Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Zderzaki w kolor nadwozia

  1. #1
    Emenems
    Gość

    Domyślnie Zderzaki w kolor nadwozia

    Mam wielką ochotę pomalować w mojej Alfie zdrzaki całkowicie na kolor nadwozia. Niestety nie mam modelu 1999, który ma naprawde świetne zderzaki, ale ciężko je zdobyć. Niedługo planuje oddać auto do małych poprawek blacharskich (małe wgniecenie pod tylnim światłem) i zastanawiam się czy od razu nie zlecić malowania zderzaków. Obawiam się jednak że niedostosowana "faktura" zderzaka nie będzie trzymać lakieru i po jakimś czasie zacznie mi odłazić i bardzo paskudnie wygladać.
    Co o tym sądzicie, czy warto wogóle sie tym zajmować, jeśli tak to czy jakoś specjalnie trzeba przygotować zderzak do malowania.

  2. #2
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Hm a od ktorego rocznika byly cale lakierowane?
    Ja mam takie same jak Ty, tylko ze auto czarne i wolalbym cale polakierowane
    Jaki masz rocznik auta?

  3. #3
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Mam rocznik taki jak Ty 1997-dmy. Od 1999 wychodziły zderzaki zmodyfikowane, całe polakierowane (no nie wliczając tego czarnego paseczka ).

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Później nawet paseczek zamalowywali. Jeżeli pójdziesz do dobrego lakiernika na pewno dobrze to zrobi, jakiś konkretny podkład i jazda. Nie martwił bym się zbytnio. Maluj bo ten szary plastuk biednie wygląda
    1984 GTV6 3.2 24V

  5. #5
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Zgadzam sie w 100% z PieteremQ!!! Dobry lakiernik , dobra farba i można bez obaw dać zdesie do lakierowania :wink:

  6. #6
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Pytalem, bo sie wystraszylem, ze moja to jakis skladak, bo kubas mi mowil, ze te z okraglymi nawiewami w srodku juz mialy lakierowane zderzaki

  7. #7
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Może troche OT ale ja produkcje 145/146 podzieliłbym na 4 etapy
    1. 1994 Silnik Boxer, nawiewy prostokątne, zderzaki częściowo lakierowane
    2. 1997 Silnik Twin Spark, nawiewy okrągłe, zderzaki częściowo lakierowane
    3. 1999 Silnik Twin Spark, nawiewy okrągłe (chromowane ramki), zderzaki częściowo lakierowane, lakierowane progi i lusterka.
    4. 1999 Silnik Twin Spark, nawiewy okrągłe (chromowane ramki), zderzaki całkowicie lakierowane (zmodyfikowane), zmodyfikowana atrapa wlotu powietrza, lakierowane progi i lusterka.

    Zanim kupiłem moją Alfę to tak ją przestudiowałem żę po krztałcie nawiewów wiem czy to Boxer czy T.S (wyjątek 2.0).

  8. #8
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Sa dobre podklady i szpachle natryskowe przeznaczone do malowania zderzakow i lusterek z tworzyw sztucznych o rozmaitej fakturze.
    Zastosowanie tych rzeczy spowoduje bardzo dobra jakosc i dosc dobra sprezystosc lakieru (nie odpada przy niewielkich nagieciach).
    Ale ceny tez sa wyzsze od pospolitych szpachli i podkladow.

  9. #9
    webmaster007
    Gość

    Domyślnie

    ja mam w mojej pomalowane podkladem specjalny o ktorym mowi Bossman i podkladem w kolorze auta (zeby nie wyszedł inny odcien czerwieni w alfa roso trzeba tak robic bo inny cien wychodzi) i dopiero wlasciwym kolorem auta 2 razy u mnie i zagruntowane i wyglada pieknie

  10. #10
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Ja rownież mam polakierowane zderzaki pod kolor nadwozia. Po upływie około roku od zakupu auta ze zderzaka i progów zaczął odłazic lakier (fotka poniżej) gdyż ktoś lakierował na "panie odwal się". Przez długi czas tak jeździłem jednak po ostatniej zimie oddałem auto koledze który naprawdę super polakierował przedni zderzak i rewelacyjnie zrobił progi. Felge polakierowałem zaraz po tym jak przetarłem ją o krawężnik



    nie pytałem się jak kolega lakierował ten zderzak jednak generalnie zasada jest chyba taka żeby wpierw odtłuścic, zmatowic i wygładzic zderzak, później nałożyc specjalny podkład do plastikowych elementów (specyfiki te dostępne są w sklepach lakierniczych) a dopiero później lakierowac. Ja za polakierowanie całego przedniego zderzaka od nowa, polakierowanie obydwu progów i prawego lusterka zapłaciłem 250zł także pieniądze nie są duże, a wygląd poprawił się znacznie :wink:
    teraz zderzak wygląda tak:



    dodam, że nie myłem samochodu do fotek, a same fotki zrobione zostały dwa dni po tym jak odebrałem samochód od kolegi

    Pozdrawiam :wink:

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 11:27
  2. Alfa 75 Kolor nadwozia , ospojlerowanie .
    Utworzone przez ZENDER w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 21:25
  3. KOLOR DYMU --- jaki kolor co oznacza.
    Utworzone przez Daniel Qoolik w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 14:33
  4. Kolor nadwozia
    Utworzone przez zor-ro1970 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 18:20
  5. [164] Zderzaki
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 22:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory