Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [33] Drobiazgi - Lampa przód, wycieraczki, spryskiwacz.

  1. #1
    Grzegorz83
    Gość

    Domyślnie [33] Drobiazgi - Lampa przód, wycieraczki, spryskiwacz.

    Witam.

    Trzy drobne sprawy.

    Pierwsza:
    Prawa lampa przód - nie świeci światło mijania. Długie jest. Żarówka wymieniona i to samo. Kiedy zgasło, kupiłem i wymieniłem żarówkę, było to samo. Wymieniłem spowrotem - czasami się zapalała (szczególnie na dziurach). Od jakiegoś czasu nie świeci wogóle. Co to może być? Kabel, jakiś przekaźni? Lewa lampa OK.

    Druga:
    Wycieraczki. Najwolniejszy bieg. Wykonują przesunięcie o jakieś 5-6cm i stają. Po jakichś 3 sekundach ruszają i wykonują pełny suw (do samej góry, do samego dołu i 5-6 cm do góry). Przekaźnik?
    Na wyższych biegach wyłączenie powoduje zatrzymanie pracy wycieraczek natychmiast (nie kończą cyklu po wyłączeniu). Czy tak ma być?

    Trzecia:
    Spryskiwacz - jakby silniczek nie trzymał ciśnienia. Od pociągnięcia dźwigni pompuje czasami i 10 i 15 sekund zanim coś poleci, a i tak ciśnienie jest przeważnie b. słabe (akurat z tym bywa różnie, bo potrafi i być OK). Wydaje mi się, że płynu mam full. Pompa? Co może pomóc (zaworki zwrotne?) Jak dostać się do zbiorniczka spryskiwacza (pod maską) - czy trzeba ściągać błotnik?

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    1 sprawa -przekaznik lub polaczenia przewodow przy nim
    2 sprawa.problem jest prawdopodobnie w samym mechanizmie od wycieraczek jak naprawic bylo opisane na forum
    3 sprawa sprobowalbym przeczyscic wezyki i spryskiwacze no i sam zbiorniczek tez a najlepiej sprawdz sama pompke

  3. #3
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    1 ---- miałem podobnie po przeczyszczeniu styków specyfikiem typu kontakt sprey problem zanikł i jak narazie nie wraca

    2 ---- to równiez mi sie przydazyło i nie tylko w alfince a równiez wielu innych autkach i zawsze była wina mechanizmu (3 styki elastyczne w srodku trzeba wyczyscic )
    3 ---- co do tego to podejzewał bym zaworki zwrotne ale i skoro cisnienie słabe to i wszytko dobrze wyczyscic

  4. #4
    wynalazek
    Gość

    Domyślnie

    Miałem kiedyś problem ze światłem, rozwiązał się gdy przeczyściłem styki

  5. #5
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Co do lampy, sprawdz samą kostkę od żarówki, ja moałem podobną sytuację i miałem wypalone styki w kostce

  6. #6
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942

    Domyślnie

    AR_33 masz rację- wielce prawdopodobne że to kostka i styki. Miałem podobny przypadek (coprawda nie w AR) kupiłem nową kostkę z kilkoma cm kabelków, zmieniłem i było ok.
    Co sprawiło, ze się styki podtopiły? - miałem założone mocniejsze żarówki chyba 100W nie zauważyłem wcześniej- więc rada dla Grzegorza sprawdz jakie masz żarówki bo to być może one powodują te defekty
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


  7. #7
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał williamdrake
    Co sprawiło, ze się styki podtopiły? - miałem założone mocniejsze żarówki chyba 100W nie zauważyłem wcześniej- więc rada dla Grzegorza sprawdz jakie masz żarówki bo to być może one powodują te defekty
    Przyczyną wygrzewania się styków na kostkach jest też "słaba" masa.
    Dobrze jest oczyścić klemy na akumulatorze i sprawdzić styki przy samej żarówce

  8. #8
    Grzegorz83
    Gość

    Domyślnie

    Ehh.. Nie mam czasu kiedy zająć się tym. Ba, ryby to jedzą ostatnio raz na dwa tygodnie. Na szczęście w Alfie drobiazgi, które nie wpływają na bezpieczeństwo w znacznym stopniu.

    No może poza tym światłem. Za to się zabrałem - kostka była wymieniana kiedyś. Rozebrałem całą (nawet udało mi się zgubić plastik). Dalej nic. Nie dotarłem do przekaźnika (bo nie wiem, gdzie jest ).

    Zanim zacząłem wątek rozebrałem podszybie. Wymieniłem wężyk i przeczyściłem końcówki. Mechanizm wycieraczek zlałem WD-40 dość mocno, ale nie pomogło. Muszę to widocznie całe rozebrać. Podejrzewam, że to też może być wina przekaźnika. Wyraźnie słychać "cyknięcie" nie w momencie, gdy wycieraczka leży, a w momencie, gdy jest w pozycji "+15 stopni". Nie wygląda mi to na haczenie.

    Żeby się dostać do pompki spryskiwacza, muszę zdejmować nadkole/błotnik?

Podobne wątki

  1. Spryskiwacz wycieraczki tylnej
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-06-2015, 18:06
  2. [146] Lampa przód
    Utworzone przez niezgoda w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 12:45
  3. Wycieraczki-przerywany tryb i spryskiwacz
    Utworzone przez maxiking w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 12:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory