Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Dziura upolowana | polskie drogi :(

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie Dziura upolowana | polskie drogi :(

    Ehh, MASAKRA te nasze drogi!

    Jeszcze niedawno jechałem i było ok, dziś lecę spokojnie trasą Dzierżoniów-Świdnicy (przy okazji pozdrawiam zieloną 156, rejestracje bodajże DLU). Zero znaków, aż tu nagle SRU! Wjechałem w serię świeżych dziur. Kolega byłby dobrym świadkiem, że wolno jechałem...

    Będę dawał samochód do ASO na kontrolę, ponieważ odczuwam lekkie wibracje.

    Co serwis powinien sprawdzić?

    Moje pomysły to:
    - felgi
    - opony
    - amortyzatory
    - wahacze
    - stabilizator
    - łączniki

    Coś jeszcze mogło ucierpieć?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Miss Alfaholicy 2011 Znawca Avatar aniucha05
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice, Poland
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V & 159 2.2 JTS
    Postów
    1,688

    Domyślnie

    na Twoim miejscu pisemko do zarządcy w sprawie ewentualnego odszkodowania...
    u mnie w Mysłowicach, na ul.katowickiej poszło ok. 6 aut na dziurach... ja zgubiłam kołpak i UM w efekcie zamknął ten pas jezdni. ale odszkodowania raczej zapłacą...
    I'd rather push my ALFA than drive a BMW... (or AUDI)

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    jesli sie wpadnie w dziure i cos widocznego sie stanie to odrazu niebiescy i kasa sie nalezy
    Twardy co do sprawdzenia to chyba wszystko tak auto wrzuca na scieżke diagnostyczna i wszytko bedzie wiadome niestety z dziurami tak jest ja dzis tesh wpadłem w taka dziure ze panel z radia nawet wyleciał ale latam na twardej alumie i nawet jest ok no moze poza wahaczek który sie zaczyna oddzywać ale mam dobry patent na dziury wpadajac w nia ma taki odruch ze podskakuje na fotelu znajomi sie śmieja ale jakos sie lepiej czuje i wydaje misie ze alfina mniej cierpi hahah szerokości życze i równych dróg
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  4. #4
    ViP Rowerzysta Avatar jazzu
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 156 SW 1.8 TS (2001)
    Postów
    380

    Domyślnie

    Ja też podskakuje, ale mam kolesia, zapalonego rowerzystę który odruchowo próbuje
    kierownicą podbić przednie koła (jak w rowerze)
    W szczecinie też masakra po zimie.
    Parę dni temu, jechałem po niemieckich wsiach, u nich jest podobnie, oczywiście na mniejszą skalę, ale też gdzie nie gdzie pojawiły się "dziurwy".
    I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem...

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Byli niebiescy. Tylko, czy od razu do zarządcy, czy do mojego ubezpieczyciela, żeby się wszystkim zajął?
    Ostatnio edytowane przez twardy ; 09-02-2010 o 14:30

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazzu Zobacz post
    Ja też podskakuje, ale mam kolesia, zapalonego rowerzystę który odruchowo próbuje
    kierownicą podbić przednie koła (jak w rowerze)
    Sory za OT.. ale widząc moją sygnaturkę (http://www.forum.alfaholicy.org/members/2044.html) łatwo można zobaczyć że ze mnie właśnie zapalony rowerzysta i nie dość że podskakuję całym ciałem to i próbuję kierownicą podciągnąć przód .. Maskara.. Ale to odruch i tyle .


  7. #7
    Miss Alfaholicy 2011 Znawca Avatar aniucha05
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice, Poland
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V & 159 2.2 JTS
    Postów
    1,688

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Byli niebiescy. Tylko, czy od razu do zarządcy, czy do mojego ubezpieczyciela, żeby się wszystkim zajął?
    Zarządca PZU, mój ubezpieczyciel też PZU... Zresztą zaraz będę dzwonił, to się dowiem.
    jeżeli masz notatkę od policji to do ubezpieczyciela... to jest podobnie jak w przypadku AC. Jeżeli jest szkoda to niebiescy sporządzają notatkę z którą udajesz się do ubezpieczyciela. Reszta nie powinna Cię interesować...

    a jeżeli chodzi o moją reakcję na dziury to zawsze pada niecenzuralne słowo... więc zdarza sie że czasem słownik mi się kończy..
    I'd rather push my ALFA than drive a BMW... (or AUDI)

  8. #8
    alienek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniucha05 Zobacz post
    jeżeli masz notatkę od policji to do ubezpieczyciela... to jest podobnie jak w przypadku AC. Jeżeli jest szkoda to niebiescy sporządzają notatkę z którą udajesz się do ubezpieczyciela. Reszta nie powinna Cię interesować...

    a jeżeli chodzi o moją reakcję na dziury to zawsze pada niecenzuralne słowo... więc zdarza sie że czasem słownik mi się kończy..
    dokładnie tutaj ma kolega rację czytałem o tym na necie kiedyś jesli masz notke od BLUE BOY smiało idź do ubezpieczyciela

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Byli niebiescy. Tylko, czy od razu do zarządcy, czy do mojego ubezpieczyciela, żeby się wszystkim zajął?
    Zarządca PZU, mój ubezpieczyciel też PZU... Zresztą zaraz będę dzwonił, to się dowiem.
    Swojego ubezpieczyciela bym w to nie mieszał, bo jeszcze okaże się, że sprawca (czyli zarządca) "każe" Ci szkodę z AC pokryć.
    Miałem taki przypadek.
    Kolejność rzeczy jest prosta.
    1. odbierz kopię notatki policyjnej z miejsca zdarzenia.
    2. dowiedz się kto jest zarządcą odcinka drogi na którym miało miejsce zdarzenie.
    3. Zarządca tej drogi powie Ci kto jest ubezpieczycielem danego odcinka drogi.
    4. Udaj się z notatką do ubezpieczyciela tego odcinka w celu wyceny szkody. Możesz mieć tak jak wspomniałeś opis uszkodzeń z ASO.
    U mnie trwało to około miesiąca. Ubezpieczyciel zrobił zdjęcia i bez mrugnięcia okiem wypłacił kasę, ale felgi były faktycznie uszkodzone, opona przecięta, a dodatkowo udowodniłem im, że zarysowaniu uległa listwa progowa.
    Nikt nie pytał mnie czy samochód mam obniżony, czy rozmiar felg fabryczny (nie był fabryczny - dwa rozmiary większy ).
    Życzę powodzenia - walcz o swoje.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    P.S. przydałaby się jeszcze f-ra z lawetę - to też wracają
    Ostatnio edytowane przez alces1 ; 09-02-2010 o 12:42

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Przechodziłem przez to w 145 dwie opony jedna bąbel druga przecięta, dwie felgi do prostowania, wahacz i ustawienie zbieżność. Notatka z policji i faktury z naprawy i kasę oddali z lekkim oporem. Musisz ustalić zarządcę drogi i do niego się zgłosić. W moim przypadku była to droga gminna. Próbowali mnie spławić, udając że oni za to nie odpowiadają i musiałem zrobić trochę szumu
    W urzędzie mi powiedzieli wtedy, że wolą się ubezpieczyć niż naprawiać drogę, bo to taniej wychodzi, a nie każdy o tym wie, że za takie coś można dostać odszkodowanie.

Podobne wątki

  1. [159] rozmiar opon vs polskie drogi
    Utworzone przez czakus84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 20:20
  2. AR156 2,4 JTD vs polskie drogi - jakie są prawdziwe koszty utrzymania zawieszenia?
    Utworzone przez mario_pil w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 12:32
  3. [166] Kontrolka wtrysku a polskie drogi
    Utworzone przez sarinus w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2008, 18:54
  4. AR 166 2,4 JTd polskie menu
    Utworzone przez alfaholik-Bioły w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-08-2007, 21:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory