Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: Alfa Romeo Giulia Sportwagon / następca 159 SW

  1. #21
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Rozumiem i mam na tyle odwagi żeby Ci częściowo przyznać rację. Tylko z Alfą jest ten problem, że nie jest "masówką" i nie jest też do końca "premium". Marka stoi w rozkroku. Krok w stronę premium to modele pokroju Maseratti. Bardzo niszowe i bardzo Drogie. Krok w stronę masówki to modele tańsze i ogólnodostępne. Uważam że na chwilę obecną nie da się ustawić Alfy koło Maseratti (bo to miejsce już zajmuje Maseratti). Piętro niżej też już nie da się zejść (robić coś w stylu Audi), bo renoma marki jako auta włoskiego i wybitnie awaryjnego zniszczy te wszystkie starania. Na masówce "niestety" da się sporo zarobić, zwłaszcza w niższych segmentach (właśnie MiTo i Giulietta). Czyli małe samochody z "jajem" które podobają się kobietom.
    Czyli jak dla mnie teraz wybór między "masówką" a "sport premium" jest równorzędny z Być a Nie być dla marki.
    A ja już Wolę żeby Alfa robiła "masówki" niż nie istniała wogóle (Ewentualnie żeby sprzedali VW ).
    Może trzeba przeczekać około 10-20 lat z Alfą Masówką, która się odbuduje i znów zacznie robić "Swoje" ?
    Ostatnio edytowane przez Emenems ; 16-02-2010 o 11:19

  2. #22
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Rocky147
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    147 JTD 8V 115 km
    Postów
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emenems Zobacz post
    Rozumiem i mam na tyle odwagi żeby Ci częściowo przyznać rację.
    Też bym chciał, aby Alfa w swojej klasie oferowała orygnalność i wyznaczała trendy mody, więc nie dziwię się koledze Pingwinowi, że reaguje na to wszystko tak a nie inaczej.... Ale niestety dawne lata mineły i puki co raczej "to se ne wrati". Ale jedno co nie minie nigdy i nic tego Alfie nie odbierze to jej legenda ... I tu zwracam się w strone kolegi EMENEMS...też przyznając mu racje.
    Jeżeli Alfa jako masówka staneła by na nogi, zaczęła przynosić zyski, to trzeba mieć wtedy nadzieje na to, że jej historia zatoczy koło i przyszli menagerowie i konstruktorzy ponownie zaczną budować legende
    A jeżeli się to nie uda, albo gdy marka zostanie wchłonięta przez inne koncerny, mam zamiar porzucić to co materialne (... ), wstąpić do zakonu Kamedułów, i zamast motoryzacji, czas poświęcać modlitwie......
    Ostatnio edytowane przez Rocky147 ; 16-02-2010 o 12:54

  3. #23
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    No to wypracowaliśmy w pocie czoła jakieś wspólne stanowisko

  4. #24
    Sparco123
    Gość

    Domyślnie

    Jak to będzie następca 159 to oficjalnie przesiądę się na Hondę

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfaromeo166
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    Alfa Romeo 147 Selespeed
    Postów
    31

    Domyślnie

    Wogule brak dynamizmu mi sie niezbyt podoba.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tommi
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    Biała: 159 TI SW 2,4 JTDm , Niebieska: Impreza GT Turbo 2,0 MY00
    Postów
    406

    Domyślnie

    Heh..to się uśmiałem z tych Kamedułów i ich zakonu
    Ostatnie lata to czas tandety, populizmu i maksymalnego konsumpcjonizmu, gówno które dotarło do Starego kontynentu zza oceanu .
    Stąd objawia się to także w motoryzacji, kasa kasa i kasa...ale także po to by przetrwać (alfa)
    Historia jak i moda toczy koło i na pewno doczekamy się powrotu do prawdziwej motoryzacji.


    Blue....

    "Life is racing, everything else is just waiting" - Steve McQueen

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar bikermarek
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Kampinos
    Auto
    Alfa Romeo 155 2,0 Twin Spark 16V 1995
    Postów
    716

    Domyślnie

    Ogromne różnice w stylistyce nadwozia:

    Pozdrawiam
    bikermarek

    Alfa Romeo 155 1,8 Twin Spark 16V 1997: 13.05.2007 - 02.07.2011
    Fiat Seicento 1,1 SPI 1999: 24.02.2012 - 09.03.2013
    Alfa Romeo 155 2,0 Twin Spark 16V 1995: 31.07.2011 - ?
    sigpic154_7.gif

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emenems Zobacz post
    Rozumiem i mam na tyle odwagi żeby Ci częściowo przyznać rację. Tylko z Alfą jest ten problem, że nie jest "masówką" i nie jest też do końca "premium". Marka stoi w rozkroku. Krok w stronę premium to modele pokroju Maseratti. Bardzo niszowe i bardzo Drogie. Krok w stronę masówki to modele tańsze i ogólnodostępne. Uważam że na chwilę obecną nie da się ustawić Alfy koło Maseratti (bo to miejsce już zajmuje Maseratti). Piętro niżej też już nie da się zejść (robić coś w stylu Audi), bo renoma marki jako auta włoskiego i wybitnie awaryjnego zniszczy te wszystkie starania. Na masówce "niestety" da się sporo zarobić, zwłaszcza w niższych segmentach (właśnie MiTo i Giulietta). Czyli małe samochody z "jajem" które podobają się kobietom.
    Czyli jak dla mnie teraz wybór między "masówką" a "sport premium" jest równorzędny z Być a Nie być dla marki.
    A ja już Wolę żeby Alfa robiła "masówki" niż nie istniała wogóle (Ewentualnie żeby sprzedali VW ).
    Może trzeba przeczekać około 10-20 lat z Alfą Masówką, która się odbuduje i znów zacznie robić "Swoje" ?
    Ale Alfa właśnie jest w klasie premium (razem z Audi/Mercedes/BMW/Volvo itp.) natomiast Maserati moim zdaniem jest w klasie luxury/supersamochodów (obok Bentleya, RR itp. z jednej strony oraz Ferrari, Lambo, Astona z drugiej strony)
    No bo na pewno nie można jej postawić w jednym rzędzie z Oplem, VW, czy Pugiem Nawet w pewnym niemiecko-polskim piśmie (tym numerze, która powinna mieć większość z nas) napisali, że nowa Astra aspiruje do klasy wyrafinowanych samochodów (albo samochodowej arystokracji - jakoś tak), co BMW, czy Alfa Romeo A co do Giulii, to chyba jakiś szkic na razie - w sumie to nie mam zdania
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  9. #29
    Sparco123
    Gość

    Domyślnie

    Te zdjęcia niepokojąco przypominają toyotę avensis

  10. #30
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Nie musisz się niepokojąco niepokoić bo to tylko wizja jakiegoś maniaka które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, a tym bardziej z przyszłością.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia (2012)
    Utworzone przez Tuti w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 468
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 12:33
  2. Alfa Romeo Giulia zastąpi model 159
    Utworzone przez M@T w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-01-2010, 22:36
  3. Alfa Romeo Giulia Spider
    Utworzone przez M@T w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 23:49
  4. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory