Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 94

Temat: [147] Potencjał silnika 1,9 jtd 115KM

  1. #1
    BENNY
    Gość

    Domyślnie [147] Potencjał silnika 1,9 jtd 115KM

    Witam! Zaczynam się powoli skłaniać ku zawirusowaniu mojej belli ( 147, 1,9 jtd 115 KM ), gdyż fabryczne osiągi już mnie powoli nużą.
    Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów ćwiczył to z tym silnikiem i z jakim skutkiem?
    Zastanawiam się nad 2 wersjami:
    1) Zmiana tylko w elektronice ( mapy ) - jaki można uzyskać bezpieczny przyrost mocy i momentu obr?
    2) Zmiany mechaniczne + chiptuning - jak tu wygląda sprawa ( w co należałoby zainwestować- jaki koszt? ), aby cieszyć sie mocniejszym i nadal bezawaryjnym autem.
    Mam auto w bardzo dobrym stanie, przebieg 120 kkm, sprzęgło nie wykazuje jeszcze oznak zużycia.
    Mam auto służbowe i chciałbym nieco ulepszyć swoją prywatną karocę, żeby czasem poszaleć.
    Z góry dziękuję za wszystkie konstruktywne uwagi.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Temat jest na tyle obszerny, że radzę poszukać na forum, bo już dużo został napisane, a moim zdaniem lepiej poczytać już powstałe posty, niż czekać na odpowiedź. Tutaj masz dużo w temacie.

    http://www.forum.alfaholicy.org/tuni...16v_140km.html

    http://www.forum.alfaholicy.org/tuni...16v_140km.html

  3. #3
    BENNY
    Gość

    Domyślnie <>

    Kolego,

    linki, które mi podałeś to chyba nie za bardzo w temacie mojego silnika, chyba, że mój też można bez stresu podnieść do 180KM

    Szukałem na forum linków w temacie mojego auta ( silnika ), ale nie za dużo tego.

    Może jednak ktoś ma doświadczenie konkretnie z tym silnikiem?

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Zomeba
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    156 3.2 V6 GTA
    Postów
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał BENNY Zobacz post
    Szukałem na forum linków w temacie mojego auta ( silnika ), ale nie za dużo tego.
    W sumie o tjunie 1.9 jtd 8v mało jest info na forum, jeśli w ogóle coś konkretnego jest... ja sobie nie przypominam.

    Wynika to z faktu, że ten silnik raczej potencjału nie ma, a piłowanie go na 130, 140 czy 150 koni na dobre mu nie wyjdzie i prędzej się rozsypie niż da ci FUN z jazdy. Zresztą sprzedać później taki wynalazek to też sztuka.

    Jak chcesz poczuć zmianę osiągów to wymień sobie IC.

    Cytat Napisał BENNY Zobacz post
    Mam auto służbowe i chciałbym nieco ulepszyć swoją prywatną karocę, żeby czasem poszaleć.
    Poszaleć 1.9 JTD 8v to można chyba tylko w dobrym śnie ;d

    Wg. mnie szkoda kasy i czasu na zabawę z tym silnikiem, jak masz służbówkę to kup sobie 3 litrową benzynę i pieniądze które miałbyś wydać w tuning diesla przeznacz na Pb.

    cze ;D
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic575_4.gif

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał BENNY Zobacz post
    Kolego,

    linki, które mi podałeś to chyba nie za bardzo w temacie mojego silnika, chyba, że mój też można bez stresu podnieść do 180KM

    Szukałem na forum linków w temacie mojego auta ( silnika ), ale nie za dużo tego.

    Może jednak ktoś ma doświadczenie konkretnie z tym silnikiem?
    Ten link drugi to omyłkowo wkleiłem. Natomiast JTD CF3 115 KM można śmiało do około 150 KM i 320-340 NM rozkręcić, co już daje dużą radość z jazdy. Ja moją miałem na 136 KM i 310 NM podkręconą i wielu się na drodze zdziwiło, a do tego spalanie rzędu 5,5 (jazda żony...) do 7,5 w moim wydaniu.

    ---------- Post dodany o godzinie 17:20 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:14 ----------

    Cytat Napisał Zomeba Zobacz post
    W sumie o tjunie 1.9 jtd 8v mało jest info na forum, jeśli w ogóle coś konkretnego jest... ja sobie nie przypominam.

    Wynika to z faktu, że ten silnik raczej potencjału nie ma, a piłowanie go na 130, 140 czy 150 koni na dobre mu nie wyjdzie i prędzej się rozsypie niż da ci FUN z jazdy. Zresztą sprzedać później taki wynalazek to też sztuka.

    Jak chcesz poczuć zmianę osiągów to wymień sobie IC.



    Poszaleć 1.9 JTD 8v to można chyba tylko w dobrym śnie ;d

    Wg. mnie szkoda kasy i czasu na zabawę z tym silnikiem, jak masz służbówkę to kup sobie 3 litrową benzynę i pieniądze które miałbyś wydać w tuning diesla przeznacz na Pb.

    cze ;D
    Gdybyś komuś z moich znajomych powiedział, że JTD się nie da poszaleć, to trochę by Ci podali przykładów z przejażdżek ze mną np po trasach rajdu magurskiego.... Poza tym moc się liczy na prostej, a zakrętów z chipem szybciej nie przejedziesz, więc zależy co kto lubi.

  6. #6
    BENNY
    Gość

    Domyślnie <>

    Dzięki za odpowiedź! Jeśli chodzi o same konkrety: czy do 140 KM wystarczy modyfikacja samej elektroniki?
    Czy kojarzycie dobrą firme zajmującą się tym w kujawsko-pomorskim?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Spokojnie przy sprawnej turbinie (brak przeładowań itd) i przepływce można wyciągnąć z tego silnika taką moc i przyrost momentu. W tych linkach masz jeszcze inne zagadnienia odnośnie chip'owania.

  8. #8
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Na jakims fiatowskim forum gosc miał tak zrobione Stilo 1.9jtd 115km w serii na 130km i 320Nm, bez przeróbek mechanicznych.

    ogólnie to poszukaj na forach fiatowskich. Silniki 1.9jtd 8v 115km miały również Fiaty i Lancie.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Thumbs up

    Ja mam zrobiony programik na 156 KM oraz 380 Nm to chyba nieźle i bez zadnych skutków ubocznych póki co. A jednak można coś osiągnąć z JTD. Myślę o większym intercoolerku na wiosną. Przyjemność z jazdy nie wątpliwa, a spalanie przy mojej ciężkiej nodze nie przekracza 7l w cyklu mieszanym.

  10. #10
    BENNY
    Gość

    Domyślnie <>

    Imponujące :-).

    Ja się chyba zadowolę spokojnie 140 KM i troszke podniesonym momentem, potem to już pewnie czas na zmianę auta.

    Dzięki za podpowiedzi.Zastanawiam się na firmą http://superchip.pl/

    Czy ktoś może miał do czynienia z ich usługami? Słyszałem, że dają radę, ale chciałbym jeszcze usłyszeć relacje kogoś, kto cokolwiek u nich robił...

Podobne wątki

  1. Potencjał 1.9 JTD 16v
    Utworzone przez mlody2788 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 19:13
  2. 156 JTD 115KM - praca silnika
    Utworzone przez AlfaBravo w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 17:30
  3. Potencjał 2.0 V6 TB - ile z tego można wyciągnąć ???
    Utworzone przez Zonkil w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 12:58
  4. Głośność silnika 105KM vs 115KM
    Utworzone przez master007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 10:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory