Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa 156 z www.superalfa.pl

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar endriu73
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 2.4 SW ; AR 155 1,8 8V
    Postów
    323

    Domyślnie Alfa 156 z www.superalfa.pl

    Witam serdecznie.

    Noszę się z zakupem Alfy 156 FL (wyłącznie sedan i koniecznie silnik 1.9 16V).
    Postanowiłem więc zajrzeć na stronę Superalfy bo jak wiadomo "dobra Alfa to droga Alfa" i wpadła mi w oko błękitna włoszka z wymarzonym środkiem w beżowej skórze
    http://superalfa.pl/index.php?Conten...t=Alfa%20Romeo
    Jako że miałem niewielką styczność z tym modelem miałbym kilka pytań dotyczących tego modelu a mianowicie:
    - patrząc na przód zauważyłem że "szczelina" pomiędzy prawym reflektorem a błotnikiem jest większa niżeli po stronie lewej; czy ten typ tak ma ,
    - jak na przebieg 109 kkm zderzak przedni wygląda zadziwiająco dobrze (praktycznie żadnych odprysków po kamykach); czy to jest możliwe?,
    - odstający delikatnie airbag pasażera w lewym dolnym rogu;czy to normalne zjawisko?
    - dziwnie wytarte drzwi kierowcy od wewnątrz (obok głośnika i pod schowkiem w drzwiach ); czy ten materiał z którego wykonane są boczki jest bardzo podatny na zarysowania?

    Więcej zatrważających szczególików nie mogłem się dopatrzeć ale być może na forum znajdą się tacy co wiedzą na co zwracać uwagę

    Nie ukrywam, że byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś z Częstochowy, kto miałby odrobinę wolnego czasu i chęci, bądź przejeżdżał nieopodal Superalfy, mógł obejrzeć swoim fachowym okiem ten egzemplarz i napisać mi kilka słów tutaj bądź na PW ponieważ z czasem u mnie chwilowo krucho.
    (aczkolwiek nie wiadomo czy nie zmuszę się na małą wycieczkę do Częstochowy )

    Co sądzicie o tym konkretnym egzemplarzu?
    Jeśli wiecie kto pozbywa się swojej 156 FL i moglibyście ją polecić to również dajcie znać

    Wszystkim z góry dziękuje
    Pozdrawiam

    Andrzej

  2. #2
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    po kolei:
    bywa, ale raczej po dzwonku
    - watpie, niemozliwe raczej
    - kazdemu chyba odstaje
    moga byc wytarte, tam, gdzie wsiadajac zahacza sie nogami.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar endriu73
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 2.4 SW ; AR 155 1,8 8V
    Postów
    323

    Domyślnie

    domyślam się, że te wytarcia są od butów jednak dziwi trochę fakt, że oprócz tego cały środek jest "jak nowy"
    czyżby ktoś nie dbał tylko o drzwi

  4. #4
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    - szczelina > włoski montaż , Alfa nie jest autem montowanym dokładnie - o ewentualnej wypadkowości auta będziesz wiedział po użyciu elektronicznego miernika lakieru a nie po oglądaniu szczelin ...a może ktoś psa potrącił , wymienił reflektor a ten kto go montował nie miał suwmiarki w oku ?
    - zderzak przedni > albo auto było uzytkowane na zadupiu (brak zarysowań miejskich , brak śladów po kamykach z prędkości autostradowych) albo po prostu został polakierowany z powodu odprysków właśnie - nic w tym złego
    - klapka airbag prawy > kiepskiej jakości spinki trzymające ją do deski , ten typ tak ma , nowe spinki 2 x 10zł w ASO
    - drzwi kierowcy > brak pomysłu , może ktoś odkurzał za mocno dociskając twardą końcówkę odkurzacza ? nie wiem , boczek to nieduży wydatek ...z drugiej strony są ludzie którzy przy wysiadaniu notorycznie kopią w drzwi od środka - jak i dlaczego - nie wiem - ja nie kopię ale zdarzało mi się wycierać ślady na tapicerce po kimś kto niuwaznie wysiada - jeśli autem jeździł ktoś kto kopie w drzwi przy każdym wysiadaniu to masz prostą odpowiedź

    o przeszłość wypadkową auta najprościej zapytać sprzedawcę a później to zweryfikować na podstawie pomiarów

  5. #5
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Na miejscu masz miernik lakieru, to możesz sobie wszystko pomierzyć i sprawdzić. Jeśli chodzi o zderzaki, to wiadomo, że w ciemnych kolorach utrzymać je bez odprysków jest raczej niemożliwe. Stąd też zdarza się, że superalfa najzwyczajniej w świecie je lakieruje, ale nie ma w tym nic dziwnego, bo masz ten zabieg już z głowy.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Jutro do południa może znajde wolną chwile wiec podjade, obejrze i ci powiem, widziałem kilka aut z superalfa i jeśli mają jakieś ślady po naprawie lakierniczej to raczej nie sa to po naprawach blacharskich typu wielki dzwon tylko jakieś tak ryski, odpryski itp. a środki we we wszystkich autach praktycznie nie zużyte.



    Własnie dopatrzyłem że na auto jest rezerwacja.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar endriu73
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 2.4 SW ; AR 155 1,8 8V
    Postów
    323

    Domyślnie

    Będę Ci wdzięczy. Już jest odrezerwowana

Podobne wątki

  1. AR 166 www.superalfa.pl
    Utworzone przez Balsam w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 17:14
  2. 156 Superalfa
    Utworzone przez cwaniur w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 11:32
  3. www.superalfa.pl
    Utworzone przez yago_ w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 23:18
  4. AR 166 JTD z Superalfa
    Utworzone przez mario_pil w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 02:03
  5. gta-superalfa
    Utworzone przez Tacka w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 02:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory