Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Jak zamontować blow off ?

  1. #1
    pollo89
    Gość

    Domyślnie Jak zamontować blow off ?

    Witam,

    Kiedyś już była na forum dyskusja w związku z założeniem blow offa do 2.4 jtd, przekopałem trochę internetu - opinii jest sporo, różnych uzasadnień również, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Jako że jestem ciekaw jaka jest prawda to chciałbym to sprawdzić empirycznie. Jeżeli będzie działać jak należy to fajnie, jeżeli nie będzie działać poprawnie albo syczenie zacznie mnie denerwować to wywalę i wróci rozwiązanie seryjne - żaden problem Mam zamiar zrobić takie doświadczenie i zobaczymy co z tego wyjdzie. I tu moje pytanie w którym miejscu dać zawór, co i jak podłączyć - mile widziane jakieś zdjęcia albo schematy i proste wytłumaczenia. Z góry dzięki

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    sprawdz YouTube tam sam filmiki diesli z blow offem

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gifwwl
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    146 2.0 TB Junior była, teraz jedyne słuszne AR GT
    Postów
    311

    Domyślnie

    http://www.proracingtechnology.com/html/dv_ver_bov.html
    tu masz troszkę wiedzy, nie wiem jak jest w JTD zamontowany, ale jak w każdym aucie montujesz w miejsce seryjnego DV, filozofii nie ma. Zobacz czy DV upuszcza przed czy za przepływkę, jak za to najprawdopodobniej potrzebujesz hybrydowego żeby nie stroić kompa od nowa. Chyba że wiesz że możesz założyć zwykłego i osiągi się nie pogorszą. To wtedy potrzebujesz Blow-offa i zaślepkę na przewód gdzie DV upuszcza ciśnienie.
    Naprawa fiat, alfa romeo http://www.autokielak.pl/

  4. #4
    pollo89
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi ale mógłby ktoś to zaznaczyć na jakimś zdjęciu poglądowym ? Będę bardzo wdzięczny i przy okazji mniej więcej łatwiej to będzie ogarnąć

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    zalezy jaki zawór kupiłeś, nie które montuje sie w układzie dolotowym(troche pracy jednak jest bo trzeba trójnik wstawić) albo jeżeli masz ten wkłądany w wąż to wystarczy go zamontować w miejsce starego zaworu blow-off i zaslepic jeden przewod

  6. #6
    alienek
    Gość

    Domyślnie

    chciałbym mieć bow'a

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    to kup turbo benzyne, bo diesel się nie spełni.

  8. #8
    pollo89
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał h0se166 Zobacz post
    zalezy jaki zawór kupiłeś, nie które montuje sie w układzie dolotowym(troche pracy jednak jest bo trzeba trójnik wstawić) albo jeżeli masz ten wkłądany w wąż to wystarczy go zamontować w miejsce starego zaworu blow-off i zaslepic jeden przewod
    Jeszcze nie kupiłem dopiero jestem na etapie pomysłów, zbierania informacji itp

    A jakiś konkretny polecacie ? Tylko myślę o czymś w niższej cenie ponieważ chcę to zrobić z ciekawości żeby skonfrontować to z różnymi wypowiedziami itp. Całkiem możliwe że to po tygodniu czy dwóch wogóle się nie sprawdzi i po prostu wyleci a wróci seria

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    Mam zawor blow off w swojej 166 2.0v6TB i jestem zadowolony bo wiele ludzi sie za mną ogląda a ja już jakoś nawet nie zwracam na to uwagi, auto jest dobrze wyciszone i w srodku nawet nie słyszysz jak twóje autko parska psssshhhhyyyy, pssssshhhhyyyyyy! Nie kupuj używki bo widzialem juz kilka i kupić dobry to nie łatwe bo te tańsze używki to tanie nówki i nie wierzę w ich długoletnią bezawaryjna eksploatacje. Jeden na forum ogłaszał sie z tymi zaworkami marki Bailey i niech mówi co chce ale dla mnie i jakosć i dzwięk to lipa. Kolega tez sobie taki zamówił i i słyszałęm go i nie podobał mi się głos , to znaczy za słabo donosny, jakby za dużo na raz było upuszczane powietrze, ja mam włoski orginalny bonalume i sprężyna nadal twarda jak kamień a dźwięk jest idealny, donośny ale nie piskliwy. Tylko ze to drogie zawory ciężej dostępne. Do diesla taki zawór nie ma sensu według mnie ale jak masz luźne pieniądze to kupuj. Fajnie gdybyś mógł porównac sobie ich dzwięki bo to istotne. Musisz przejżec układ dolotowy jaki masz zawór blow off standardowy ale podejzewam ze masz to samo co większosc aut turbo diesli i benzyn czyli normalny BOSCH którego zamienisz nowym BOVem

  10. #10
    alfa 169
    Gość

    Domyślnie blow off bonalume jak podpiac moduł

    witam kolego mam blowa bonalume i wszystko jest załozone tylko niewiem jak podpiac moduł który steruje blowem a ty piszesz ze taki masz pomozesz w jakis sposób pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Blow off. W 2.2 jts
    Utworzone przez kochan159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-02-2014, 18:09
  2. [156] Blow off do 2.4 JTD
    Utworzone przez Starscream w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 10:06
  3. [164] blow off
    Utworzone przez berciko1 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 18:52
  4. [145] Blow Off w jtd
    Utworzone przez AR1451,9JTD w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2009, 21:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory