego samochodu - i nie żałuję...

Podobne wątki

  1. [159] Czy to jest drogie auto? Przymiarka do zakupu.
    Utworzone przez miksell w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 11:48
  2. AR 156 TJS przymiarka do zakupu
    Utworzone przez przemek1126 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 16:47
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 23:25
  4. 156 2.4 JTD - przymiarka.
    Utworzone przez Stuczekjan w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 13:56
  5. [159] przymiarka do 159
    Utworzone przez piotrale w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 12:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory