Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Montaż gazu do V6 Turbo w Radomiu lub okolicach?

  1. #1
    KamilWR
    Gość

    Domyślnie Montaż gazu do V6 Turbo w Radomiu lub okolicach?

    Witam.
    Temat skierowany przede wszystkim do kolegów z mojej okolicy tj.Radomia.Planuję założyć sekwencję do AR 166 TB i poszukuję dobrego gazownika, który nie tylko założył by graty ale także dobrze wszystko zestroił.Poczytałem porad usera "Grzesiekk" (super pomocny człowiek) i wiem że w tym modelu szczególnie trzeba przyłożyć się żeby dobrze wszystko zgrać.
    Zastanawiałem się nad Greg-Mar'em lub POP-GAZem.Ten 1-wszy zakład wygląda estetycznie , u Popka bryndza ale przecież nie wygląd się liczy a fachowość.Znalazłem na gazeta.pl jedną nieciekawą opinię na temat Greg-Maru natomiast POP-Gaz same pozytywy przy czym ..no właśnie byłem u nich kilka razy na regulacji i o ile są pomocni i zwyczajnie równi (3 razy kasowali mi błędy za free) to nie jestem pewien czy dali by sobie radę z uturbionym V6 , nie wiem też czy stroją auta w ruchu czy tylko na miejscu - jakoś nigdy nie widziałem żeby któryś z nich wyjeżdżał z klientem i lapkiem na trase.Zawsze tylko coś poprawiają i "proszę się przejechać i sprawdzić czy jest lepiej":/ Możecie polecić jakiegoś gazownika lub ew. napisać kogo unikać??
    Nawiązałem też kontakt z Migaz-s z Waw-y polecanym przez wspomnianego Grześkka.Zakład ma same pozytywne opinie na necie przy czym ceny są następujące:
    1. Instalacja wtrysku sekwencyjnego Omegas firmy Landirenzo z pojedyńczym reduktorem IG1 turbo w cenie 4600 zł. Jest to instalacja wysokiej jakości z gwarancją 24 miesięczną bez limitu kilometrów.
    2. Instalacja wtrysku sekwencyjnego STAG 300 plus z reduktorem Scorpion GT i wtryskiwaczami MagicJet w cenie 3300 zł.
    3. Instalacja wtrysku sekwencyjnego STAG 300 plus z reduktorem Scorpion GT i wtryskiwaczami Matrix HD 544 w cenie 3600 zł.
    Sam nie wiem czy to dużo czy normalnie ale przyznam ,że liczyłem na koszt lekko poniżej 3000 zł.Do mojego Audi V6 ponad 3 lata temu instalka kosztowała 3.300 i sądziłem że już troche potaniały.Waszym zdaniem da sie założyć dobrze i taniej?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Powiem tak, cena 3600zł za STAG300+SCORPION GT + MATRIX HD 544 to uczciwa cena, same dwie listwy wtryskowe Matrix ktore bedziesz miał zamontowane za te pieniadze to koło 1000zł, sterownik jakies 800zł, butla w koło 350zł, wielozawór butli na miedz 8mm 250zł, dobry filtr fazy lotnej 50zł, reduktor Scorpion GT ~300zł, do tego miedź, węże gumowe, tójniki do wpiecia w obieg grzenie reduktora ...

    Jak widzisz same dobre podzespoły to ~3000zł, jak chcesz oszczędzić i założyc instalcję poniżej 3000zł do tego silnika TO NIE RÓB TEGO WCALE I JEŹDZIJ NADAL NA PB, W OGÓLNYM RACHUNKU TANIEJ WYJDZIE NIŻ REMONT SILNIKA ZNISZCZONEGO ŹLE DOBRANA INSTALACJĄ!!!

    Za te mniej niż 3000zł mozesz dostac tylko STAG300+zavoli zeta-s + wtryskiwacze Valtek - tak zakłądy dobierają według kart katalogowcyh z danych producenta, z rzeczywistości zestaw ten ma problem nawet wolnossace 2,5 V6 wykarmic, efekt taki ze podpalisz szybko gniazda i zawory ...

    Wybór nalezy do Ciebie, instalacjami w Alfach zajmuję się juz ładny kawałek czasu, może myslisz że skoro skierowałem Cie do Marka z Migazu to napędzam mu klientów, ale tak nie jest, po prostu wiem że nie popsuje Ci auta, a że tani nie jest, no cóż za wiedze i dobre komponenty instalcji trzeba zapłacić ...
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #3
    KamilWR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Powiem tak, cena 3600zł za STAG300+SCORPION GT + MATRIX HD 544 to uczciwa cena, same dwie listwy wtryskowe Matrix ktore bedziesz miał zamontowane za te pieniadze to koło 1000zł, sterownik jakies 800zł, butla w koło 350zł, wielozawór butli na miedz 8mm 250zł, dobry filtr fazy lotnej 50zł, reduktor Scorpion GT ~300zł, do tego miedź, węże gumowe, tójniki do wpiecia w obieg grzenie reduktora ...

    Jak widzisz same dobre podzespoły to ~3000zł, jak chcesz oszczędzić i założyc instalcję poniżej 3000zł do tego silnika TO NIE RÓB TEGO WCALE I JEŹDZIJ NADAL NA PB, W OGÓLNYM RACHUNKU TANIEJ WYJDZIE NIŻ REMONT SILNIKA ZNISZCZONEGO ŹLE DOBRANA INSTALACJĄ!!!

    Za te mniej niż 3000zł mozesz dostac tylko STAG300+zavoli zeta-s + wtryskiwacze Valtek - tak zakłądy dobierają według kart katalogowcyh z danych producenta, z rzeczywistości zestaw ten ma problem nawet wolnossace 2,5 V6 wykarmic, efekt taki ze podpalisz szybko gniazda i zawory ...

    Wybór nalezy do Ciebie, instalacjami w Alfach zajmuję się juz ładny kawałek czasu, może myslisz że skoro skierowałem Cie do Marka z Migazu to napędzam mu klientów, ale tak nie jest, po prostu wiem że nie popsuje Ci auta, a że tani nie jest, no cóż za wiedze i dobre komponenty instalcji trzeba zapłacić ...
    Nawet przez chwile nie myślałem o tym że napędzasz mu klientów.Poczytałem i Migaz'ie i p.Marku na necia i same pozytywne opinie.Tyle, że w moim wypadku montaż tam gazu to cena min.3300zł + koszt dojazdu ok.300zł to już wychodzi 3600zł.Pytałem i samochód trzeba zostawić na conajmniej 1,5 dnia więc muszę jechać na dwa auta , wrócić , potem znowu do Wawy i jeszcze raz z powrotem.Ew.poprawki czy regulacje to znowu 200km trasy a na to nie zawsze mam czas dlatego szukałem jakiegoś gaziarza w mojej bliższej okolicy.Udało mi się dogadać zestaw jaki polecałeś tj. Stag 300plus , MagicJet , Scorpion ST/GT , Tomasetto Super , miedź 8mm za 2900zł. Coś mi tam marudził że w zasadzie to dobry jest KME Gold , potem chciał wcisnąć Silvera ale zbyłem i uparłem się na taki.Wstępnie jestem umówiony na czwartek ale jeszcze pojeżdże po Radomiu i popytam innych.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Jeszcze jedno, co do reduktora, Scorpion GT, mniejszego ST nie bardzo daj sobie wcisnąć, nie wiem jaki masz styl jazdy ale lepiej mieć zapas na reduktorze spory, jak turbo pójdzie na overboostcie.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie

    Popieram Grzeska.
    Scorpion ST do 2,5v6 - tak, do 3.0 i 2.0 v6 TB juz moze byc slaby.
    Testowalem Zavoli s niby 250KM czyli tyle ile ST i niestety nie wyrabial
    GT to najlepsza alternatywa. Spisuje sie znakomicie.
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacoff Zobacz post
    Testowalem Zavoli s niby 250KM czyli tyle ile ST i niestety nie wyrabial
    .
    Zavoli Zeta-S jest sporo słabsza od Scorpiona ST nie ma co ich porownywać, Zavoli Zeta-S nawet 190konnego 2,5 nie da rady uciągnąc, Scorpion ST da sobie rade, jednak dla silnika turbo z dużo wiekszym memntem obrotowym radzę GT.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  7. #7
    KamilWR
    Gość

    Domyślnie

    Grzesiekk. a mógłbyś powiedzieć mi coś na temat reduktora Gurtner?Nic nie mogę na necie o nim znaleźć.Dobre to?

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    KamilWR wyrób "made in france", jedyny jego plus to to że jest czarny ;] plastikowe tandetne kolanka wodne, zasilanie LPG pod miedź 6mm, kiedyś widziałem go w 190konnym BWM, bardzo na styk wyrabiał się, w Twoim turbo nie widzę go, kto Ci go wciska??
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  9. #9
    KamilWR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    KamilWR wyrób "made in france", jedyny jego plus to to że jest czarny ;] plastikowe tandetne kolanka wodne, zasilanie LPG pod miedź 6mm, kiedyś widziałem go w 190konnym BWM, bardzo na styk wyrabiał się, w Twoim turbo nie widzę go, kto Ci go wciska??
    Może nie tyle wciska co proponuje zamiast Scorpiona GT - nawet musze 100zł dopłacić że niby lepsiejszy , bardziej wydajny etc. Zasugerował, że robił już poprzednio taką Alfa i GT się nie sprawdzał , ciśnienia nie trzymał czy cuś.Z kolei ten Gurtner chodzi lux ale jak dodał wybór należy do mnie bo zarówno jednego jak i drugiego ma i założy, który wole.Całe szczęście jest to człowiek który nie robi problemów jak poprzedni z którymi się kontaktowałem:
    Pierwszy..."hmmm no Stag nie musi być ...nie no te Scorpiony to też nie , drogie to bo nowe zalozmy Silvera....czy wejdzie wkrętka od gazu kolo wlewu paliwa?hmmm...siem zobaczy (ta zapłace 3000zł a on mi w ostatniej chwili zrobi wlew w zderzaku).Narzekał, że w tej Alfie to dużo rozbierania i w ogóle ale zabił mnie kiedy szukając miejsca na listwe kładł łapska na środek baranów i przymierzał czy na nich nie przykręcić
    Drugi to już w ogóle mistrz - Staga nie mają założą Zenita , na słowo "Czaja Fl-02" odp. "COOOOO?".Z tego co widziałem montaż polega na założeniu wszystkiego na kanale i "jedź pan sprawdzić jak jedzie".Ucieklem biegiem

Podobne wątki

  1. Do kogo w okolicach jechać przy problemach z turbo?
    Utworzone przez Krystek w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-01-2016, 02:37
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 23:26
  3. Czyszczenie turbo w warszawie, bądź okolicach
    Utworzone przez grzgar w dziale 166
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 22:42
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 21:31
  5. [156] montaż gazu Wawa
    Utworzone przez Nogoth w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 11:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory