Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [33] Dźwignia zmiany biegów została mi w ręce.

  1. #1
    Grzegorz83
    Gość

    Domyślnie [33] Dźwignia zmiany biegów została mi w ręce.

    Sprawa wygląda tak:
    [opis sytuacji, można nie czytać]
    Biegi w mojej 33 wchodziły dość ciężko. Dodatkowo drążek został kilka cm skrócony, więc było jeszcze gorzej i naprawdę wymagało siły wrzucenie 2 czy 5.
    Wczoraj przy wrzucaniu "5" coś łupnęło i drążek zaczął "latać". Precyzję (która była dość dobra) trafił szlag, ale skończyły się problemy z wrzucaniem ww. 2 i 5.
    Obiecałem sobie, że zapytam Was, co to mogło być i zajrzę do środka. Myślałem, że może jakaś gumka czy obejma (ogranicznik) spadły i dlatego tak. Przejechałem ok. 50km.

    Jadę spokojnie na 5, wrzuciłem 4 i zacząłem przyspieszać, potem znów 5 - wypadło, 5- wypadło, 4 - weszło.. Kiedy próbowałem wybić 4 z zamiarem spróbowania jeszcze raz 5 łupnęło drugi raz i dźwignia bezwładnie została mi w ręce.. Dziwnym trafem udało mi się jeszcze raz wbić 4 i dojechać pod dom.

    [opis usterki]
    Rozebrałem mieszek, odchyliłem osłonkę i co się okazuje:
    Pod mieszkiem i osłoną jest przegub (jakieś koło) utrzymujący lewarek i łączący go z cięgnem idącym w stronę skrzyni.

    Przegub jest cały, białe koło, które tam jest też jest całe. Na tym kole jest jakby obejma metalowa, która jest pęknięta. Lewarek w tej chwili wisi luźno.

    PYTANIE:
    Podejrzewam, że w niedalekiej przyszłości wymiana elementu na nowy/cały, ale potrzebuję samochodu na jutro - czy mogę udać się do mechanika i przyspawać dźwignię?

    Pozdrawiam,
    GP

  2. #2
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942

    Domyślnie

    Tak ,możesz to pospawać. Kiedyś jechałem z Frankfurtu i drążek na jednym z krzyżowań (na szczęście u nas w Legnicy ) został mi w ręce. 15 zł i pojechałem dalej. Drążek pękł mi w miejscu okalającym biały plastik z tuleją metalowo-gumową. Czytając różne fora można odnieść wrażenie ,że to dość częśta przypadłość 33 -ki
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


  3. #3
    Grzegorz83
    Gość

    Domyślnie

    Rozmawiałem z 4 mechanikami mniej czy bardziej znajomymi i każdy robił wielkie oczy "Nie gadaj.. To się możę poluzować, ale nie złamać..."

    W każdym razie już pospawane (fajnie się rusza z "4" - pół sprzęgła nie moje.. ).

    Cytat Napisał williamdrake
    15 zł i pojechałem dalej.
    Nawet nie przyznaję się, ile ze mnie zdarli zdziercy.. W każdym razie swoją kwotę pomnóż.. I to nie przez jednocyfrową liczbę.. Nie przejechałbym pół miasta, a znajomy coś kiedyś tam robił i mówił, że fajnie mu zrobili, to zaryzykowałem..
    Cytat Napisał williamdrake
    Drążek pękł mi w miejscu okalającym biały plastik z tuleją metalowo-gumową.
    Dokładnie to samo miejsce..

    Czyli z pospawanym można jeździć..

  4. #4
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz83
    fajnie się rusza z "4" - pół sprzęgła nie moje..
    Ja zostałem na dwójce (zdążyłem zredukować przed skrzyżowaniem :>> )

    Cytat Napisał Grzegorz83
    Czyli z pospawanym można jeździć..
    Można. Mam wrazenie,że biegi wchodzą precyzyjniej niż przedtem. Pewnie drążek był nadłamany czy pęknięty co też miało wpływ na wrzucanie biegów.
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


  5. #5
    Grzegorz83
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał williamdrake
    Ja zostałem na dwójce (zdążyłem zredukować przed skrzyżowaniem :>> )
    A ja przyspieszałem sobie po zwężeniu - jakieś 110 było.. Drążek w ręce, luz, silnik, który na gazie (wiem, wiem) potrafi czasem zgasnąć - szczególnie, gdy wysprzęgle z wysokich obrotów..
    Pamiętam tylko, że wcisnąłem dźwignię w dół i pociągnąłem do tyłu - jak weszła czwórka - nie wiem..
    Można. Mam wrazenie,że biegi wchodzą precyzyjniej niż przedtem. Pewnie drążek był nadłamany czy pęknięty co też miało wpływ na wrzucanie biegów.
    Też mam takie wrażenie.. Za tą kasę musi..
    Gość na moje oburzenie ceną zaczął mówić coś o prasowaniu obejmy, regeneracji uszczelki itp. Może zrobili to porządnie..

Podobne wątki

  1. [145] Dźwignia zmiany biegów
    Utworzone przez alfa145kubarado w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 12:20
  2. [145] dźwignia zmiany biegów
    Utworzone przez Kris1979r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 17:59
  3. [146] Dźwignia zmiany biegów-kłopocik
    Utworzone przez motyk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 21:07
  4. [145] dźwignia zmiany biegów
    Utworzone przez czarek145 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 17:08
  5. [33] Dźwignia zmiany biegów
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-05-2008, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory