Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: 166 JTD, 2.5V6 lub 156 JTD, 2.5V6

  1. #1
    Lewar
    Gość

    Lightbulb 166 JTD, 2.5V6 lub 156 JTD, 2.5V6

    Witam wszystkich !

    Mam problem co do kupna Alfy. Mianowicie zastanawiam sie nad modelami 166 lub 156.. Do wydania mam 15.000zl. Interesuja mnie glownie silniki JTD lub 2.5V6 + gaz. Czy wogole w tej cenie jest wykonalne znalezienie w miare utrzymanego auta ? Hmm przemyslajac sprawe interesuje mnie tez to czy warto pakowac sie w silniki 2.5V6 z gazem.. ? Co do modelu ktory bardziej polecilibyscie, wiem ze 156 jest taka bardziej "sportowa" ale oczywiscie sylwetka 166 mi nie przeszkadza.

    Z gory dzieki za pomoc !
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    będzie ciężko kupić coś pewnego za te pieniądze. JTD będzie miał zapewne dużo większy przebieg, do 166 droższe części, a musisz założyć, że kupując jakikolwiek samochód używany te min 5000zł trzeba mieć odłożone na czarną chwilę...

    PS. Musisz uwzględnić ew. wydatki:
    - rozrząd, płyny, olej, filtry 1200zł
    - zawieszenie itp. 100-2000zł w zależności od tego co będzie do wymiany
    - opony 1500-2000zł
    - akumulator - 400zł

    ...takie tam pierdoły, które mogą wymagać inwestycji zaraz po zakupie.

    WIęc jeśli 15tys to max jakim dysponujesz - ja bym się nie pakował w 156, a już na pewno nie w 166. Jeśli natomiast masz rezerwy - kupuj śmiało.

  3. #3
    Lewar
    Gość

    Domyślnie

    Ogolnie mialem nadzieje ze 15tys wystarczy, ale jesli trzeba by bylo cos dolozyc to raczej nie bedzie problemu.. Chociaz z tego co ogladalem auta z poczatkow produkcji nie sa takie drogie i mialem nadzieje ze cala operacja zamknie sie w tych 15 tys.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Niestety będzie ciężko coś znaleźć! Bo te tańsze są w znacznie gorszym stanie,a te młodsze znacznie droższe i tu błędne kolo się zamyka! Ja szukam bardzo intensywnie od miesiąca,oglądałem wiele i niewątpliwie jest problem! Raz na 100.000 okazja się trafia... czego Tobie i sobie życzę...

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    to co kolega Ci wyżej napisał musisz mieć trochę rezerwy kasowej z uwagi na płyny paski i filtry, a jak kupujesz używany samochód to musisz założyć że zawsze będzie coś jeszcze do wymiany,
    Moja Alfa nie wymaga wkładu ale cenę tez jak widać mam wyższą, bo wiem ile co kosztuje i wiem z czym na początek trzeba się liczyć, za 15 tys poszukasz 2,5 V6 ale bez LPG i będzie w dobrym stanie, pozdrawiam
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  6. #6
    markus
    Gość

    Domyślnie

    Lewar, jak móżesz dołożyć parę groszy to się odezwij na PW

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    IMO 166 2.5V6 z dobrą instalacją gazową jest OK. Ale koniecznie przed zakupem wizyta w serwisie, który ZNA te samochody i potrafi ocenić stan silnika, instalacji gazowej i inne (np. zawieszenie).
    Za tą wersją przemawia z reguły niższy przebieg (jak moją kupiłem, to miała 155tys.), ALE uwaga: jeżeli ktoś miał już gaz, to nie po to by jeździć 500km/miesięcznie

    Pozdrawiam,
    ~tomaz
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory