Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Temat: [156] 2.5 V6 Biturbo

  1. #1
    Neilik
    Gość

    Domyślnie [156] 2.5 V6 Biturbo

    Witam. Wcześniej orientowałem się już apropo kompresorka do tego autka.

    Wstępnie wiem też, że napewno jest bezpieczniejszy... ale.. drogi.... sam kompresor kosztuje sporo, turbinki są zdecydowanie tańsze.

    Pytanie podstawowe - co sądzicie sami o takiej zabawie ewentualnie może potraicie polecic jakiś konkretny sprzęt - konkretne turbiny , kolektorki (chyba ze zostaje juz tylko zabawa w samoróbki) mogą byc używane itp.

    Chcemy na wiosne z kumpelm poeksperymentować z moją bellą.

    Dzieki z góry. Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    wg. mnie 2.5 nie jest dobra baza do tego ale moze sie nie znam jak ktos juz kiedys napisal 3.0 ma lepszy stopien sprezania do tego typu zabawy

  3. #3
    Neilik
    Gość

    Domyślnie

    No tak tylko teraz sam swap do 3.0 to troche sporo zabawy bo sporo trzeba przy takiej 3.0 jeszcze pozmieniac zeby pasowala pod reszte bebechow (bynajmniej tak mi sie wydaje). A widzialem filmy z biturbo w 2.5 - powiem szczerze moze i 3.0 ma lepszy stopien ale 2.5 w zupelnosci wystarczy ;] to co potem robi to autko to i tak jest juz konkret.

    Zastanawiam się, czy jest na forum ktos kto potrafi od myślników wymienić podstawowe elementy ktore musze odrazu zamienic (tj. przeniesienie napędu itp) zeby wogole bawic sie w turbinki. Nie musi to być perfket baza bo chce troche zaryzykowac z racji ograniczonego budżetu, ale takie elementarne rzeczy.

    Czy ktoś z Was orientuje się apropo ewentualnych gotowych kolektorkow wylotowych do tego motorka czy zostaje mi tak dzielo na zamowienie do konkretnej turbiny i ulozenia ? czy moze gdzies są informacje apropo jakichs konkretnych proponowanych zestawów/firm?

    I jeszcze jedno. Czy jest możliwość założenia osobnych rur wydechowych do dwoch osobnych wydechow w tej alfie - czy ktos moze cos takiego widzial slyszal ;] mysle tu o ukladzie: wylot-> -> turbina -> rura wyd-> tłumik i takie dwa kompleciki od każdego wylotowego jeden. Może troche fantazjuje ale czy jest to możliwe (miejsce... itp).
    Ostatnio edytowane przez Neilik ; 04-12-2009 o 16:56

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Chyba sie przeliczyles a wg zabawa z turbo do 2.5 to jaki koszt ? 3.0 pasuje tylko łape silnika trzeba zmienic i jakas chyba pierdole a wiazki i sterownik ten sam jest bodajze

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gifwwl
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    146 2.0 TB Junior była, teraz jedyne słuszne AR GT
    Postów
    311

    Domyślnie

    http://stuninguj.pl/index.php?cat_id...od_id=7429&p=2
    Taki mniej więcej jest koszt z jedna turbina, a z dwoma trochę większy.
    Do tego jak chcesz dmuchnąć więcej niż 0,6 bara (to jest jakieś 100KM z litra pojemności, tz. soft turbo) w wolnossącego musisz go odprężyć (zmniejszyć stopień sprężania).
    Tu masz trochę wiedzy:
    http://www.grabowski.com.pl/uklady_turbo.htm
    Co do dwóch rurek to się da tylko musisz je obok siebie poprowadzić i dopiero przy zderzaku jena zakręcić na druga stronę auta, bo tak jest bak wyprofilowany.
    Co do napędu to wiem że dyfer musisz zmienić na q2 bo standardowy może nie wytrzymać.
    Na 3.0 jak kolega mówi większej roboty nie ma.
    Naprawa fiat, alfa romeo http://www.autokielak.pl/

  6. #6
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    co jest takiego bezpiecznego w kompresorze, że jest on lepszy od turbo?

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.pawelek Zobacz post
    co jest takiego bezpiecznego w kompresorze, że jest on lepszy od turbo?
    Harmonijniej dmucha - wzrost doładowania idzie z obrotami, od dołu. W turbo jest walnięcie, gdy spaliny napędzą wirnik.

    Wracając do tematu - biturbo pod maską 156? GDZIE?
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimski Zobacz post
    Wracając do tematu - biturbo pod maską 156? GDZIE?
    No właśnie o ile jeszcze dla przedniego rzędu Vki się turbo zmieści, to od tyłu życze powodzenia ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  9. #9
    Neilik
    Gość

    Domyślnie

    Tylko co mi da 3.0. ok sprężanie. bezpieczniej z turbo. Bi sie da bo juz takie śmigają po świecie. i Bi smigają z 2.5... i dają radę. także nawet jak zdechnie silnik to wtedy sie swapnie na 3.0 z tym samym turbo zostanie. puki co mam wieksza chrapke na turbo niz na swapa. ale dobrze wiedziec ze wiekszego problemu nie ma ze swapem. Wiedzy faktycznie nie mam za wiele, ale wystarczy mi pare aut które jezdzą i mysle ze cos wymodzimy.

    A bi dlatego ze az samo sie prosi na kazdy kolektorek po jednym no i dwa wydechy.. wiem ze bedzie problem z wcisnieciem ale wciskaja... pytanie tylko czy nie prosciej pomodzic z wylotowymi i zalozyc jedna turbinke faktycznie jakąś konkretną... od ... tira ale jak to się ma ogólnie do efektu i bezpieczeństwa... pewnie bez różnicy jesli chodzi o bezpieczeństwo a efekt..

    Fakt ze 2 turbinki to 2x wiecej kosztow, wiecej ryzyka ze cos zdechnie .. pewnie 2 intercoolerki (nie wiem) ...

    Kompresor sam w sobie drogi jak nie wiem.. bo pierwsze co chcialem to kompresorek ... ale uzywany znalazlem jakis za 5k ;] a turbinki uzywki to mozna ponizej 1000 zł znalezc i mowie wsadze takie 2 i pasuje... zdechną to zdechną silnik zdechnie to zdechnie... ryzykuje tne koszty .. zobaczymy moze sie uda... jak nie to .. nie powiem ze nie bede plakal ale motorow i wszystkiego jest od pyty wiec sie zmieni...

    dzieki za linki !

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Im wiecej czytam co piszesz to sie coraz bardziej boje szkoda ze ja nie mam tyle kasy na marnowanie to ze jezdza takie alfy w turbo to nie znaczy ze ktos mial stary motor kupil turbo za 800 zl i pocisnal 1 bar na nie... takie silniki sa skladane od 0 na drogich podzespolach... kute tloki itd a nie seria i jazda. Jesli masz naddatek funduszy chetnie przyjme prezent w postaci 3.0 od Ciebie co Ty na to? ;D napewno bedzie lepiej wykorzystane niz to 2.5 ktory zajedziesz po paru godzinach pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [156] 1.9JTD 16V BiTurbo ??
    Utworzone przez alanwroc w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-08-2013, 07:44
  2. V6 24V biturbo
    Utworzone przez GrzesiekK. w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-06-2010, 12:08
  3. Maserati Biturbo
    Utworzone przez Tuti w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-05-2009, 23:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory