Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Współczesne samochody - ciekawy artykuł

  1. #11
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xofer Zobacz post
    Odkurzacze są tak konstruowane że ich przyjemne rozłożenie graniczy z cudem. A jakość całego sprzętu na rynku dziś jest wręcz śmieszna i mam tu na myśli nawet teoretycznie renomowanych producentów.
    Swojego czasu szukałem rury do odkurzacza, bo z oryginału zrobiła się sprężyna spiralna. Niestety większośc tych rur u producentów wyglądała podobnie- jak zbudowana z odpadów- w końcu trafiłem na coś solidnego firmy ... Zelmer.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawcio Zobacz post
    Drenaż portfela uczciwego obywatela w sposób podstępny i obrzydliwy!!!
    Gdzie te stare porządne autka!!??
    Niedługo będzie problem z zakupem używanych aut wogóle bo w niektórych markach/modelach jakieś 70% sprzedaży to diesle, które mało nie jeżdżą, więc nawet 3-4 letnie auto z przebiegiem 200 tys. do wymiany może mieć pół silnika, a benzyn jak na lekarstwo i to często podstawowe wersje (np. w przypadku Fiata Bravo na włoskich portalach - ostatnio znajomy szukał takiego)...

    Cytat Napisał fiergloo Zobacz post
    Swojego czasu szukałem rury do odkurzacza, bo z oryginału zrobiła się sprężyna spiralna. Niestety większośc tych rur u producentów wyglądała podobnie- jak zbudowana z odpadów- w końcu trafiłem na coś solidnego firmy ... Zelmer.
    Z tym też może być różnie, sam mam odkurzacz Zelmera-ale niektóre linie odkurzaczy są już pordukowane w Chinach - tam gdzie miksery i większość pozostałych sprzętów. ODM (Outdoor Manufacturing) obecnie rządzi i większość sprzętów AGD/RTV powstaje obecnie w kilku (-nastu) chińskich fabrykach - niektórzy projektują swoje obudowy, niektórzy dolepiają tylko znaczek (co zresztą zrobił Chrysler z Lancią Deltą).
    Iphone, też nie jest produkowany w Cupertino i nie bez przyczyny nie ma (teoretycznie) dostepu do baterii, która jest przylutowana zersztą do płyty głównej.
    Wszystko idzie w kierunku 1-razówek, niestety...
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  3. #13
    MacIntosh
    Gość

    Domyślnie

    Ok, niech bedą nowe auta, co pare lat do wymiany. Ja chętnie, po co latać po warsztatach. Ale niech taka alfa na przykład, 159, nie kosztuje 100 000 ale 30 000. Wtedy chętnie bede wymieniał całe.

  4. #14
    Szyndzielosz
    Gość

    Domyślnie

    dokładnie, popieram kolege wyżej.

    a co do artukułu to tak było zawsze i bedzie kazdy zarabia jak sie da i kiedy tylko może.

  5. #15
    MRDUX
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał MacIntosh Zobacz post
    Ok, niech bedą nowe auta, co pare lat do wymiany. Ja chętnie, po co latać po warsztatach. Ale niech taka alfa na przykład, 159, nie kosztuje 100 000 ale 30 000. Wtedy chętnie bede wymieniał całe.
    Ale nówka tyle kosztuje 30 000E

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Xofer
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Mikorzyn
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta
    Postów
    1,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiergloo Zobacz post
    Swojego czasu szukałem rury do odkurzacza, bo z oryginału zrobiła się sprężyna spiralna. Niestety większośc tych rur u producentów wyglądała podobnie- jak zbudowana z odpadów- w końcu trafiłem na coś solidnego firmy ... Zelmer.
    Jak dla mnie Zelmer jako jedyny producent małego AGD trzyma poziom, ale i tak trzeba wiedzieć co kupować....

  7. #17
    ViP Świeżak Avatar Wodzu33
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    AR 164 '98 2.0TS 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Przerażający artykuł o tych nowych autach, ale chyba niestety prawdziwy. Przykładowo u ojca padł termostat w citroenie c5II i tak jak w c5 z pierwszej serii można było wymienić go oddzielnie, zamiennik za 38zl tak w c5II ten sam termostat jest zintegrowany z jakim czujnikiem i kosztuje już 270zl po zniżce, chora jest ta globalizacja i niepotrzebna kombinacja. Co do odkurzaczy to niedawno kupiłem nowego zelmera i po drugim użyciu pękła obudowa przez co wypadały przyciski. Poszedłem z tym do serwisu, że na gwarancji wymienią, niestety ta nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych i trzeba było zamawiać połowę obudowy bo tak to skonstruowane, porażka , a stary odkurzacz u Babci ma z dwadzieścia lat i raz był tylko wymieniany silnik i dalej działa.

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Xofer
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Mikorzyn
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta
    Postów
    1,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wodzu33 Zobacz post
    Przerażający artykuł o tych nowych autach, ale chyba niestety prawdziwy. Przykładowo u ojca padł termostat w citroenie c5II i tak jak w c5 z pierwszej serii można było wymienić go oddzielnie, zamiennik za 38zl tak w c5II ten sam termostat jest zintegrowany z jakim czujnikiem i kosztuje już 270zl po zniżce, chora jest ta globalizacja i niepotrzebna kombinacja. Co do odkurzaczy to niedawno kupiłem nowego zelmera i po drugim użyciu pękła obudowa przez co wypadały przyciski. Poszedłem z tym do serwisu, że na gwarancji wymienią, niestety ta nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych i trzeba było zamawiać połowę obudowy bo tak to skonstruowane, porażka , a stary odkurzacz u Babci ma z dwadzieścia lat i raz był tylko wymieniany silnik i dalej działa.
    Po częsci zapraszam do nas artdom.jasky.pl - RABAT dla wszystkich alfaholików ( patrz regionalne )

Podobne wątki

  1. ciekawy artykuł o LPG
    Utworzone przez alces1 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 21:59
  2. Samochody z USA (VIN)
    Utworzone przez Asturas w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 09:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory