Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Alfa code

  1. #1
    goro
    Gość

    Domyślnie Alfa code

    Witam
    Jak dziła Alfa code? Zakupilem alfe bez karty i z jednym kluczem (czerwony) dioda przy kierzye nie mroga Nie wiem jak to uruchomic. ops:
    Pozdrawiam

    ps Witam wszystkich

  2. #2
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Przy zakupie Alfy powinieneś otrzymac trzy kluczyki (dwa czerwone i jeden brązowy). Kluczyki czerwone są kluczami pomocniczymi, natomiast brązowy to klucz matka. Zauważ, że np. klapy bagażnika nie otworzysz za pomocą czerwonego kluczyka, może go otworzyc jedynie kluczykiem matką. Karta kodowa jest po to abyś mógł w razie czego dorobic sobie klucze (jest na niej wybity unikatowy kod), natomiast klucza matki nie można już chyba dorobic (pamiętam jak przy zakupie auta poprzedni właściciel mówił mi żebym pilnował karty kodowej i klucza matki). Kluczyki są jakoś programowane i można je dorobic chyba jedynie w ASO, chociaż w tej kwestii mogę się mylic.

    Przy wkładaniu kluczyka do stacyjki powinna na chbwile zaświecic się kontrolka Alfa code (taki żółty kluczyk) informuje ona o tym, że kluczyk został pomyślnie zweryfikowany przez komputer w innym przypadku podobno nie da się uruchomic auta. Nie mam pojęcia jak to jest u Ciebie, dlaczego ta kontrolka się nie świeci :roll:

  3. #3
    grabo_s
    Gość

    Domyślnie

    A to mnie zaskoczyłes ;// Nie posiadam klucza matki, ani karty kodowej(jedynie 2 czerwone).Przy odpalaniu świeci się przez chwile kontrolka code. Klape bagażnika otwieram kluczykiem czerwonym bez problemów. Ale od strony kierowcy nie moge otworzyc zamka kluczykiem czerwonym, otwiera się tylko od str. pasażera. Auto było sprowadzone, jestem 2 właścicielem w polsce. Myslałem ze zamek od str. kirowcy jest zepsuty. Czyżby poprzedni właściciel przełożył wkładki zamka??
    Pozdrawiam

  4. #4
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    czerwonym kluczykiem normalnie da rade otworzyć bagażnik... a ja mam dw a czerwone kluczyki jeden brązowy i dwie karty ...
    no masz troszku lipe z tym codem bo jak coś ci się zacznie sypac w elektryce to możesz go potrzebowac :?

    pozdrawoiam

  5. #5
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    U mnie generalnie kluczykiem czerwonym mogę otworzyc jedynie drzwi od strony pasażera, gdyż zamek od strony kierowcy po próbie włamanania został doszczętnie zniszczony. Bagażnika nie otworzę kluczykiem czerwonym, jedynie matką (w Alfie Dafita jest tak samo).

    Nie mając karty kodowej i klucza matka, a chcąc dorobic sobie klczyk musicie w ASO zamawiac komplet wszystkich kluczy wraz z zamkami do nich pasującymi, także koszty są spore (tak mówił mi, poprzedni właściciel Alfy Dafita). Samych kluczyków sobie nigdzie nie dorobicie bo muszą one zostac zaprogramowane (przynajmniej tak jest z kluczem matką).

    Ja też nie mam kompletu wszystkich kluczy, a jedynie jeden czerwony + klucz matke + karte kodową, jednego kluczyka mi brakuje :wink:

    Nigdy bardziej się tym nie interesowałem, zapamiętałem sobie tylko to aby schowac klucz matke i praktycznie go nie używac. Najlepiej podejsc lub zadzwonic do ASO i wszytsko będzie wiadome. Ja jedynie powtarzam to co usłyszałem od osób trzecich

    Pozdrawiam :wink:

    edit.
    Cytat Napisał KUBAS
    czerwonym kluczykiem normalnie da rade otworzyć bagażnik... a ja mam dw a czerwone kluczyki jeden brązowy i dwie karty ...
    no masz troszku lipe z tym codem bo jak coś ci się zacznie sypac w elektryce to możesz go potrzebowac

    pozdrawoiam
    ja już zgłupiałem, czerwonym kluczykiem nie otworzę bagażnika, jedynie brązowym

  6. #6
    goro
    Gość

    Domyślnie

    WItam
    No to pieknie z tymi kluczami :twisted:
    Moim otwieram wszystko i zaplam ten sygnal code zaswieca sie i gasnie czyli ok. Mi nie mroga ta dioda co jest na kolumnie kierowniczej i oto mi chodzilo jak zalaczyc ten "alarm"

  7. #7
    grabo_s
    Gość

    Domyślnie

    ja alarm załączam z pilota. :mrgreen:

  8. #8
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    ja niemam alarmu i niemam żadnej kontrolki ..no jest jedna ale to od centralnego zamka który nie jest orginalny. auto posiada centralny ale z kluczyka a ktos sobie wstawił z pilota i też kiedyś miałem z tym problem bo mi się rozkodował ..cholerna elektryka :twisted:

    pozdrawiam

  9. #9
    kali146
    Gość

    Domyślnie

    no własnie ja tez kupiłem swoją alfę z jednym tylko kluczykiem czerwonym i w dodatku strasznie zniszczonym ale z dorobieniem niebyło problemu tylko cena 170 zeta sztuka i otwieram nim wszystko i zapalam .

  10. #10
    goro
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kali146
    no własnie ja tez kupiłem swoją alfę z jednym tylko kluczykiem czerwonym i w dodatku strasznie zniszczonym ale z dorobieniem niebyło problemu tylko cena 170 zeta sztuka i otwieram nim wszystko i zapalam .
    Hej
    a gdzie dorabialaes? w ASO czy zwykłym zakłądzie?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-05-2015, 14:54
  2. Alfa code
    Utworzone przez teiras w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-04-2012, 18:22
  3. Brak electronic code i mechanical code...
    Utworzone przez Virtuocity w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 21:35
  4. [code]156[code]1.9 diesel czy 1.8 benzyna
    Utworzone przez forca w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-08-2008, 10:46
  5. [156] alfa code
    Utworzone przez Maciek-156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2008, 12:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory