Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: KLIMA W 156

  1. #1
    biegan
    Gość

    Domyślnie KLIMA W 156

    Witam wszystkich, jestem użytkownikiem alfy 156 2.0 T-Spark i mam pewien problem z klimą. Mianowicie jest to klima która byla "dokladana" (tak powiedzieli w serwisie) cokolwiek to znaczy problem jest następujący, po naładowaniu sprezarki gzem wyczyszczeniu przewodów powietrznych powietrze lecace z nawiewow jest bardzo delikatnie schłodzone, czuc ze jest chłodniejsze jednak różnica jest niewielka. Slychac ze sprezarka sie wlącza (charakterystyczne sykniecie). Porownywalem temperature z nawiewow u kumpla w Alfie 147 tez 2.0 T-Spark i powietrze bylo duzo zimniejsze niz u mnie. Czy ktos mial moze podobny problem i wie jak go rozwiazac. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam wszystkich.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Sprawdz w pierwszej kolejnosci filtr kabinowy - od niego rowniez zalezy sprawnosc klimy.
    W drugiej kolejnosci looknal bym czujnik temperatury (pod ta krateczka w srodkowej konsoli) - ale tylko wtedy gdy zaobserowales top zjawisko na trybie automatycznym...

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    klima dokładana w 2.0TS ?? eeee, nie chce mi się wierzyć żeby były bez klimy
    No wlasnie - z tego co sie orientuje 156 bez klimy w standardzie byly produkowane tylko na samym poczatku w 1997r - bardzo krotko.

  4. #4
    biegan
    Gość

    Domyślnie

    siemano, własnie caly bajer polega na tym ze zaraz po naladowaniu sprezarki czynnikiem chlodzacym wylatujace powietrze bylo slabo schlodzone. filtr kabinowy zostal wymieniony, zostal wymyty pod cosnieniem parownik oraz wyjety i wymyty wentylator. inny macher stwierdzil ze moze to byc zuzycie lozysk sprezarki a co za tym idzie jej wolniejsza predkosc obrotowa... nie wiem co dalej mam robic, nuby klima jest a tak jakby jej nie bylo
    PS funkcja AUTO działa tak samo jak manual jesli chodzi o temperature powietrza nawieu.
    dzieki za pomoc i pozdrawiam

  5. #5
    Yaro
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał biegan
    ... inny macher stwierdzil ze moze to byc zuzycie lozysk sprezarki a co za tym idzie jej wolniejsza predkosc obrotowa...
    Zacznij od zmiany "machera". Wiekszej bzdury dawno nie slyszalem. W takim ukladzie zuzyte lozyska w rolkach rozrzadu powinny powodowac... mniejsza predkosc obrotowa silnika? :shock:
    Jesli sprezarka dziala poprawnie i utrzymuje prawidlowa roznice cisnien (sprawdza Ci to bez problemu w porzadnym zakladzie od klimy) to stawialbym na osuszacz. Jest po prostu przytkany i dziala jak dlawik w ukladzie klimy.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    radzę umyć równierz z zewnątrz chłodnicę klimy
    jest to dosc wazne a niestety po lecie chlodnica ma na sobie kilogram owadow - niestety skutecznie zapychajacych zeberka, szczegolnie tam na dole gdzie jest wlot powietrza. najlepiej umyc delikatnie miekka szczotka - tylko trzeba wejsc pod auto bo inaczej sie nie odtaniesz.

Podobne wątki

  1. [159] Klima
    Utworzone przez Black Wolf w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-02-2016, 22:46
  2. [164] Klima
    Utworzone przez alfa164 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-12-2010, 20:49
  3. Klima w 156 2.0 TS
    Utworzone przez michal87tg w dziale 156
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 05-11-2010, 09:46
  4. klima
    Utworzone przez zaszary w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 20:58
  5. Klima
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 11:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory