Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Regeneracja powłoki lakierniczej

  1. #1
    xaraf
    Gość

    Domyślnie Regeneracja powłoki lakierniczej

    Tak jak w temacie, mój lakier domaga się już jakiejś gruntownej pielęgnacji (oprócz myjni i woskowania) i zastanawiam się nad polerką lakieru i zniwelowaniem ubytków. Czy macie już jakieś doświadczenia w tej materii, głównie chodzi o firmy świadczące tego typu usługi, bo nie uśmiecha mi się przy takiej pogodzie robienie tego na własną rękę 8)
    Czy tego typu operacja usunie typowe ryski np. dookoła zamków w drzwiach, tudzież jakieś drobne odpryski po kamieniach, drzwiach innych samochodów na parkingu etc.
    Wszelkie sugestie i uwagi mile widziane, z góry dzięki za odpowiedzi :wink:

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ryski sie usuną jak ci oddadzą samochod po operacji przywracania blasku lakieru.. ale po jakims czasie znowu je zobaczysz :wink:

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    zalezy ile chcesz na to przeznaczyc no i w jakim rzeczywiscie stanie jest twoj lakier.
    Generalnie polecam T-CUT Color FAST - jezeli z lakierem nie jest az tak zle - to jest pasta lekko scierna - usunie ci mniejsze ryski, lakier nabierze koloru, bedzie sliski itd. Uzywalem Color Fasta i musze powiedziec ze daje naprawde ladny efekt a dodatkowo latwiej umyc po nim auto bo brud nie wnika w lakier.
    http://www.av-car.com/img/cp/t-cut.jpg

    Jezeli masz bardziej zniszczony to podobno dobry jest T_CUT Original - ale tego nie uzywalem wiec wiem tylko tyle co pisza na butelce: )

    Byc moze warto sprobowac zanim wydasz full sieki na jakas usluge generalnego odswiezania lakieru - nie wiem ile takie rzeczy moga kosztowac ale pewnie sporo. T-CUT kosztuje ok 20 PLN za buteleczke wiec ryzyko nie wielkie a byc moze sie oplaci.

  4. #4
    krzychuk
    Gość

    Domyślnie Re: Regeneracja powłoki lakierniczej

    Cytat Napisał xaraf
    Tak jak w temacie, mój lakier domaga się już jakiejś gruntownej pielęgnacji (oprócz myjni i woskowania) i zastanawiam się nad polerką lakieru i zniwelowaniem ubytków. Czy macie już jakieś doświadczenia w tej materii, głównie chodzi o firmy świadczące tego typu usługi, bo nie uśmiecha mi się przy takiej pogodzie robienie tego na własną rękę 8)
    Czy tego typu operacja usunie typowe ryski np. dookoła zamków w drzwiach, tudzież jakieś drobne odpryski po kamieniach, drzwiach innych samochodów na parkingu etc.
    Wszelkie sugestie i uwagi mile widziane, z góry dzięki za odpowiedzi :wink:
    podjedź poprostu do jakiegoś lakiernika niech Ci zrobi polerkę samochodu. Poprawi to znacznie wygląd lakieru ale po jakimś czasie wszystko znowu przymatowieje niestety

  5. #5
    ufty
    Gość

    Domyślnie

    Moja też sie domaga takiego zabiegu niestety nie znam żadnego warsztatu tym sie trudniącego w mojej okolicy :cry:

  6. #6
    xaraf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siekier
    Byc moze warto sprobowac zanim wydasz full sieki na jakas usluge generalnego odswiezania lakieru - nie wiem ile takie rzeczy moga kosztowac ale pewnie sporo. T-CUT kosztuje ok 20 PLN za buteleczke wiec ryzyko nie wielkie a byc moze sie oplaci.
    no właśnie na myjni ręcznej z której usług czasami korzystam, pojawiła się nowa pozycja w cenniku - "renowacja lakieru", chłopcy wycenili sobie to "cudo" na 150 pln... ale zanim zapytam właściciela myjni, wolę nabyć odpowiednią wiedzę co do technik, od osób które już korzystały z czegoś takiego

  7. #7
    krzychuk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siekier
    zalezy ile chcesz na to przeznaczyc no i w jakim rzeczywiscie stanie jest twoj lakier.
    Generalnie polecam T-CUT Color FAST - jezeli z lakierem nie jest az tak zle - to jest pasta lekko scierna - usunie ci mniejsze ryski, lakier nabierze koloru, bedzie sliski itd. Uzywalem Color Fasta i musze powiedziec ze daje naprawde ladny efekt a dodatkowo latwiej umyc po nim auto bo brud nie wnika w lakier.
    http://www.av-car.com/img/cp/t-cut.jpg

    Jezeli masz bardziej zniszczony to podobno dobry jest T_CUT Original - ale tego nie uzywalem wiec wiem tylko tyle co pisza na butelce: )

    Byc moze warto sprobowac zanim wydasz full sieki na jakas usluge generalnego odswiezania lakieru - nie wiem ile takie rzeczy moga kosztowac ale pewnie sporo. T-CUT kosztuje ok 20 PLN za buteleczke wiec ryzyko nie wielkie a byc moze sie oplaci.
    za polerke lakieru lakiernik krzyknie pewno w okolicy 250-400zł w zależności od miasta, warsztatu i wielkości samochodu

  8. #8
    ufty
    Gość

    Domyślnie

    Uj taki wydatek boli więc raczej zainwestuje w porządny wosk i sam poradze sobie przynajmniej z częścią zarysowań

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    rowneiz T-Cut uzywam i daje ladny efekt, ale nie mozna nim za czesto jechac bo sciera powłoke niestety..

    mozna nawet dac na sciereczke tego t-cuta i paste lekkoscierną TEMPO, i lekko polerowac, wtedy naprawde jest super efekt

  10. #10
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Tak na początek spróbuj po umyciu i wysuszeniu samochodu przelecieć go zwykłym TEMPEM ale najlepiej tym orginalnym czeskim ( co do K2 mam mieszane uczucia),jest z tym trochę pracy, ale lakier odżyje i nabierze blasku.

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] miernik grubości powłoki lakierniczej
    Utworzone przez zwoli w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2015, 17:05
  2. Naprawa powłoki lakierniczej progów
    Utworzone przez kiler_911 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 13:39
  3. Grubosc powłoki lakierniczej w Alfach
    Utworzone przez majster w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 20:13
  4. Alfa Romeo 156 SW - odświeżanie powłoki lakierniczej
    Utworzone przez moose w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 21:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory