Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Temat: Alfa 156 2.0 JTS

  1. #1
    Armakuz
    Gość

    Domyślnie Alfa 156 2.0 JTS

    Witam,

    Przymierzam sie do zakupu 156, w sumie jestem juz w trakcie poszukiwan. Niestety niewiele znalazlem na forum o silniku 2.0 JTS. Szczegolnie interesuja mnie opinie o modelach z 2002 roku po liftingu wnetrza. Jest wiecej czy mniej problemow niz z TS?

    Pozdrawiam

  2. #2
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    w 156 2.0JTS do polowy 2004 roku były problemy z nagarami w głowicy skutkującymi znacznym spadkiem mocy - jak auto nie osiąga bez problemu prędkości maksymalnej to znak że układ do rozebrania i czyszczenia (nagary na gniazdach zaworowych)

    jak sprzedający nie pozwoli na jazdę z max speed (też bym nie pozwolił) to jedź na hamownię i sprawdź moc silnika

    niestety są właściciele 156 2.0JTS którzy nie mają pojęcia o istnieniu takowego problemu i są zdziwieni że ich sportowy samochód ledwo się rozpędza do 180km/h
    Ostatnio edytowane przez obserwator737 ; 13-10-2009 o 06:55

  3. #3
    Armakuz
    Gość

    Domyślnie

    A orientujesz sie moze ile kosztuje czyszczenie? Gdzies, ktos wspominal, ze nalezy to robic i tak przy kazdej wymianie rozrzadu (chyba na jakims forum zauwazylem wzmianke o tym). ASO, hamownia, sprzedajacy chyba nie beda za mna przepadac

  4. #4
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    nie orientuję się bo silnik JTS który miałem w GT był już wolny od tej wady , producent pozmieniał co nieco i 156 od połowy 2004 roku i wszystkie GT nie mają nagarów

    teoretycznie można to czyścić chemicznie - do mnie jednak bardziej przemawia zdjęcie głowicy i czyszczenie mechaniczne - ale popytaj lepiej kogoś doświadczonego bo moje odczucia mogą być mylne

    zdaje się że na alfaowner.com sporo pisano o tym problemie w JTS

  5. #5
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    2.0 JTS 16v- ogólne dane techniczne:
    Poj.skokowa: 1970ccm
    Cylindry, zawory, rozrząd: R4, 16v, DOHC
    Średnica x skok: 83x91mm
    Moc max: 165KM przy 6400 obr/min
    Moment max: 206Nm przy 3250 obr/min
    0-100: 8,2 sek
    V max: 220km/h
    Średnie spalanie: 8,6 l
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  6. #6
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    Silnik 2.0 JTS bazuje (blok) na 2.0 TS, jednakże jest to jednostka trochę bardziej kapryśna, nie tylko ze względu na problemy z nadmiarem nagaru w głowicy (który nie zdarza się znów tak często) Zdjęcie głowicy + czyszczenie to koszt rzędu 2000zł. Problem w tym, że silnik ten ma równiez bardziej awaryjny osprzęt (często świeci check), a tak poza tym jak we wszystkich chyba alfach sprawdź czy auto zagrzewa się do 90 stopni w trasie, jak mniej to do wymiany termostat.
    Ogolnie polecam raczej 2.0 TS (nie twierdzę, że ten silnik jest bezawaryjny, ma swoje minusy).

  7. #7
    Armakuz
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za opinie. Z tego co widze to niestety dosyc ciezko dostac auto z tym silnikiem w przedliftingowej budzie, wiec jesli w przeciagu 2-3 najblizszych miesiecy nic sie nie trafi lub zobacze ladne i sprawne 2.0 TS bedzie po dylemacie. Chetnie bym wysluchal jeszcze jakiejs optymistycznej opinii.
    Ostatnio edytowane przez Armakuz ; 14-10-2009 o 19:01

  8. #8
    KamilWR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Armakuz Zobacz post
    Dzieki za opinie. Z tego co widze to niestety dosyc ciezko dostac auto z tym silnikiem w przedliftingowej budzie, wiec jesli w przeciagu 2-3 najblizszych misiecy nic sie nie trafi lub zobacze ladne i sprawne 2.0 TS bedzie po dylemacie. Chetnie bym wysluchal jeszcze jakiejs optymistycznej opinii.
    Miałem dokładnie taki model jak poszukujesz.Stara buda , nowe wnętrzne Bardzo przyjemny samochód chodź dla mnie był lekko za sztywny - po drogach, które często przemierzam serce mi się kroiło na każdej dziurze a w głowie słyszałem "1tyś zł wahacze...1tyś wahacze...".Miałem też problem z wariatorem co odznaczało się klekotem jak w JTD - przebieg 106tyś.km udokumentowany bo AR była z polskiego salonu.Jako plus zaliczam spalanie , z tego co pamiętam w trasie ciągnął mi ~6l(bez nadmiernego gonienia) i jakieś 10-12 w mieście.Na pewno był oszczędniejszy niż Astra II 1.8 16V.
    PS.i jak napisał ktoś powyżej jeśli kupisz ta AR to przyzwyczaj się do komunikatu Check Engine , nawet gorszej jakości paliwo potrafi spowodować jego pojawienie się co jest strasznie irytujące.

  9. #9
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jas.bu Zobacz post
    Problem w tym, że silnik ten ma równiez bardziej awaryjny osprzęt (często świeci check), a
    nigdy nie zobaczyłem tej kontrolki nigdy też nic mi się nie popsuło , jedyna awaria - pęknięta guma dolotu , nowa z ASO 200zł , wymiana sam 0zł + 5 minut ze śrubokrętem

    2.0JTS ma wyższą kulturę pracy i większy moment obrotowy od 2.0TS - tak się składa że miałem i jeden i drugi (2.0JTS 165KM i 2.0TS 155KM)


    problemów z czyszczeniem JTS unikniesz kupując 156 wyprodukowane od 2 połowy 2004 roku lub dowolne GT (w GT problem nigdy nie występował)
    Ostatnio edytowane przez obserwator737 ; 14-10-2009 o 20:22

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar balc3r
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Łomianki, Warsaw, Poland
    Auto
    AR 145 2.0 20VT / Peugeot 3008 1.6 THP
    Postów
    249

    Domyślnie

    Znalazłem coś podobnego:
    wersja oryginalna:
    http://forum.alfa156.net/forum/forum...TID=37964&PN=1

    tu z tłumacza google :
    http://translate.google.pl/translate...istory_state0=
    AR 145 Blu Atollo Met

    Moja Alfa Romeo 145

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory