Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: wymiana silnika 8v na 16v boxer 1.6

  1. #1
    DevilDaniel
    Gość

    Domyślnie wymiana silnika 8v na 16v boxer 1.6

    Witam,

    Stało się... Ostatnio wymieniając olej przybyło go 3l przy zlewaniu, w oleju jest paliwo nie wiem czy ktoś z Was się z tym spotkał... Najprawdopodobniej leje jeden z wtrysków, ale aż tyle?? No do sedna, wymieniłem olej i patrzyłem czy znowu go przybywa, zrobiłem 200km i znowu z silnika zlałem 7l oleju z paliwem... Na nieszczęście uszkodziłem jeżdżąc na rzadkim oleju panewkę i chyba tłoki do wymiany bo nie chce odpalić jak jest ciepły...

    Jeżeli ktoś miał takie przygody z paliwem w oleju może coś opowie jak sobie poradził... Jednak ja dowiadując się o cenę części stwierdziłem że wymieniam silnik. I stąd moje pytanie.

    CZY można wsadzić do 145ki 1.6 8v silnik 16v bez zbędnych przeróbek i bez zmiany elektroniki? Potrzeba mi tego info na wczoraj więc będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

    a może ma ktoś na zbyciu taki silniczek?? telefon 513412338 Radom/Wrocław
    Ostatnio edytowane przez DevilDaniel ; 26-01-2010 o 14:40 Powód: dopisanie zapytania

  2. #2
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    napewno elektronika będzie inna

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  3. #3
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    skrzynia osprzet silnika wiazka komputer beda inne , podejzewam ze mocowanie silnika tez inne

  4. #4
    DevilDaniel
    Gość

    Domyślnie

    Ok, to odpowiedź na pytanie czy zmieniać już mam. Szukałem dziś silnika i za całkiem niezły 8v 1.6 powiedzieli mi od 1200 0 1500zł.

    Postanowiłem spróbować regeneracji wtrysków (nie słyszałem żeby to robili ale jednak robią). Sprawdzę wał czy nie jest porysowany czy nie przegrzany... Zmienię wszystkie panewki, zaleje olej, i zobaczymy :]

    Zdam relacje z przebiegu regeneracji wtrysków.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    a skąd wiesz że to paliwo w oleju a nie woda?
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mac1us
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków Radziszów
    Auto
    Lancia Delta 2,0 16vt 4x4
    Postów
    219

    Domyślnie

    Łatwo to stwierdzic po kolorze i zapachu. W przypadku kiedy płyn przedostanie się do oleju to zrobi się kakao, a benzyne można łatwo wyczuc.
    Też miałem przypadek, że benzyna przedostawała się do oleju, ale przez tak zjechane pierścienie, a na gazie było ok.

  7. #7
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Wymień cały silnik na 1.6 8v i nie baw się w żadne przeróbki i naprawy (tylko poszukaj pewny motor). Wymieniając panewki zapewne będziesz musiał zrobić szlif wału. Urobisz się, narobisz kosztów, a za chwilę znów problem może się powtórzyć (w zajechanym silniku problem z panewkami szybko lubi się powtarzać). Zazwyczaj takie naprawy wynoszą więcej niż na początku było założone. Co do paliwa w misce, to palił Ci silnik cały czas równo? Miałem przypadek, że wytarła się jedna z krzywek, silnik nie palił na jeden cylinder i nie spalone paliwo przedostawało się do oleju. Wtrysków raczej nie regeneruje się, tylko je czyszczą ultradźwiękami (dość kosztowne), ale jak Ci wtrysk przelewa, to już mu nic nie pomoże. Możesz kupić bez problemu używkę na Allegro (koszt kilkadziesiąt zł). Jak chcesz sprawdzić wtryski, to wystarczy zasilacz na 12V, strzykawka i wężyk (kiedyś pisałem na ten temat na forum). Pozdrawiam.

  8. #8
    DevilDaniel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrzat Zobacz post
    Wymień cały silnik na 1.6 8v i nie baw się w żadne przeróbki i naprawy (tylko poszukaj pewny motor). Wymieniając panewki zapewne będziesz musiał zrobić szlif wału. Urobisz się, narobisz kosztów, a za chwilę znów problem może się powtórzyć (w zajechanym silniku problem z panewkami szybko lubi się powtarzać). Zazwyczaj takie naprawy wynoszą więcej niż na początku było założone. Co do paliwa w misce, to palił Ci silnik cały czas równo? Miałem przypadek, że wytarła się jedna z krzywek, silnik nie palił na jeden cylinder i nie spalone paliwo przedostawało się do oleju. Wtrysków raczej nie regeneruje się, tylko je czyszczą ultradźwiękami (dość kosztowne), ale jak Ci wtrysk przelewa, to już mu nic nie pomoże. Możesz kupić bez problemu używkę na Allegro (koszt kilkadziesiąt zł). Jak chcesz sprawdzić wtryski, to wystarczy zasilacz na 12V, strzykawka i wężyk (kiedyś pisałem na ten temat na forum). Pozdrawiam.
    Powiem tak, w garażu miałem -20 stopni jak to robiłem. Postanowiłem że wału nie wyciągam bo nie wygląda na przegrzany porysowany też nie jest. Korba była porysowana trochę więc wymieniłem. Nie mogłem znaleźć odpowiednich panewek, został serwis i znaleźli gdzieś we Francji. Tyle że trzeba było na 100% kupić nawet jak nie będą pasować... Pasują, założyłem. Czyszczenie wtryskiwaczy polega na czyszczeniu ultradźwiękami, oraz metodą FlowBack która usuwa "smołę" z wtryskiwaczy, jeszcze jest czyszczenie elektrochemiczne. Sprawdzona została "mgiełka", całkiem ładnie to wygląda, specjalista powiedział że jest ok. Podobno powinno się czyścić wtryski co 60tys. km. na gazie co 40tys. Założyłem, śmiga. Olej, filtry, nic nie stuka jest ok. Jak panewki polecą znowu to silniczek wymienię sobie w lato. na razie hula.

    edit:
    a powodem benzyny w oleju były cieknące wtryski. W alfie niestety jak nie ma zapłonu to wtrysk nadal podaje paliwo i stąd problem. Ciśnienie sprężania jest 13-14bar więc nie ma z tym problemu, a sprawdzić czy woda czy benzyna tak jak kolega powiedział, olej ma zapach benzyny, nie jest to typowe "mleko" co daje połączenie wody z olejem. Pali się :]. w dłuższym okresie czasu nadal się nie rozdziela tylko pozostaje w konsystencji oleistej mazi.

    hehe i jeszcze jedno, alfinka paliła na mrozie -22 a wszystkie super wozy koło mnie na parkingu nie chciały zapalić. To taka dygresja

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez DevilDaniel ; 01-02-2010 o 13:46

  9. #9
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał DevilDaniel Zobacz post
    Czyszczenie wtryskiwaczy polega na czyszczeniu ultradźwiękami, oraz metodą FlowBack która usuwa "smołę" z wtryskiwaczy, jeszcze jest czyszczenie elektrochemiczne. Sprawdzona została "mgiełka", całkiem ładnie to wygląda, specjalista powiedział że jest ok. Podobno powinno się czyścić wtryski co 60tys. km. na gazie co 40tys.
    Jakby Ci wtrysk przelewał to już żadne ultradźwięki mu nie pomogą. Trochę Ci podkoloryzował "specjalista" w warsztacie i przy okazji swoje skasował. Zresztą kto jeździ na czyszczenie co 40 tys. km, chyba sam właściciel takiego warsztatu. Kiedyś w taki sam sposób próbowali mnie nabrać, bo silnik nierówno chodził i pojechałem na diagnozę komputerową (zaproponowano mi czyszczenie wtrysków ultradźwiękami). Wtryski sam sprawdziłem i wyczyściłem za pomocą zasilacza 12V, wężyka i strzykawki z benzyną (było widać od razu jak podaje wtrysk paliwo). Kupiłem inny z rozbitej Alfy i kosztowało mnie wszystko 30zł (za czyszczenie i sprawdzenie chcieli coś chyba ponad 300zł). Co do twojej Alfy to cieszę się, że udało Ci się ją naprawić i życzę, żeby już awaria więcej się nie powtórzyła, bo wymiana silnika to chyba jedna z gorszych rzeczy jaka może się przydarzyć właścicielowi czterech kółek. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Kompresor do silnika 1.4 boxer
    Utworzone przez jasiu 145 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-02-2014, 17:47
  2. [145] Przekladka silnika 1.7 boxer do 145 1.6 boxer
    Utworzone przez Big Foot w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-09-2008, 18:51
  3. Remont silnika Boxer
    Utworzone przez sierpek1983 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-05-2007, 20:53
  4. remont silnika w 1,4 boxer pelen wtrysk remont silnika
    Utworzone przez leito1610 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-04-2007, 07:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory