Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: [33] Filtr stozkowy w AR 33

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie [33] Filtr stozkowy w AR 33

    Ten temat spowodowal mala burze na forum w dziale Nasze Belle w opisie mojej Niuni po zalozeniu stozka w mojej alfie. Tak wiec chcialbym uslyszec jakie macie rady na zalozenie takiego filtra i pomysly na jego umiejscowienie. Ja swoj przedstawilem tu http://www.forum.alfaholicy.org/topi...-vt1776,20.htm .

  2. #2
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe ale oprocz tego na jakie samochody jak dzialaja filtry i co moga dac dowiedzialem sie tylko ze zalozylem swoj dobrze czyli ze daleko od silnika czyli zrodla potencjalnego cieplego powietrza i maksymalnie nisko i maksymalnie z przodu i mam nawiew zimnego powietrza a niby to co ja mam mialo byc zle :/ hmmm dziwne

  4. #4
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    A ja jednak nadal obstaję przy swoim, mejsce w którym założyłeś swój filtr nie jest dobre z dwóch powodów:
    bardzo szybko filtr będzie zaklejony brudem,
    jest narażony na dużą dawkę wilgoci.
    Nie wspomne już o wydłużeniu dolotu.
    Stwierdzenie że filtr stożkowy należy zakładać jak najdalej od kolektora wydechoweg wcale nie oznacza że filtr należy wystawić na zewnątrz pojazdu
    Chodzi tu raczej o odizolowaniew go od źródeł ciepła, i dostarczenie chłodnego powietrza w wystarczjącej ilości. Oczywiście nie jestem specjalistą od układów dolotowych i możesz mieć odmienne zdanie.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    Ale w tym madrym artykule co william zapodal znalazlem slowa
    We wszystkich stwierdzonych pozytywnych przypadkach filtr stożkowy nie był zamocowany bezpośrednio na kolektorze ssącym a w dużym oddaleniu od niego z zastosowaniem odpowiedniego przewodu elastycznego łączącego filtr z kolektorem. W dodatku filtr zamontowany był w części komory silnikowej gdzie jest faktycznie stosunkowo zimne powietrze, czyli maksymalnie blisko przodu samochodu i maksymalnie nisko oraz jak najdalej kolektora wydechowego jeśli znajduje się z przodu silnika.
    no to chyba jak u mnie nie?? :]

  6. #6
    Grzegorz83
    Gość

    Domyślnie

    Albo się, chłopaki nie lubicie, albo nie chcecie zrozumieć..

    Żagiel - fajnie, że zdecydowałeś się na taki krok, bo jest to modyfikacja na tyle tania, że każdy bez problemów może jej dokonać. No i w sumie na tym koniec - powiesz za 2-3 tysiące kilometrów, jak Ci idzie, to może i ja się zdecyduję.

    Jednak AR33 zwraca uwagę na jeden aspekt rozwiązania, jakie zaproponowałeś. Która część samochodu najszybciej robi się brudna? W 33, z moich obserwacji, przednia rejestracja - masz na niej wszystkie nisko latające owady, wodę i błoto z samochodów jadących przed Tobą itp.
    I rzeczywiście za te 2-3 tkm możesz jeździć na drugim-trzecim stożku.

    Padło ciekawe zdanie o obliczaniu dolotu - jest na to jakiś wzór?

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    Nie to ze sie nie rozumiemy czy nie lubimy ale jak w Nasze Belle to pokazalem to wyszlo ze to jest strasznie zle ;]
    Podobno jest ale chyba nikt go nie zna i jakos na forum naszym go nie spotkalem.
    Jak ja wjade w wode to napewno w niego nie naleje bo kolo jest za nim, samochody przede mna wydaje mi sie ze leja troche wyzej a nawet jesli to moze od ody sie troche umyje a jak cos zawsze mozna go jeszcze zawinac w rajstopke (sa tansze i mozna czesciej zmieniac). Testy beda jak zalatwie kolanka i powiem czy lepiej czy gorzej ;]

    PS. Bo zdenerowalo mnie to i dlatego tez powstal ten topic ze moj pomysl zostal wielka fala krytykowany a do teraz jeszcze nikt nie zaproponowal nic innego ani nie pokazal jak ma sam zalozony bo napewno co drugi z nas ma stozek

  8. #8
    Grzegorz83
    Gość

    Domyślnie

    Widzisz - każdy patrzy na to ze swojego punktu widzenia. Może zanim się wziąłeś za montowanie miałeś już z tym do czynienia.

    Ja nie miałem, ale mi też rozsądek nakazywałby umieścić filtr gdzieś indziej, a nie w takim miejscu. Może zastanowiłbym się nad zbudowaniem jakiejś "komory" dla filtra i skierowaniem do niej powietrza spod zderzaka - tak dla pewności.

    Myślę, że sporo złego zrobiło tu Twoje podejście "jak będzie mokro, to będzie miał <<pranie>>", a "jak się zepsuje, to się wymieni".
    Taki brak szacunku do własnej kasy i pracy?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    Z tym praniem to zart ;] bo to juz takie szukanie dziury w calym jest. A co do wymiany to taka kolej rzeczy ze jak cos sie zepsuje to albo sie to naprawia albo wymienia i to nie jest brak szacunku dla czegokolwiek.

  10. #10
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942

    Domyślnie

    A tak w sumie- czy oryginalny filtr powietrza jest zły? Żle spełnia swoją rolę? Moim zdaniem o wiele lepszy będzie czysty, wymieniany na czas filtr powietrza aniżeli zakurzony stożek
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


Podobne wątki

  1. filtr stozkowy w jtd
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 29-06-2013, 04:59
  2. Filtr stozkowy w silniku JTD
    Utworzone przez RAQ w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 17:49
  3. [156]Filtr stozkowy do alfy
    Utworzone przez RAMON110 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-04-2009, 13:53
  4. [146] FILTR STOZKOWY
    Utworzone przez DRAGON2020 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-10-2008, 20:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory