Strona 88 z 149 PierwszyPierwszy ... 38787980818283848586878889909192939495969798138 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 871 do 880 z 1482

Temat: JTD, nowy program diagnostyczny tylko do obsługi JTD.

  1. #871
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    Misiek to nie te logi!!! na PW masz instrukcję jak to zrobić prawidłowo

  2. #872
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    I proszę cię załóż odrębny temat.
    Tutaj, w tym temacie ludzie będą szukać informacji o programie diagnostycznym, a będą skazani na czytanie kilku stron twojego problemu, który nie jest związany z tym tematem
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #873
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    chojnów
    Auto
    AR156 1.9jtd '01 SW
    Postów
    79

    Domyślnie

    witam, program działa elegancko, błędy się usuneły bez problemów, poducha juz nie razi w oczy faktycznie to, że działa przez 20min nie jest wielkim problemem, można włączyc znowu wszystkim którzy się wachają czy kupować kabel mogę smiało polecic kupno, program nie jest wcale skomplikowany a ile zabawy

  4. #874
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    ja zakupiłem kabelek,zainstalowałem, podłączyłem, i FES bez problemu mi się połączył, jedyne co, to musiałem port COM w programie zmienić, na taki jak zaznaczyłem przy instalacji sterowników do kabelka.... generalnie wszystko zgodnie z instrukcją, działa aż miło wychodzi że wszystko idealnie.. ale mam pytanie.. zauważyłem że na biegu jałowym korekta wtrysku na 3 i 4 jest na plusie.. a na 1 i 2 na minusie... to normalne? i jeszcze jakby mi ktoś powiedział, do czego służy ostatnia zakładka? ta gdzie są tylko wtryski od 1 do 5?
    a na marginesie, koles_02 jeszcze raz ogromne dzięki za pomoc

  5. #875
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    W tej ostatniej zakładce wpisuje się kody, które znajdują się na każdym wtrysku. Kod ten oznacza właściwości danego wtrysku. Zmieniasz wtrysk, zmieniasz wpis aby ECU wiedział z czym ma do czynienia i jak ma pewne parametry ustawić... Jedno jest pewne - zanim tam coś zrobisz, to zastanów się dwa razy
    Ale dzięki temu, gdy masz korekty z kosmosu, to zmieniając wtryski miejscami możesz dojść co jest powodem niewłaściwej pracy. To znaczy jak pójdzie za wtryskiem, to znaczy, że jest to sprawa problemu z wtryskiem. Jeśli mimo zmiany problem pozostał, to problem z cylindrem (kompresja, pierścienie itp.).
    O samych korektach poszukaj w necie, bo jest tego co niemiara.
    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 20-04-2011 o 19:18
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  6. #876
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    haha no właśnie 2x się zastanowiłem i nawet nie wszedłem w poszczególne wtryski, zwłaszcza po otrzymanym komunikacie ostrzegającym

    p.s.
    bo właśnie tak myślę sobie... przeczytałem parę wątków na innych forach dot. korekcji wtrysków i tu rodzi się moje pytanie: w tej ostatniej zakładce mogę zobaczyć w liczbach, jakie są odchylenia w podawaniu paliwa, na poszczególnych wtryskach, tak? chodzi mi o to, że zrobiłem sobie test przelewowy trwający 3 minuty, i wyszedł mi taki wynik: 1 wtrysk 6ml, wtryski 2, 3, i 4 po 19ml... chodzi mi o to jak zdiagnozować co jest z tym pierwszym wtryskiem
    Ostatnio edytowane przez liked ; 20-04-2011 o 20:24

  7. #877
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    W ostatniej zakładce możesz zobaczyć kod przeznaczony dla ECU określający jaką on ma zastosować korektę dla tego wtrysku. Zobaczysz coś takiego 0445110 068. Czyli to co masz napisane na wtrysku na jego cewce.
    Co do testu przelewowego, to chyba pozostałe wtryski poza tym jednym ? Tam powinno być jak najmniej paliwa. Ale to niech się wypowie ktoś mający większe doświadczenie z tym testem.
    Poza tym test przelewowy i tak nie powie ci co faktycznie się dzieje z wtryskiem. To wielki ogólnik w diagnozie określający, że coś jest nie tak i najlepiej jest podzespół wymienić. Wtrysk może mieć problem np. z reakcją na krótkie impulsy, czyli nie podawać pilotażowego. To na takim teście nie wyjdzie.

    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #878
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    no właśnie sam się zastanawiam czy to 3 wtryski leją czy ten jeden niedomaga... ktoś na forum mi pisał że po minucie miał 8ml. co by się zgadzało, ja po 3 minutach miałem 19ml. problem tylko że nikt mi nie umie odpowiedzieć jak mam odczytać ten wynik testu może jutro jak znajdę chwilkę, to wejdę w tą zakładkę żeby sprawdzić co tam jest ciekawego na jednym z forów, koleś pyta o weryfikację swoich wyników:
    Może ktoś mi rozszyfruje korekcje paliwa na wtryskach, samochód był zimny na wolnych obrotach 800, temperatura wody około 40stopni. :
    wtr 1 -1,94
    wtr 2 -1,20
    wtr 3 1,17
    wtr 4 0,25
    wtr 5 1,73
    dodam że to common raile silnik 2,4 jtd 20v

    wśród licznych odpowiedzi bez znaczenia, jedna mnie zainteresowała:
    ...przecież napisał: nic konkretnego z tych korekt nie można wywnioskować.
    Wtryski 1 i 2 mają skrócony czas wytrysku, 3 i 5 mają wydłużony, a 4 jest zbliżony do średniego czasu wtrysku. Niestety nie wiadomo jaki jest ten czas wtrysku i w jakich warunkach, dlatego nie można stwierdzić czy czas jest wydłużony, by wyrównać ilość podawanego paliwa (różny wydatek wtryskiwaczy) czy spalanie w poszczególnych cylindrach przebiega w różny sposób (np. słaba kompresja).

    dlatego zastanawiam się, czy wstępnie w tej zakładce da się coś wyczytać na temat dawek paliwa ten koleś swoje tez musiał wyciągnąć z jakiegoś programu

  9. #879
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Tyle, że nie wiadomo też jakie wartości korekty są w normie dla silnika tego gościa. Dla tego nic nie można powiedzieć na ten temat poza tym co jest widoczne czyli "-" oznacza skróconą korektę, a plus... Nie mam teraz dostępu do danych ale chyba dla twojego silnika granicą jest +-4. Ale pewny nie jestem. Co do przelewania, to ten, który zbierze więcej paliwa przelanego ma problem. I chyba też na korekcji powinien mieć wartość ujemną.
    Ale moment..., ty masz jakiś problem z silnikiem, czy tylko zauważyłeś coś i cię to gnębi... tak dla sportu ?
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #880
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Ale moment..., ty masz jakiś problem z silnikiem, czy tylko zauważyłeś coś i cię to gnębi... tak dla sportu ?
    no właśnie zauważyłem pewna sprawę, Spadła mu moc i lubi sobie puścić czarnego dymka... ostatnio przycisnąłem na A1 i tez nie za ciekawie było.... w moim przekonaniu, pali tez trochę za dużo... 10l po mieście, a czasem udaje mi się zejść do 9. dodam od razu że nie robię 5km dziennie, tylko 100.
    kiedy go kupiłem zbierał się lepiej, później zacząłem mieć wspomniane 2 problemy i zauważyłem większe spalanie, więc pojechałem na egzaminer. Okazało się że że niby przepływka była padnięta, choć błędu nie wykazywała, z tego co pamiętam wykazywana masa powietrza od docelowej była dwukrotnie większa. Kupiłem nową, ładny oryginał bosha.... z hologramem zamiast zwykłej papierowej naklejki zabezpieczającej, FES pokazuje mi teraz że masy wykazana i docelowa są niemal identyczne...wyczyściłem też egr na początku, jak i dolot do kolektora i przepustnicę, został mi tylko kolektor do wyczyszczenia.... sam nie wiem czy to przez niego mogą być występujące u mnie problemy, ale denerwuje mnie to... zrobiłem więc sobie test przelewowy, no i wyszedł mi taki wynik jak wspominałem wcześniej.

    p.s.
    zauważyłem jeszcze jedną rzecz, mianowicie sprawdziłem dolot i wszystko jest ok, ale mam intercooler uwalony z oleju, jakby gdzieś miał małą nieszczelność na łączeniu plastikowego korpusu z alu. być może to jest przyczyną, ale za to się jeszcze nie zabrałem
    Ostatnio edytowane przez liked ; 21-04-2011 o 07:12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 29-06-2022, 13:28
  2. JTD nowy program doagnostyczny tylko do obsługi JTD
    Utworzone przez madtoc w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 12:09
  3. [145] Program diagnostyczny
    Utworzone przez zmar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 22:54
  4. [155] program diagnostyczny?
    Utworzone przez bazyl_78 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 21:19
  5. [145] program diagnostyczny dla ECU M2.10.4
    Utworzone przez bubu321 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2010, 13:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory