Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: Proszę o ocene dwóch Alf 145

  1. #1
    inozbik
    Gość

    Domyślnie Proszę o ocene dwóch Alf 145

    Oto linki:

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10064889

    - ta mi się podoba, cena jest niezła, nic nie było w niej grzebane, tuningowane ani nic, ma drobne otarcie i wgniecenia od spotkania ze słupkiem ale to drobiazg.

    http://moto.allegro.pl/item753593394...ja_zobacz.html

    - ciekawe autko w ciekawej cenie, jednak ten remont silnika może sugerować ostre zajeżdżanie... i spalenie chyba nie najlepiej w nim wygląda..?

    Proszę was o ocenę, czy warto się nimi zainteresować? Szukam auta za około 6-7tyś. to będzie mój pierwszy samochód, poruszam się po mieście.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Jeśli to ma być pierwszy samochód to NIE 2.0, wierz mi ze to na początek będzie za mocna jednostka. Jeśli chodzi o Twoje linki, pierwszy ciężko powiedzieć nie ma dokładnych zdjęć a drugi... cóż obiecujący ale jak już wyżej napisałem ja bym się na niego nie zdecydował jako "młody kierowca" poza tym kwestia spalania w mieście....
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    bez przesady. 2.0 to jeszcze nie rakieta. co prawda ma możliwości, ale nie używając rozumu i 1.4 można rozwalić

    pamiętaj że benzynowe alfy nie są ekonomiczne w mieście. min. 10l/100km biorą.
    po remoncie raczej nie bierz, chyba że nowy silnik mają wstawiany. remont z reguły oznacza szybką naprawe w celu pozbycia się.

    Dokładnie sprawdzaj każdy egzemplarz, nie napalaj się. Czasem warto poczekać aż np. u nas na forum jakiś alfaholik sprzedaje ładną sztukę

    Jeśli się nie upierasz przy 145:
    http://www.forum.alfaholicy.org/samo...8v_94_rok.html (myśle że spuści troche z ceny )



    powodzenia
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  4. #4
    inozbik
    Gość

    Domyślnie

    Ładne autko jednak chce jak najnowszy rocznik i nieduże. Ile powinna palić 1.4 TS? Dużo się nasłuchałem o awaryjności, jak z tym jest na prawdę? Wszyscy na około mówią tylko nie Alfę, ale moim zdaniem są świetne jednak jak mam z nią mieć ciągle problemy to sam nie wiem czy to dobry wybór... I bardzo tracą na wartości.. : /

  5. #5
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    pamietaj że jest małe prawdopodobieństwo kupna młodego rocznika w bdb stanie. czasem lepiej poszukać starszy egzemplarz a bardziej wycackany.
    145/6 właśnie są takie że jak kupisz zaniedbaną to możesz troche podupaść finansowo, więc za wszelką cene kup auto zadbane. jak mówiłem chyba żaden silnik benzynowy w 145/6 nie jest ekonomiczny

    ogólenie o modelu możesz jeszcze tu poczytać: http://www.forum.alfaholicy.org/pora...145_146_a.html
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  6. #6
    inozbik
    Gość

    Domyślnie

    Zanim zdecyduję się na Alfę i tak będę prosił o sprawdzenia ją przez znajomego alfistę który jeździ nimi od zawsze, jest mechanikiem i wie co i jak Jednak liczę na opinie także forumowiczów...
    Rozmawiałem z facetem odnośnie tej pierwszej oferty i wygląda to nieźle, cena spoko, autko zadbane się wydaje (chce się z nim umówić i zobaczyć), mały przebieg (?) - aż za bardzo, wydaje się w miarę i rocznik nie najgorszy jak na moje fundusze i oferowaną przez niego cenę, miał jeszcze coś do ewentualnych napraw itp

  7. #7
    thing
    Gość

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Cytat Napisał inozbik Zobacz post
    Ładne autko jednak chce jak najnowszy rocznik i nieduże. Ile powinna palić 1.4 TS? Dużo się nasłuchałem o awaryjności, jak z tym jest na prawdę? Wszyscy na około mówią tylko nie Alfę, ale moim zdaniem są świetne jednak jak mam z nią mieć ciągle problemy to sam nie wiem czy to dobry wybór... I bardzo tracą na wartości.. : /
    Ja mam 1,4 ts w mieście nigdy nie spaliła mi więcej niż 10l nawet przy bardzo ostrej jeździe. Awaryjność... zależy na co trafisz. Przez 2 lata klękło mi sprzęgło, nie licząc remontu silnika (długa historia).
    Jeżdząc Alfa musisz być świadomy tego samochodu. Wymieniac wszytko na czas, omijając z daleka zamienniki. Bierz 2.0 jeśli będzie Cie stać na paliwo Spadkiem wartości bym sie nie przejmował, bo jak kupisz to nie bedziesz chciał sprzedac

  9. #9
    inozbik
    Gość

    Domyślnie

    Obawiam się tej awaryjności.. nie chciałbym topić w aucie wszystkich pieniędzy.. Ciężki wybór

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    O awaryjności alf mówią głównie ludzie którzy ich nigdy nie mieli!
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

Podobne wątki

  1. Proszę o ocene Alfa 166
    Utworzone przez ricov6 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 11:36
  2. Proszę o ocenę dwóch 159
    Utworzone przez Triman w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 10:06
  3. Kupno 147-ki, proszę o ocenę dwóch aut.
    Utworzone przez ArkadioMorales w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 20:09
  4. Falowanie obrotów w dwóch 156! Proszę o pomoc
    Utworzone przez l0bak w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 03-08-2009, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory