Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: [156] Wzmacniacz?

  1. #1
    mario_kce
    Gość

    Domyślnie [156] Wzmacniacz?

    Hej

    Na wstępie powiem że uczę się narazie o sprzęcie Car Audio także moja wiedza nie jest zbyt obszerna.

    Chciałbym zakupić jakiś wzmacniasz (najlepiej 4-kanałowy), zastanawiam się nad Blaupunkt GTA-460 (http://www.allegro.pl/item817147954_..._800w_max.html). Możecie mi powiedzieć jak Blaupunkt wypada? Czy jest dobrą firmą jeśli chodzi o wzmacniacze?

    W mojej Alfie 156 mam Radio Alpine (nie pamiętam dokładnie modelu ale średnia półka), głośniki Alpine S-type 16` ze zwrotnicami i tweeterami, a nie bawem będę kupował albo Alpine S-type albo Hertz ESK do tylnych drzwi i chcę to podłączyć pod wzmacniacz. Dodam jeszcze że wszystkie drzwi mam wygłuszone w pełni matami bitumicznymi.

    Moje założenie jest takie aby z tych gośników uzyskać maksymalnie mocy, czystego i dobrego dźwięku. W wygłuszanie całego auta włożyłem naprawdę dużo pracy i chciałbym teraz aby miało to jakiś solidny efekt. Czekam na wasze odpowiedzi, z góry dzięki i pozdrawiam. ale się rozpisałem heh

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Możesz brać ale osobiście poleciłbym Ci taki:

    http://www.allegro.pl/item814130751_..._4_kanaly.html

    Miałem go i byłem bardzo zadowolony. W mostku dwóch kanałów na głośniku 38cm jeżyły się włosy na karku i serce zmieniało rytm wg basu
    Ewentualnie jak byś szukał czegoś bardziej konkretnego to polecam Magnata RX44
    Jeśli chodzi o głośniki to nie przesadzaj z ich mocą (parametr RMS), bierz mocniejsze od wzmacniacza o 15-25watt nie więcej
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    mario_kce
    Gość

    Domyślnie

    Nie rozumiem dokładnie o czym mówisz z tym przesadzaniem mocy głośników do wzmacniacza... wytłumaczysz mi to lepiej

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Zakładając że masz wzmacniacz 4x75watt (w sinusie lub rms - to to samo) dobieraj głośniki mocniejsze o max 25watt (wg mnie optymalnie bedzie +10/15watt) ponieważ nie ma sensu kupowania potężnego głośnika do słabego wzmacniacza jak i odwrotnie. Jeśli np do przykładowego wzmacniacza podłączysz 150watowy głośnik to ten głośnik będzie grał raczej nieciekawie ponieważ nie będzie dostawał odpowiedniej mocy jaką powinien dostarczyć wzmacniacz. Jeśli masz jakieś konkretne pytania to pisz postaram Ci się pomóc ale to dopiero po 22
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  5. #5
    mario_kce
    Gość

    Domyślnie

    wieć jak moje Alpine mają mocy maks. 250W a RMS 50W to jaki wzmacniacz?

    i jeszcze jedno jak mówiłem mam zwrotnice i tweetery, w takiej wsytuacji podłączam wzmacniacz pod ten cały zestaw tzn przed wzrotnicą?

  6. #6
    Barti
    Gość

    Domyślnie

    Kabelki lecą tak....z radia do wzmacniacza,od wzmacniacza do zwrotnic a później głośników...A jeśli chodzi o wzmacniacz w Twoim przypadku to spokojnie 4x50w oczywiśie RMS-y
    Ostatnio edytowane przez Barti ; 20-11-2009 o 22:04

  7. #7
    mario_kce
    Gość

    Domyślnie

    dzięki wielkie

    A powiedzccie jak wypada Blaupunkt jeśli chodzi o wzmacniacze?

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Jeśli masz radio 4x50 (w rzeczywistości jakieś 4x25/30) to po co Ci ten wzmacniacz? Przy takich głośnikach nie widzę sensu zakupu. Myślałem że chcesz podłączyć coś mocniejszego...

    Jeśli chodzi o wzmacniacze blaupunkta to są one dobrej jakości i przede wszystkim trwałe. Nie jest to audison czy helix ale warte tych pieniążków i będziesz zadowolony z zakupu.
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  9. #9
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    nie kupuj tych Blaupunktów...

    kup coś made in Japan zrobione w czasach kiedy ważny był dźwięk :

    http://www.allegro.pl/item818074877_...54_klasyk.html

    lub

    http://www.allegro.pl/item818633801_...bra_seria.html


    ...poszukaj w necie opinii o Alpine starej dobrej serii 35xx to będziesz wiedział dlaczego nie należy kupować nowych wzmacniaczyków składanych w China przez wielkie koncerny i wrzucanych do marketów po 300-400 zł

    osobiście używam 3553 > http://www.allegro.pl/search.php?buy...pine+3553&fb=1 > jak widzisz da się taki trafić w niezłym stanie za małe $$$

  10. #10
    mario_kce
    Gość

    Domyślnie

    "aniol_jojo"-moja alpinka ma 4x45W, myślisz że wzmacniacz nie pomoże za dużo?

Podobne wątki

  1. Wzmacniacz pod ICS
    Utworzone przez Miras2020 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-04-2013, 11:39
  2. Wzmacniacz
    Utworzone przez Szef w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 21:47
  3. seria mp3 plus wzmacniacz/2din wzmacniacz plus adapter
    Utworzone przez adriano1987 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 19:40
  4. Wzmacniacz DSP
    Utworzone przez sebmol w dziale 166
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 16:32
  5. wzmacniacz
    Utworzone przez peep20 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 20:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory