Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Czasami zapala się błąd VDC, Hill Holder. Gdzie kupić urządzenie do diagnostyki VDC?

  1. #1
    krzysiekhey
    Gość

    Domyślnie Czasami zapala się błąd VDC, Hill Holder. Gdzie kupić urządzenie do diagnostyki VDC?

    Witam wszystkich.

    Kupiłem Alfę 159 JTDM 150 PS, i co jakis czas niespodzianki, ale spoko radze sobie do dziś. Problem to VDC, po ruszeniu z miejsca i po przejechaniu 15 m zapala się bład VDC, hill holder, systemy powiązane ze sobą. Przed wizytą w serwisie pytam kolegów co robić, może ktoś już prz to przeszedł. Sporo juz przeczytałem na tym forum i odrzu eliminuje problem akumulatora lub wybitego zawieszenia bo obie te rzeczy są dobre.
    No i panowie kto wie gdzie kuic urządzenie do diagnostygi VDC ??? do silnika nie mam problemu na allegro średnio po 100 zł, do ESP znalazłęm ale to koszty 6000 tyś i abonament roczny, to ni dla mnie.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 08:52

  2. #2
    Colin
    Gość

    Domyślnie

    niestety zadnej diagnostyki sam nie zrobisz jesli szukasz sobie czegos za 100 zl na allegro

    aso zaprasza

    moze byc stycznik stop, bieznie na piastach, czujniki na kolach, instalacja przewalona, problem z oprogramowaniem, zaklocenia na sieci i duzo innych

  3. #3
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Ja też miałem z tym problem - u mnie było to spowodowane właśnie stycznikiem "STOP".

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    A koła są takie same? Może czujnik przy kole?

  5. #5
    krzysiekhey
    Gość

    Domyślnie

    dziękuję za pomoc.

    Koła są takie same, problem występował już wcześniej nawet na letnim zestawie kół.Może podpowiedzie gdzie jest ten stycznik STOP.
    Jak się zrobi cieplej to sprawdzę wszystki bierznie przy kołach i oczyszczę, myśe ze sprawdzenie połączeń między instalcją a czujnikami na kołach też ma jakiś sens.
    Gdyby wiedził ktoś coś więcej to prosze o inforamcję.

    Pozdrawiam: Krzysztof Heydrich

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Czekając na Giulie
    Postów
    111

    Domyślnie

    Odkopię temat bo mam podobny problem.
    Czasem zapala się błąd VDC, gaszę samochód odpalam (ciągle się pali) przejadę 100m gaśnie i wszystko działa (testowałem i kontrole trakcji i hill holdera) ale znowu po kilku-kilkudziesięciu kilometrach wywala błąd. (gaszę-->odpalam-->100m-->działa )

    Czy u Ciebie problem jakoś rozwiązałeś? Zamówiłem kabel od Viakena który podobno diagnozuje VDC, zobaczymy.

  7. #7
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Może to być spowodowane wilgocią dostającą się przez izolacje do kabli - ja tak miałem - zlikwidowali mi to w ASO na gwarancji.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Czekając na Giulie
    Postów
    111

    Domyślnie

    Wydaje mi się że zreperowałem
    Podpiąłem pod kompa i przeprowadziłem ponowną kalibracje całego systemu jest to banalnie proste. Od 3 dni nie ma problemów i wszystko działa.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cronosik Zobacz post
    Wydaje mi się że zreperowałem
    Podpiąłem pod kompa i przeprowadziłem ponowną kalibracje całego systemu jest to banalnie proste. Od 3 dni nie ma problemów i wszystko działa.
    Pozdrawiam
    Jesli można prosić to podaj na forum jaki do tego wykorzystałeś program i kabel, po prostu bedzie wtedy temat ładnie wyjaśniony.
    Pozdr.
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Czekając na Giulie
    Postów
    111

    Domyślnie

    Program FiatECUscan kabel ten http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=...=40&prodid=304

    Ale chyba się pospieszyłem bo po 4dniach spokoju dzisiaj znowu na chwilę wyskoczył błąd...

Podobne wątki

  1. [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)
    Utworzone przez predki666 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 27-09-2023, 13:26
  2. [159] Czujnik położenia pedału sprzęgła - problem z odpalaniem i błąd Hill Holder-a
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 12-01-2019, 13:03
  3. [159] Błąd abs, vdc, hill holder not available
    Utworzone przez Glowcio24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-02-2016, 14:21
  4. [159] Błąd ABS, ASR, VDC i Hill Holder jednocześnie - 2,4jtd
    Utworzone przez Stefano w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-01-2016, 15:09
  5. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory