Strona 133 z 144 PierwszyPierwszy ... 3383123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,321 do 1,330 z 1436

Temat: “Motor Control System Failure” - co z tym zrobić

  1. #1321
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa 156 1.9 jtd 105 KM 2000R
    Postów
    11

    Domyślnie

    ja mam taki problem , że alfa po wciśnięciu gazu do dechy powyżej 2,2 tys auto sie jakby zacina , tzn jakby coś strzela , później mogę wciskać gaz do deski ale nie przyspiesza a za chwilę gaśnie.... Alfa 156 jtd ...z 2000 roku, komputer nie wyświetla żadnego błędu ale czy warto czyścić ten EGR ?? czy zaślepić ?? Auto kupiłem pół roku temu, po wymianie filtrów i oleju problem zniknął na jakiś czas teraz po mału wraca....

  2. #1322
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Lubań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    77

    Domyślnie

    Chciałbym dodać coś jeszcze od siebie w temacie. Przeczytałem, wczoraj, tak z nudów, cały wątek i pozwolę sobie zabrać głos w oparciu o swoje doświadczenia i kolegów posiadających Alfy JTD. Po pierwsze nie taki diabeł straszny jak go malują i dziwne, że potraficie się z nim męczyć tygodniami, czy nawet miesiącami. Jeśli błąd się pojawi, moim zdaniem powinno się zacząć od najprostszych rzeczy, a nie od razu siać panikę. Jak wspomniałem wcześniej na podstawie swoich i znajomych doświadczeń, stwierdzam, że rozwiązanie to sprawdzenie wężykòw, rur, wystarczy milimer uszkodzenia. Dopiero potem można sprawdzić resztę.
    Druga sprawa, jako posiadacz JTD, stałem się zwolennikiem zapobiegania, a nie leczenia. Stosowanie się do kilku podstawowych zasad jazdy dieslem ograniczy ryzyko problemu w zasadzie do zera. A zasady są proste. Wymiana regularnie dobrego oleju co 10 tysięcy km, stosownie dobrego jakościowo paliwa, warto upatrzyć sobie jedną stację i tam tankować, warto też stosować środki do diesela i czyszczenia wtryskiwaczy, też regularnie, czy też, co moim zdaniem jest kluczowe i zapobiega powstawaniu problemòw z turbiną to za każdym razem na zakończenie jazdy przed zgaszeniem silnika poczekać tą minutę, aż, jak to nazywam, schłodzi się turbo. Za każdym razem. Czy każdy tak robi? Stosując się do tego można zapomnieć o problemach z turbiną, o mcsf, o zaślepianiu egr, o problemach z czujnikami, czy wtryskami. Mam Alfe z 1.9 jtd 8V, kupując miała przejechane 160 tys. po 2 latach teraz ma 340 tys. Nigdy nie miałem problemów z egr, mimo, że nie zaślepiony, ani z turbo, ani z wtryskami, ani z czujnikami. Warto też kontrolować sprawność akumutara, a czytając wątek chyba tylko 2 osoby podpowiadały aku jako przyczynę błędów. Warto też znaleźć rzetelnego mechanika znającego się na jtd.aha, warto pamiętać, że diesel to nie Pb, tu się nie muli i nie zmienia biegów przy 2 tys. obrotów. Silniki JTD to naprawdę znakomite konstrukcje, których nam zazdroszczą posiadacze innych marek a sprawna jednostka taka jak moja o mocy 115 km zawsze na drodze zostawi z tyłu takiego tdi 130 km czy takie 2.0d od bmw. Nie jestem mechanikiem, ale jako użytkownik stosujący się do podstawowych zasad użytkowania diesla jestem w stanie zapewnić mu bezproblemową długowieczność. Tyle ode mnie.
    Ostatnio edytowane przez mateuszpiszcz ; 21-03-2016 o 13:39

  3. #1323
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Roberto149
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    (Była 166-3.0V6,156-1.9JTD, 156SW-2.4JTD, 156-2,5v6, jest obecnie Alfa Romeo 147 JTD
    Postów
    53

    Domyślnie

    No kolego aż sie miło przeczytało z rana takie mądre rzeczy. No każdy prawie leczy jak już autko chore, a nie zapominajmy jak ważna jest profilaktyka.

  4. #1324
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JokerACM Zobacz post
    Cześć, potrzebuje pomocy... Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115km

    Problem wygląda następująco - przy ok. 2,2 tys obrotów gaz w podłogę i po chwili MCSF, po odpuszczeniu gazu błąd gaśnie - wymieniany był już filtr paliwa, czyszczony EGR - w co dalej uderzyć? Błąd P0235 - czy winowajcą jest wskazywany czujnik, czy szukać przyczyny gdzie indziej?

    Pozdrawiam
    Witam ponownie,

    problem jak wyżej, dodatkowo wymieniony już czujnik doładowania. Błąd jak był tak jest, jednak teraz po przygazowaniu błąd się pojawia i sam znika po chwili, jednak jak odpuszczę to już nie ma mocy i dopiero gdy zmienię bieg mogę dalej przyspieszać. Wydaje mi się, że po wymianie w/w części trochę się poprawiło, ale może to tylko efekt placebo.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez JokerACM ; 30-03-2016 o 10:06

  5. #1325
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 10v 150km 2003r
    Postów
    395

    Domyślnie

    Panowie, czy mógłby ktoś spojrzeć na te logi? Robione dzisiaj na szybko, jutro miałbym chwile to mógłbym zrobić dokładniejsze.
    https://onedrive.live.com/redir?resi...int=file%2crar

    Tydzień temu padł przepływomierz boscha 019 wkladka f00c2g2044 auto muliło ale pracowało bez zarzutu, wsadzona używka Pierburg 7.22701.05.0 na której auto 5 lat temu zostało kupione, auto zyskało trochę na mocy, lepiej się zbiera ale ciągle kopa dostaje dopiero ok 2.5k obrtów. na boschu było identycznie. wg strony pierburg .05 jest dla euro 2, 136 i 140km a .08 dla euro 3 150 i 175 koni?

    Pierwsza wymiana pierburga na boscha miała miejsce ponieważ rozmijały mi się wartości powietrza otrzymane/oczekiwane w fes/mes. Po pewnym czasie dowiedziałem się ze jest bug w programie który uniemożliwia podanie dokładnych wartości w sofcie 91&92. Tak jeździłem na tym boschu i w sumie nic się nie działo, 0 błędów i problemów.

    Dzisiaj mając chwile czasu wziąłem łapka i pojeździłem trochę. Coś mi tutaj nie pasuje, vgt tylko ~40%? Doładowanie ~1000mbar? No i ten kop trochę za późno...


    Dodatkowo tydzień temu wymienione przewody podciśnienia na silikonowe o średnicy 4mm zamiast 3 albo czy 3,5 jakie są fabrycznie, 0 różnicy, wymiana czysto prewencyjna.

    Błędów żadnych poza EGR który jest zaślepiony pełna blaszką, nie wchodzi w tryb awaryjny, nie ma MCSF, nie kopci. Gdyby nie te logi i kop dopiero ~2.5k obrotów to auto idealne Soft 9241 o ile dobrze pamiętam.
    Ostatnio edytowane przez Arek166 ; 25-03-2016 o 20:36

  6. #1326
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTDm 16v
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witam koledzy. Mam problem z podłączeniem mojej alfy przez obd lm327 bluetooth nie znajduje centralki alfaobd ani torque. Na skodzie z 2015 ten moduł działa bez problemu ale u mnie nie. Co robię nie tak? cz​ytałem dużo wątków i nikt konkretnie nie określił się jaki obd działa na 16v proszę o pomoc!

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dany2b ; 03-04-2016 o 18:56 Powód: błędy

  7. #1327
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD
    Postów
    16

    Domyślnie

    Dzisiaj w drodze do domu spotkała mnie bardzo nieprzyjemna niespodzianka i szczerze mówiąc jestem trochę załamany :/
    Ale do rzeczy... jadąc autem poczułem że zaczyna trochę szarpać. Początkowo nie byłem pewien czy faktycznie tak jest czy tylko mi się zdaje. Po pewnym czasie zaświeciła się jednak kontrolka "motor check system failure". Jakby tego było mało coś dziwnego zaczęło dziać się ze wskaźnikiem poziomu paliwa. Raz pokazywał 1/4 baku.... po chwili zapalała się rezerwa i wskaźnik pokazywał pusty bak... po chwili znów 1/4 i tak w kółko. Auto straciło moc i nie chciało przyspieszać. Jakby tego było mało silnik zaczął dziwnie pracować. Chodzi trochę jak traktor i do tego nierówno... Ogólnie mówiąc nie wygląda to za ciekawie... Ktoś miał podobny problem??

  8. #1328
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Lubań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    77

    Domyślnie

    Pompa paliwa, filtr paliwa? Miałem podobnie gdy zatankowałem na niemieckim Aralu diesla ,który był z wodą. U mnie skończyło się na szczęście tylko na nowym filtrze paliwa. Zmień stację benzynową.

  9. #1329
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD
    Postów
    16

    Domyślnie

    A też wariował Ci wskaźnik poziomu paliwa jak u mnie? Ja zatankowałem na Orlenie.... przejechałem bez problemu jakieś 150 kilometrów. Dopiero jakieś 10 km przed domem auto zaczęło wariować.

  10. #1330
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD 140 km
    Postów
    1

    Domyślnie biały dym

    Witam

    Wyskakiwał mi błąd P0238 i P1238 po przekroczeniu 3000 obrotów a po jakimś czasie błąd znikał
    Po przeczyszczeniu czujnika doładowania wg wskazówek z forum nie pokazało mi już tego błędu ale pojawił się wyraźnie głośniejszy świst. Przy kolejnym odpaleniu pojawiły mi się kłęby białego dymu....
    Przejechałem tak kilka kilometrów bo to było rano i jeszcze ciemnawo zanim go wypatrzyłem a w zasadzie po dojechaniu do pracy. Po ponownym odpaleniu kłęby dymu powróciły.. Nie ryzykowałem już jazdy i nie wiem co dalej? Czy coś mogłem źle zrobić? uszkodzić??

    Dodam, że żaden błąd mi się nie wyświetla
    Ostatnio edytowane przez Pędzel ; 16-05-2016 o 19:59 Powód: uzupełnienie

Podobne wątki

  1. Motor Control System Failure w 2.0 JTS
    Utworzone przez podo w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 18:30
  2. Motor control system failure
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 11:34
  3. Motor Control System Failure - co oznacza? co z tym zrobić?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 23:18
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 23:27
  5. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory