Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Dziwne wartości spalania w komputerze pokładowym

  1. #1
    tdi86
    Gość

    Domyślnie Dziwne wartości spalania w komputerze pokładowym

    Witam, od czasu do czasu świruje mi spalanie w kompie pokładowym, ale tylko w kompie. Przykładowo komp mi pokazał 6,4 a w rzeczywistości wyszło spalanie 5,88 z 550 km. niby taki błąd kompa otóż nie. Od czasu do czasu jak sobie jade, powiedzmy na trasie, nagle jakiś korek czy coś, czy jakieś skrzyzowanie, przyspieszam i jade stałą predkością i pokazuje np chwilowe spalanie 8,8 przy 80 na 6 biegu albo przy 110 kmh 11,5 litra:| mniej więcej 2 razy tyle ile powinien. Silnik chodzi super i pali normalnie, tylko komp ma przekłamanie, wyłącze silnik, włącze i już jest od razu ok

    U was w innych 159 też tak bywa? od razu mowie ze tak sie dzieje raz na jakiś czas, powiedzmy raz na kilka dni. Napewno pali tyle samo, ale samo wskazanie mnie denerwuje...

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 03-11-2010 o 22:18

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar DUGI
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 --159--147
    Postów
    131

    Domyślnie

    Mi też czasmi jakieś farmazony pokazuje,np na autostradzie przy 140km/h pokazał średnie spalanie 11,5 l,po 15 minutach juz pokazywał 8l.Ale może ten typ tak ma

  3. #3
    tdi86
    Gość

    Domyślnie

    hehe, no to przynajmniej nie jestem sam uspokoiłeś mnie, bo myślałem, że to tylko mój tak sobie nagle 10 l przy 90 kmh pokazuje

  4. #4
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Od razu was uspokoję i powiem o co chodzi - to nie jest żadne świrowanie kompa, tylko jak najbardziej właściwe działanie. Co jakiś czas wypala się filtr cząsteczek, który potrzebuje znacznie większą dawkę paliwa (zauważcie, że wskaźnik turbo też inaczej reaguje wtedy), dlatego absolutnie nie można wyłączać wtedy samochodu, bo przerwiecie procedurę.

    pzdr

  5. #5
    Colin
    Gość

    Domyślnie

    co znaczy nie mozna wylaczyc?

    potrzebuje to wyłączam i koniec,
    na postoju filtr sie nigdy nie wypali ze wzgledu na niską temperature spalin

    a przy kolejnej jezdzie procedura rozpocznie sie od nowa, ot tyle

  6. #6
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie, że się nie rozpocznie od nowa, co zresztą mogłeś wywnioskować z wypowiedzi kolegi tdi86: "wyłącze silnik, włącze i już jest od razu ok". Jasne, że możesz wyłączyć silnik jeśli masz taką potrzebę, możesz nawet od razu po "palowaniu" bez chłodzenia turbiny, tylko żebyś później się nie dziwił, że coś działa nie tak. Poza tym w 166 chyba nie było DPF, ale i tak trzeba coś powiedzieć.

    pzdr

  7. #7
    tdi86
    Gość

    Domyślnie

    O kurde to ja niewiedziałem, że coś takiego się dzieje a mnie to tak drażniło, że ze 3 razy wyłączyłem. Teraz rozumiem. Zapewne raz na jakiś czas sobie musi powypalać Super, uspokoiłem się, że wszystko jest ok nawet nie pomyślałem o czyms takim.

  8. #8
    Colin
    Gość

    Domyślnie

    rozpocznie sie od nowa i nie podlega to zadnym idiotycznym-ironicznym wyjasnieniom odnosnie turbiny,
    nie od razu tylko po paru przejechanych kilometrach i przy sprzyjajacych warunkach dla regeneracji - poczytaj sobie dokumentacje techniczna alfa romeo odnosnie silnikow diesla i zasade dzialania filtra

    nie wiem o co chodzi z tym 166 bo rozmowa toczy sie odnosnie 159
    Ostatnio edytowane przez Colin ; 02-10-2009 o 14:25

  9. #9
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Skoro jesteś obeznany w dokumentacji technicznej to może nam ją przedstawisz na poparcie swojej tezy. Moim argumentem jest choćby nawet użytkowanie na co dzień Alfy 159 - wyjaśnienie do 166. Ten idiotyczno-ironiczny przykład turbiny był skierowany przeciwko Twojemu stwierdzeniu "potrzebuje to wyłączam i koniec,", które równie idiotyczne się wydaje w niektórych przypadkach (choćby po agresywnej jeździe).

    pzdr

  10. #10
    Colin
    Gość

    Domyślnie

    nikt tutaj nie wspominal o agresywnej jezdzie

    a co do dokumentacji to tylko odplatnie

    poczytaj sobie tutaj za darmo:
    http://www.infosamochody.pl/artykul,...k_stalych.html

    cytat z tego:

    "Poprzez odpowiedni wzrost temperatury w filtrze następuje utlenienie sadzy oraz jej samoczynne usunięcie, co zapobiega zatkaniu się filtra. Procedura ta jest wykonywana cyklicznie, co kilkaset kilometrów"

    wiec nie chrzan bzdur ze procedura sie nie załaczy i nie wprowadzaj nikogo w blad
    Ostatnio edytowane przez Colin ; 02-10-2009 o 14:53

Podobne wątki

  1. [159] Drastyczny wzrost spalania na komputerze!!
    Utworzone przez Maniak92 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 17:17
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 17:37
  3. Brak wsakzań na komputerze pokładowym
    Utworzone przez grzesiek1193 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 16:00
  4. [Giulietta] Blue&Me a wyświetlanie kontaktów na komputerze pokładowym
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 11:38
  5. [MiTo] Zawyżone wartości średniego spalania
    Utworzone przez Adalbrecht w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 18:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory