Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Czy można wymienić czujnik ciśnienia w układzie klimatyzacji bez nabijania?

  1. #1
    epsonix
    Gość

    Domyślnie Czy można wymienić czujnik ciśnienia w układzie klimatyzacji bez nabijania?

    Ten mały czujniczek trochę namieszał mi ostatnio, min. 2 razy brałem lawetę (raz auto pokazywało przegrzanie) innym razem przestało odpalać (a temperatura przy całkiem zimnym silniku skakała 110-130st!). Generalnie wyszło że jest wewnątrz czujnika czasami dość mocne zwarcie zasilanie-masa, co powodowało kłopoty na lini zasilania z komputera (ta linia również jest używana dla czujnika filtra cząstek stałych i czujnika temperatury silnika - stąd wariackie wskazania).

    Dobra, powyżej może się komuś przydać gdyby miał podobny problem, a teraz do konkretów i pytania.

    Kupiłem sobie czujnik i teraz trzeba by wymienić. Znajomy mechanik powiedział mi że w wielu nonwych samochodach jest dodatkowy zaworek przy tym czujniku, że jak się wykręci ten czujnik, to czynnik chłodzący układu klimatyzacji nie wyleci, bo zaworek automatycznie się zamknie. Nie mam jednak pewności jak to jest w 159-tce. W pierwszym lepszym serwisie gdzie zajmują się bardziej fachowo klimatyzacjami, gość z którym gadałem powiedział że nic nie wie o takich dodatkowych zaworkach w żadnych autach, że zawsze trzeba wypompować czynnik, wymienić czujnik i sprowrotem wpompować czynnik. Operacja kosztuje ok 220zł

    Czy ktoś może mi potwierdzić czy w 159JTDm16V 2005r z automatyczną 3strefową klimą trzeba wypompowywać czynnik chłodzący czy nie. Jeśli nie to sobie sam zrobię tą wymianę u znajomego mechanika w 10minut.
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 09:20

  2. #2
    Colin
    Gość

    Domyślnie

    smiało możesz

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar kazur22
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    alfa romeo 159 impression 1.9 jtdm 180
    Postów
    41

    Domyślnie

    Witam postanowiłem napisac tutaj bo mam podobny problem a dokładniej dotyczy on nieszczelnego czujnika bynajmniej tak powiedział mechanik , po napełnieniu klimatyzacji cały czynnik wycieka miał ktos z was podobny problem w 159 1,9.jtdm 2007 z góry dziekuje za odpowiedz.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 150 KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Hej, Tak, ja miałem problem z tym czujnikiem - przepuszczał czynnik. Po wymianie i ponownym nabiciu było już OK. Czujnik kosztował około 120 zł. Bez problemu wymienisz go sam.

Podobne wątki

  1. Czujnik ciśnienia w układzie klimatyzacji
    Utworzone przez gheck w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 08:56
  2. Wyciek z pod czunika ciśnienia w układzie klimatyzacji
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-06-2013, 17:01
  3. [146] Gdzie znajduje się czujnik ciśnienia klimatyzacji?
    Utworzone przez MarcinS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 16:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory