Strona 387 z 403 PierwszyPierwszy ... 287337377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,861 do 3,870 z 4025

Temat: Jaki olej wlać do JTDm, filtr oleju ?

  1. #3861
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Są dostępne na allegro (obecnie po 570, ale cena jest mocno ruchliwa), mają zmodyfikowane klapy. Klapy i ich oś są jednym elementem, co zapobiega ich wpadnięciu do silnika. Wyłączenie EGR z kolei eliminuje przyczynę blokowania się klap, po prostu sadza i reszta syfu nie trafia do dolotu gdzie mogłaby się mieszać z oparami oleju z odmy.
    Hmmm, kiedyś rzucił mi się na YouTube filmik, gdzie był zmodyfikowany kolektor do 2.0CDTI - klapki miał odlewane wraz z ośką, a same klapki miały chyba ze 3mm grubości i wyglądało to na mocne - Zaciekawiony Twoim wpisem, poszukałem i faktycznie są takie modyfikowane kolektory, klapki z lotniczego ALU nawlekane w całości na stalową ośkę sterującą - hmm, jest postęp w stosunku do OEM klapek, bo klapki w tym modyfikowanym są nawlekane w całości, w OEM także, ale mniej materiału klapki obejmuje ośkę, więc w modyfikowanym siłą rzeczy musi to być trwalsze. A interesuje mnie ten temat, bo chcę przy następnej wymianie oleju zlecić demontaż i czyszczenie kolektora dolotowego - muszę, bo jak miesiąc temu wymontowałem MAP Sensor to był kompletnie zawalony mułem (silnik ma 125k Km przebiegu) więc w kolektorze jest już jakiś dramat. Problem w tym, że u nas za taką usługę to się cenią: 300zł - 400zł, bo trzeba płyn chłodniczy spuścić, bo trzeba się nagimnastykować, bo trzeba to wyczyścić, bo zamontować, bo to Alfa, bo to ogólnie upierdliwe - poważnie tyle z tym jest problemu z demontażem kolektora w 2.0jtdm? I też nie wiem w jakim stanie są klapki w moim kolektorze - pewnie się trzymają jeszcze, bo to nie 1.9 ale ośki, cięgno mogą mieć luzy i bez sensu się bawić, lepiej kupić wzmocniony i zapomnieć o temacie.

    Przepraszam za OffTopic Wracamy do sedna tematu... Planuje zalać teraz ten olej: https://www.millersoils.co.uk/produc...il-c2-c3-5w30/ - jako, że XF Longlife wycofany. Posiada kwalifikację FIAT 9.55535-S1, także moim zdaniem będzie OK

  2. #3862
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Są dostępne na allegro (obecnie po 570, ale cena jest mocno ruchliwa), mają zmodyfikowane klapy. Klapy i ich oś są jednym elementem, co zapobiega ich wpadnięciu do silnika. Wyłączenie EGR z kolei eliminuje przyczynę blokowania się klap, po prostu sadza i reszta syfu nie trafia do dolotu gdzie mogłaby się mieszać z oparami oleju z odmy.
    Największym problemem tych kolektorów są wycieki płynu chłodzącego z kanału wodnego, który się rozszczelnia, i nie da sie już tego naprawić. Klapy w 2.0 wytrzymują sporo więcej niż w 1.9.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Lukas-182 Zobacz post
    Problem w tym, że u nas za taką usługę to się cenią: 300zł - 400zł, bo trzeba płyn chłodniczy spuścić, bo trzeba się nagimnastykować, bo trzeba to wyczyścić, bo zamontować, bo to Alfa, bo to ogólnie upierdliwe - poważnie tyle z tym jest problemu z demontażem kolektora w 2.0jtdm?
    Przy dzisiejszych kosztach to i tak bardzo tanio, my bierzemy za to 500 pln, ponieważ jest z tym praktycznie dzień roboty.
    Warto przy tej okazji wymienić uszczelki kolektora i uszczelkę EGRu, ponieważ jest to "po drodze"
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #3863
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa 159 sportwagon 1.9jtdm 8v
    Postów
    229

    Domyślnie

    1.9jtdm 8v 115KM
    Silnik po remoncie. Dpf wyrzucony.
    Do jazdy po mieście na małych odcinkach.
    Olej 5w30.
    Jaki kupić na dotarcie a jaki docelowy?
    Ważne kryterium to ogólna dostępność.

  4. #3864
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Największym problemem tych kolektorów są wycieki płynu chłodzącego z kanału wodnego, który się rozszczelnia, i nie da sie już tego naprawić. Klapy w 2.0 wytrzymują sporo więcej niż w 1.9.

    - - - Updated - - -



    Przy dzisiejszych kosztach to i tak bardzo tanio, my bierzemy za to 500 pln, ponieważ jest z tym praktycznie dzień roboty.
    Warto przy tej okazji wymienić uszczelki kolektora i uszczelkę EGRu, ponieważ jest to "po drodze"
    Dokładnie, nawet trafiłem na filmik na YT o tym

    https://www.youtube.com/watch?v=RZAJ3PRGQdk

    Także ja go odpuszczam, bo wygląda to mi na pic na wodę i próbę ugrania czegoś na opinii dotyczącej klap wirowych. Pablo, jak już wypowiedziałeś się w temacie kolektorów, to jak z Twojego doświadczenia one wyglądają po demontażu, dużo tego syfu w środku? Jak wierzyć filmowi, to gość miał względnie mało syfu w swoim kolektorze - jak na silnik z przebiegiem 230k km - nie wspominając o stanie klapek

  5. #3865
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas-182 Zobacz post

    Także ja go odpuszczam, bo wygląda to mi na pic na wodę i próbę ugrania czegoś na opinii dotyczącej klap wirowych. Pablo, jak już wypowiedziałeś się w temacie kolektorów, to jak z Twojego doświadczenia one wyglądają po demontażu, dużo tego syfu w środku? Jak wierzyć filmowi, to gość miał względnie mało syfu w swoim kolektorze - jak na silnik z przebiegiem 230k km - nie wspominając o stanie klapek
    Wszystko zależy od ogólnego stanu silnika/układu paliwowego/EGRu.
    Są przypadki, ze jest praktycznie czysto, tylko mały osad, a czasami jest pół centymetra syfu.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #3866
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    a kolego Pablo masz sposób jak wyjąć egr z całej chłodniczki,jest tak zapieczony że nie mogę go wyjąc.

  7. #3867
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek 2 Zobacz post
    a kolego Pablo masz sposób jak wyjąć egr z całej chłodniczki,jest tak zapieczony że nie mogę go wyjąc.
    Trzeba poruszac do momentu aż wyjdzie, nie ma innej metody, ewentualnie opukać lekko.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #3868
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Jeszcze Lancia, będzie Alfa?
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Ja mam w 159 2.0, i w Delcie takie rozwinięcie 1.9 TT 190 HP , któremu konstrukcyjnie bliżej do 2.0, ponieważ z 1.9 to ma chyba tylko pojemność.
    Co ciekawe w Delcie FIAT zaleca 5w40, a w GMach 0w40 dla tych silników.
    Mam właśnie Deltę 1.9 TT, faktycznie ten silnik ma więcej wspólnego z 2.0 niż ze starszym 1.9 JTDM.
    W kwestii zalecanego oleju do silnika jest problem. Instrukcja obsługi poleca olej 5W40 z normą FIAT 9.55535-Z2, czyli longlife.
    Natomiast zupełnie ignoruje fakt fabrycznego DPF-u. Dla którego, powinien być polecany olej C3.
    Ja wybrałem ochronę DPF-u i zalałem olej Meguin 5W40 low emission. Zaraz po zakupie wymieniłem na ten olej, i po 7 500 km wymieniłem ponownie na olej w tej specyfikacji.
    Degradacja oleju wg AlfaObd wynosiła wtedy ok 50%.

  9. #3869
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfistajtd Zobacz post
    Mam właśnie Deltę 1.9 TT, faktycznie ten silnik ma więcej wspólnego z 2.0 niż ze starszym 1.9 JTDM.
    W kwestii zalecanego oleju do silnika jest problem. Instrukcja obsługi poleca olej 5W40 z normą FIAT 9.55535-Z2, czyli longlife.
    Natomiast zupełnie ignoruje fakt fabrycznego DPF-u. Dla którego, powinien być polecany olej C3.
    Ja wybrałem ochronę DPF-u i zalałem olej Meguin 5W40 low emission. Zaraz po zakupie wymieniłem na ten olej, i po 7 500 km wymieniłem ponownie na olej w tej specyfikacji.
    Degradacja oleju wg AlfaObd wynosiła wtedy ok 50%.
    U nas żona użytkuje auto głównie w trybie "w koło komina" , co skutkowało wyjęciem filtra i dorobieniem odpowiedniego katalizatora, ponieważ wypalanie odbywało się w cyklach poniźej 200 km. Co ciekawe, spalanie spadło dzięki temu o 1,5 litra na 100 km. To jest jakaś masakra, co powoduje ten EKO element.
    Aktualnie auto ma zalany Penrite HPR Diesel 5w40 + AR9100 . Roczne przebiegi w okolicy 30 kkm. W tym roku z powodu awarii fenomenalnej skrzyni M32 w 159 zrobiła 2 trasy 1200 i 900 km, gdzie średnie spalanie nie przekroczyło 6,5l/100km. Gdyby w 159 był taki silnik, to było by to auto fantastyczne. Co ciekawe, w SAABie i Oplu mamy te jednostki, natomiast FIAT, jak to bywa, nie pokusił się o montaż do ŻADNEJ Alfy Romeo .
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #3870
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Lubuskie
    Auto
    Bella 159 1.9 JTDm 16v 150km -> 185km
    Postów
    42

    Domyślnie

    [MENTION=192]Pablo.[/MENTION] zalałem millersa bo już mi wybiła wymiana
    zobaczymy czy silnik przeżyje ten super hiper
    na ten moment wrażenie akustyczne wydają się lepsze niż przy Penrite hpr ? albo coś takiego 0w40

Podobne wątki

  1. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  2. Alfa 156. Jaki filtr oleju i olej??
    Utworzone przez maxxx222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 23:15
  3. [156] JAKI WLAĆ OLEJ
    Utworzone przez xxx258 w dziale 156
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 10:16
  4. [159] Jaki wlać olej gdy poprzedni właściciel lał castrol 10w40???
    Utworzone przez cyborgpl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 09:39
  5. jaki olej najlepiej wlać do TS'a?
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory