Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: [156] mam wirusa :D 1.9jtd

  1. #1
    chudy
    Gość

    Domyślnie [156] mam wirusa :D 1.9jtd

    witam dzis bylem na zawirusowaniu swojej alfetki niestety nie trzymala serii;/(95Km i 259 Nm)ale przebieg robi swoje 200tyswzrost moze nie duzy(110konikow i 293Nm) ale za to plynny i do samego konca przy 2 tys czuc duzy wzrost mocy ogolnie jestem zadowolony z efektu zero!! kopcenia z wydechu czego troche sie balem, wirusa wgrywala firma alltuning ze zdunskiej woli, bardzo mila obsluga,czas trwania ok 3 godz(kilka map i kilka pomiarow dlatego tyle czasu zeszlo)niestety w okolicy sniegu duzo to nie moglem sprawdzic max przyspieszen oto wykresik

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    a ile zapłaciłes za tego wirusa ? wiesz 15 koników to tez zawsze coś jest

  3. #3
    chudy
    Gość

    Domyślnie

    na poczatku bylo mowione ze 800zl ale ze przyrost mocy nie byl taki jak zakladany czyli ok 20 konikow wiec zaplacilem 650 wedlug mnie cena bardzo atrakcyjna

  4. #4
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    albo ta hamownia taka albo coś masz z silnikiem nie tak bo krzywa bardzo poszarpana..
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  5. #5
    chudy
    Gość

    Domyślnie

    w czasie jazdy nie odczuwam zadnych strat ani naglych przyrostow mocy;/czuje za to ze teraz do samego konca rowno ciagnie,wczesniej po ok 3.5 tys bylo czuc spadek mocy;/chlopaki mowili ze silnik trzyma wartosci tzn cisnienie turbo i cisnienie pompy wiec nie podejrzewam silnika;/moze opony slizgaly sie na rolkach stad taki wykres?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rafik.
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156SW / 166 3.0 / Lancia Dedra 1.6 16V
    Postów
    612

    Domyślnie

    Cytat Napisał fr33 Zobacz post
    albo ta hamownia taka albo coś masz z silnikiem nie tak bo krzywa bardzo poszarpana..
    Też mam takie odczucie że coś nie tak. Za bardzo poszarpane są te wykresy.
    Przy 2ktys czujesz moc bo tam masz pizdnięcie Nm. Ślizganie rolek można wykluczyć bo obydwa pomiary są podobnie poszarpane. Może coś z przepływką jest nie tak.

    Popatrz jak u mnie idzie wykres - motor również miał około 200 tysi (2.4 - 10V)
    Ostatnio edytowane przez rafik. ; 31-01-2010 o 11:25
    -------------------------
    AR 156 2.4jtd, 191/360 - jest
    Lancia Dedra 1.6 16V - jest
    AR 166 3.0 V6 - była
    AR 166 3.0 V6 Sportronic - jest

  7. #7
    chudy
    Gość

    Domyślnie

    przepływka w piatek kupiona nowa orygnial boscha, numery ze starej sie zgadzaj i byla dobierana do mojego auta po vin;/chlopaki tez podejrzewali ze to moze byc jej wina ze taka mala moc wyszla za pierwszym pomiarem;/moze byc to wina filtra paliwa??

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    wg mnie 95 koni to juz cos zamalo jest... silnik nie ma takich strat przy takim przebiegu ale to moje zdanie

  9. #9
    chudy
    Gość

    Domyślnie

    tez mi sie tak wydalo;/paliwko tankowane na orlenie nie zaden super market wiec raczej to tez odpada jako przyczyna ubytku mocy?przeplywka nowa na 100% do tego modelu;/ moze jakies propozycje coz to moglo spowodowac??

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    wg mnie 95 koni to juz cos zamalo jest... silnik nie ma takich strat przy takim przebiegu ale to moje zdanie
    Dokładnie tak. Przebieg 200tyś w JTD oznacza, że silnik jest już dobrze "dotarty".. Tyle, że mowa tutaj o normalnym użytkowaniu bez przegrzania, kręcenia mocno na zimnym itd. Taka strata mocy może być efektem słabej kondycji, ale pod warunkiem, że rzeczywiście ktoś go katował (może poprzednicy..). Ktoś robiący chip powinien najpierw poszukać powodów tak niskiej mocy, a nie wgrywać nowy soft na siłę. Gdy ja robiłem w swojej poprzedniej, to moc wyszła 110-112KM i 255-260Nm podczas 2 pomiarów (powinno być 116 i 275) i dopiero dokładne badania przepływomierza dało efekt w postaci jego zmiany, bo przy maksymalnym obciążeniu (podczas jazdy) podawał zaniżoną ilość mas powietrza i mieszanka była minimalnie uboższa niż powinna być. Po zmianie przepływki moc wzrosła do 115KM i 272 Nm i wtedy dopiero wgrał program delikatnie podnosząc moc do 136KM i 305 Nm.

Podobne wątki

  1. Pytanie o wirusa i mody
    Utworzone przez Przemekkk97 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-12-2015, 21:40
  2. Gdzie na wirusa
    Utworzone przez kolekszy w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-06-2015, 12:03
  3. [159] uszkodzona turbina po wgraniu wirusa
    Utworzone przez GruBaDuPa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-05-2015, 20:17
  4. Witam wszystkich nosicieli wirusa alfa ;-)
    Utworzone przez jankes1979 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 14:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory