Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: "nowy" fotel kierowcy

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie "nowy" fotel kierowcy

    Witam P:anowie,
    mimo relatywnie niskiego przebiegu mojej belli foetl kierowcy jest w dosc zlym stanie i nie chodzi to o przetarcia nadpalenia itp ale o przekrzywienie w strone okna - dluzsza jazda to gehenna wiazaca sie z bolem krzyza. Raczej nie oplaci sie tego dawac do tapicera - czas, pieniadze, wyjmowanie fotela, wkladanie... za to w niskich cenach widzialem na allegro uzywki w bdb stnaie i za rozsadne pieniadze. Moje pytanie jest nastepujace - zy jak kupie fotel z poduszka powietrzna to wystarczy go podpiac czy trzeba programowac ?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Pamiętaj o odłączeniu aku przed całą operacją....najlepiej odrazu wyrzuć kostke i polutuj przewody i powinno być ok.

  3. #3
    zdziba
    Gość

    Domyślnie

    Polutowanie przewodów, to dobry pomysł. Lecz kontrolka się zapali na stałę i wyłączysz ją tylko komputerowo. inaczej nie ma szans .

  4. #4
    ViP Rowerzysta Avatar jazzu
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 156 SW 1.8 TS (2001)
    Postów
    380

    Domyślnie

    Hmm, czy się zapali ? na wyłączonym zapłonie centralka poduszek nie powinna załapać errora.
    A co do fotela to upewnij się że kupujesz wersję EU, bo GB nie będzie miała regulacji wysokości.
    I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem...

  5. #5
    zdziba
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazzu Zobacz post
    Hmm, czy się zapali ? na wyłączonym zapłonie centralka poduszek nie powinna załapać errora.
    A co do fotela to upewnij się że kupujesz wersję EU, bo GB nie będzie miała regulacji wysokości.
    masz rację , na odlączonym akumulatorze nie powinna sie zapalić. Nie pomyślalem o tym.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar arturo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa 156 2,4 JTD 2001r
    Postów
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazzu Zobacz post
    Hmm, czy się zapali ? na wyłączonym zapłonie centralka poduszek nie powinna załapać errora.
    Zapali się.Wymieniałem fotel i cholera na wyłączonym zapłonie zapaliła się Po zapaleniu konieczna wizyta na kompie.
    Ostatnio edytowane przez arturo ; 29-12-2009 o 00:29

  7. #7
    ViP Rowerzysta Avatar jazzu
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 156 SW 1.8 TS (2001)
    Postów
    380

    Domyślnie

    Na wyłączonym AKU może się nie zapali, jak się zapali to wpadnij do mnie, zgaszę ci. W zeszłym tyg zrobiłem kabelek bo zapaliły mi się poduszeczki, ale już wyklikałem im to z głowy
    I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem...

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie

    Hmm to troche dziwne z tym errorem bo kiedys podczas sprzatania w aucie rozpiela sie mi wtyczka, konsola pokazywala blad poduszki ale spialem ja sam i blad zniknal.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazzu Zobacz post
    Hmm, czy się zapali ? na wyłączonym zapłonie centralka poduszek nie powinna załapać errora.
    A co do fotela to upewnij się że kupujesz wersję EU, bo GB nie będzie miała regulacji wysokości.
    A jeśli będzie to fotel właśnie z angielskiej wersji, to czy istnieje możliwość przełożenia regulacji z tego starego fotela kierowcy (wersja europejska) do tego z wersji angielskiej?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jest podobny temat, w którym jest wyjaśnione dokładnie, jak zmienić fotele od wersji GB na "cywilizowaną". Odnośnie poduszki, to nie ma prawa się zaświecić, jeśli odpinacie ją przy odłączonym akumulatorze. Wyłączenie zapłonu powinno wystarczyć, ale nie wolno go włączać jeśli nie podepnie się poduszki i fotela nie dokręci (kwestia masy). Tutaj macie wszystko na temat:http://www.forum.alfaholicy.org/foru..._anglikow.html

Podobne wątki

  1. Nowy "stary" forumowicz Wita wszystkich
    Utworzone przez mesque w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 17:56
  2. "Luźny" fotel kierowcy
    Utworzone przez iwok w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 22:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory