Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Silnik gaśnie jak jest zimny lub obroty wskakują do poziomu około 2000

  1. #1
    filip gtv
    Gość

    Domyślnie Silnik gaśnie jak jest zimny lub obroty wskakują do poziomu około 2000

    Na początku pragne sie przywitać na forum jestem szczęsliwym posiadaczem pieknego spiderka 2.0 ts od pewnego czasu obroty silnika zwariowały w zasadzie wiszą na poziomie ok 2000 czasem 1200 co dziwne jak rano odpalam samochod (zimny) odrazu gaśnie po ponownym uruchomieniu nie gaśnie ale obroty idą do wyżej podanych wartości jako że to jest moja druga alfa wcześniej gtv z tym samym silnikiem odrazu wymieniłem przepływomierz i sonde osiągi sie poprawiły (znacznie) ale problem obrotów pozostał na forum przeczytałem ze należy zrobić reset kompa który polega na odłączeniu klemy na 12 godzin może ktoś z was miał podobny przypadek i co myślicie o tej metodzie resetu z góry dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam ps może czujnik wałka albo temperatury
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 02-11-2010 o 21:10

  2. #2
    gALL
    Gość

    Domyślnie

    Jaka to wersja silnika? Jak CF2 lub CF3 (czyli z plastikowa pokrywa silnika) to odlaczenie klemy nawet na 12 dni nie pomoze i nie zresetuje parametrow adaptacyjnych. To tylko mozna zrobic przez zlacze diagnostyczne. Obecnie to nie problem, bo mozna do tego wykorzystac darmowego UniDiaga.

  3. #3
    filip gtv
    Gość

    Domyślnie

    reset to ściema rzeczywiście nawet dwa tygodnie nie pomogą .Jako ż wymieniłem i sonde i przepływke zupełnie po omacku bez diagnozy na kompie to właśnie okazało sie ze sonda była do wymiany a po założeniu starego przepływomierza wszystko wrociło do normy obroty super równe i teraz ostrzeżenie naprawde nie warto wydawać 250 zł na allegro na nie oryginalną przepływke bo to ona powodowała te wariacje obrotów owszem moc jakby wieksza ale na swiatłach masakra no chyba że przy wymianie przepływomierza trzeba zrobic reset parametrów ale na kompie co wy na to bo skoro już ja mam to może da sie ja założyc wkońcu jest nowa
    a i prośba o jakiegoś linka gdzie moge sciągnąc unidiaga
    Ostatnio edytowane przez filip gtv ; 22-01-2010 o 12:32

  4. #4
    gALL
    Gość

    Domyślnie

    http://home.wanadoo.nl/sanderqv/diag/

    http://autos.groups.yahoo.com/group/UniDiag/

    Unidiag na poczatku to droga przez meke.

    Poczekaj jeszcze troche to bedzie w pelni funkcjonalny dla Gtv FiatECUscan (www.fiatecuscan.net).

  5. #5
    filip gtv
    Gość

    Domyślnie

    pomocy od dwoch tygodni moja bella niedomaga obiaw jest taki ze szarpie silnikem na biegu jałowym co pare sekund słychać charakterystyczne puknięcia w wydechu delikatnie trzęsie sie kierownica i czuć lekkie wibracje w całym samochodzie do tej pory wymieniłem:
    sonde
    czujnik temp do kompa
    swiece
    kable
    przepywke z allegro króra nie działa prawie nie ma niskich obrotów szarpie jak traktorem
    drugą przepływke oryginalną ale urzywaną
    czujnik położenia wału
    czyściłem krokowy ,przepustnice
    przestawiałem rozrzad na wałku ssącym
    wydałem kupe kasy i nic jest beznadziejnie codziennie po pracu siedze w garażu i ciągle to samo
    nawet Pablo powiedział ze podpięcie pod kompa nic nie da RATUJCIE

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Najwyraźniej masz problem z samym zapłonem (cewki?) - wykręcałeś świece by sprawdzić jak wyglądają? Jedz na komputer gdzie kolwiek, niech Ci ktoś rozgarnięty sprawdzi parametry pracy silnika. Bardzo możliwe że również masz problem z samym ECU ale to już najmniej prawdopodobne. Ja miałem bardzo podobne objawy w innym samochodzie gdzie palec rozdzielacza wisiał na "1 włosku". Kichał prychał ale jechać nie chciał i po prostu gasł.
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  7. #7
    filip gtv
    Gość

    Domyślnie

    cweki wymienione dalej to samo czekam na ostatnią deske ratunku kolejny przepływomierz powoli zaczynam sie poddawać ale narazie walcze wczoraj było czyszczenie przepustnicy i krokowego sprawdzenie świec wszystko wygląda idealnie jutro wymienie filtr paliwa może coś pomoże zobaczymy jak byście mieli jakieś pomysły bede wdzięczny

  8. #8
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Sprawdzałeś wtryskiwacze?

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    To w takiej sytuacji zostaje Ci tylko pompa paliwa i wtryski...
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  10. #10
    filip gtv
    Gość

    Domyślnie

    mam do was pytanie chce kupić interface diagnostyczny do mijego ts z tego co wiem to nie mam złącza obd tylko trzy pinowa kostka w tunelu obok nogi pasarzera i tu prośba o jakiś link albo kontakt gdzie to kupić a może jest ktoś z wawy albo okolic kto to ma i chciałby mi to pokazać i wytłumaczyć jak to działa silnik 2.0 ts 95 rok

Podobne wątki

  1. [145] 145 - przerywa jak jest zimny silnik
    Utworzone przez majster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 19:08
  2. Nie odpala na benzynie gdy silnik jest zimny.
    Utworzone przez ERafał w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 18:57
  3. Zimny silnik 2.5V6 czasami gaśnie
    Utworzone przez cziter w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 23:56
  4. Zimny śilnik- wysokie obroty???? co jest?????
    Utworzone przez malek3333 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-11-2007, 13:33
  5. ALFA 145 TS ? Zimny silnik ma problemy z wejściem na obroty
    Utworzone przez krzysiek290785r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2007, 11:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory