Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: [166] Air conditioner faulty - komunikat na wyświetlaczu

  1. #1
    fokusek
    Gość

    Domyślnie [166] Air conditioner faulty - komunikat na wyświetlaczu

    Witam...

    Tydzień temu kupiłem AR 166 2,4JTD 1999r. Jestem laikiem jeśli chodzi o to auto. Z góry proszę o wyrozumiałość. Mam problem. Na wyświetlaczy zaraz po włączeniu zapłonu pojawia się komunikat: Air conditioner foulty. Please kontact workshop! Klima działa bez zarzutu. Temperatura i siła nawiewu jest prawidłowa. Chodzi tylko o to że denerwuje mnie ten napis. Czy tak naprawdę jest wszystko w porządku? Jak mam to naprawić? Z góry dziękuję z pomoc...

    Pozdrawiam
    Fokusek
    AR 166 2,4jtd 1999r.

  2. #2
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Hey
    Mi sie chyba tez wyswietla ten sam komunikat ale w jezyku wloskim.
    Z tego co sie dowiedzialem w serwisie klimatyzacji to jest to komunikat ktory informuje o konczacym sie plynie w klimatyzacji.
    U mnie tez klima normalnie zalacza, chlodzi i jest ok.
    Czy masz u siebie inne objawy??

  3. #3
    Sysio166
    Gość

    Domyślnie

    Męczę się z tym już kilka ładnych miechów. Zauważcie, ze przy zamknięty obiegu powietrza napis się nie wyświetli, jak tylko naciśniecie tą strzałkę i włączycię obieg z zewnątrz klima natychmiast się zawiesi-macie to samo?? Coś tam gdzieś tam się nie otwiera i nie przepuszcza powietrza, nie pamiętam nazwy. Koszt części to 60-70zł, ale robocizny już dużo większy, bo trzeba rozebrać całą deskę rozdzielczą i szukać po kolei, który to "zaworek" się nie uchyla-tak wytłumaczono mi to w zeszłym roku w ASO. Chyba każda 66 wcześniej czy później na to zachoruje...

  4. #4
    Dj_Direct
    Gość

    Domyślnie

    u mnie dodatkowo jest tak, ze komunikat pojawia sie po wlaczeniu zaplonu i wlaczeniu klimatyzacji (jesli klima nie byla wylaczona przed zgaszeniem silnika wczesniej i przy zaplonie ponownym wlacza sie sama, to komunikat sie nie pojawia) oraz przy drastycznej zmianie temperatury nawiewu - z LOW np. na 25st. to od razu zglupieje. Ponadto czesto mam tak, ze pomimo wylaczenia klimy na OFF, ta dalej pracuje i wieje i to mnie najbardziej irytuje....

  5. #5
    klimekkk
    Gość

    Domyślnie

    W moim przypadku komunikat sie pojawia zaraz po odpaleniu silnika - dzieje sie tak co kilkadziesiat odpalen. Wyłączenie zapłonu i ponowne odpalenie i wszystko wraca do normy. Widać że klima w tych autach żyje własnym życiem

  6. #6
    Sysio166
    Gość

    Domyślnie

    Ale spróbujcie nacisnąć tą strzałkę od recylkulacji zaraz po włączeniu ICS, jak zdążycie zanim się zawiesi będzie działała normalnie, tylko nie będzie pobierała powietrza z zewnątrz. Mam to samo :roll:

  7. #7
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimekkk
    W moim przypadku komunikat sie pojawia zaraz po odpaleniu silnika - dzieje sie tak co kilkadziesiat odpalen. Wyłączenie zapłonu i ponowne odpalenie i wszystko wraca do normy. Widać że klima w tych autach żyje własnym życiem
    A nabijales ja juz??

  8. #8
    Misiek
    Gość

    Domyślnie

    Witam !!

    Też mi sie to wyswietlalo i klima sie nie wlanczala. Pojechałem do serwisu nabili klime i teraz juz smiga jak trzeba.

  9. #9
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misiek
    Witam !!

    Też mi sie to wyswietlalo i klima sie nie wlanczala. Pojechałem do serwisu nabili klime i teraz juz smiga jak trzeba.
    No i tak ma chyba byc, ten komunikat informuje najpewniej o konczacym sie plynie w klimatyzacji.Trzeba nabic i po problemie... :mrgreen:

  10. #10
    Sysio166
    Gość

    Domyślnie

    Nie no, słowo "faulty" ewidentnie oznacza błąd. Może akurat u Ciebie wystarczyło nabić klimę, ale nie ciesz się zbytnio. Mi po wymianie chłodnicy klimy i nabiciu też kilka dni się to nie pokazywało, ale wróciło. Także zobaczymy za jakiś czas czy to rzeczywiście było to :wink:

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 174
    Ostatni post / autor: 02-10-2019, 22:58
  2. [159] Wysokie spalanie Q-tronic oraz niezidentyfikowany komunikat na wyświetlaczu
    Utworzone przez Sowizdrzal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 16:07
  3. Air conditioner faulty
    Utworzone przez majkmiler w dziale 166
    Odpowiedzi: 180
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 12:17
  4. Problem z nadmuchem i komunikat Air conditioner faulty
    Utworzone przez lukasrps2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-07-2012, 20:00
  5. Air Conditioner
    Utworzone przez skarabeusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 01-11-2010, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory