Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: Zapytanie do użytwowników 1.6 16V ts

  1. #11
    Miss Alfaholicy 2011 Pirat drogowy Avatar Victoria
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD TI
    Postów
    223

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas83 Zobacz post
    Ja ta, bym z chęcią połączył komfortowe zawieszenie z Passata z właściwościami trakcyjnymi Alfy 147 ....wiem pomarzyć można...albo komfort, albo szał Fakt faktem jednak, że w pasku dziury jedynie widać , a w alfie także czuć
    Masz rację, w 147 czuć nierówności (dziury staram się omijać) ale mając do wyboru komfortowe zawieszenie i właściwości trakcyjne (może kiedyś powstanie jednak takie cudo w którym będzie i jedno i drugie) ja zdecydowanie wybieram to drugie - to auto jest wręcz przyklejone do drogi! Szczególnie na zakrętach. Też masz takie odczucie?
    Z Alfą jak z kobietą - trzeba wiedzieć jak się z nią obchodzić

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Oczywiście, dobre ogumienie + sprawny drążek stabilizatora (nie wspominając o pozostałych el zawieszenia) i Ala 147 prowadzi się jak gokart Więc przyznaję CI rację

  3. #13
    Użytkownik Embrion Avatar dlc147
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sapowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS. 2005
    Postów
    24

    Domyślnie

    147 1.6 120 TS równiez pochwalam. silniczek kreci super ma pazur ale przy spokojnej jezdzie jest grzeczny takze dla kobiety całkiem spoko. I chyba nie musze dodawac ze kobiety uwielbiaja design 147. takze wrazenia z jazdy bezcenne a za całą reszte zapłacisz kartą (master wiadomo co ) choc koszty sa znosne wystarczy dbac. pozdro!

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar House
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    54

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za przydatne info jednak co do ogolnych kosztow ts-a i twardego zawieszenia cos wiem poniewaz od 2 lat jezdze Gtv-ką. pozdrawiam wszystkich
    http://www.polskajazda.pl/Samochody/...omeo/GTV/32838

    Alfy się psują... a niby z kobietami to nie ma problemów??????
    House

  5. #15
    SiSD
    Gość

    Domyślnie 147, 1.6ts 2001

    Witam. Posiadam od okolo 2 lat/30,000 km. Niestety do silnika szczescie mi nie dopisalo - zaliczylem powazniejszy remont ktory kosztowal mnie ~3000 (u znajomego mechanika - nie w ASO). Co do zawieszenia - jestem w 100% zadowolony; lubie twardsze zawieszenia; od zakupu nic nie stuka i o ile dobrze pamietam nic nie wymienialem jeszcze.
    Spalanie roznie - najnizej to niskie 7; najwyzej to niecale 10. Ale wiekszosc czasu wychodzi jakies 8.2.
    Niestety pali olej - chociaz jak nie szaleje (max 130/h) to spalanie oleju nie jest takie tragiczne.
    Dobrze miec znajomego mechanika i oddawac do regularnych przegladow.
    Ogolnie jestem chyba zadowolony - ale nie polecam nikomu kto liczy na samochod 'bezobslugowy' i z latwym dostepem do serwisu - nie kazdy warsztat (bioracy odpowiedzialnosc za swoje czyny) podejmie sie naprawy alfy (nie mowie o wymianie oleju czy klockow hamulcowych). A z ASO to roznie bywa - zarowno jak idzie o podejscie do klienta jak i o ceny.

  6. #16
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 TS 120KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Co wam tak mało pali? U mnie na trasie to rzeczywiście tak w granicach 7-7,5 litra jest, jednak na mieście to on musi swoje 11-11,5l spalić. Zresztą instrukcja pojazdu wspomina o podobnym spalaniu - cytuję: cykl miejski 11,2l , cykl poza miastem 6,4. Mowa oczywiście o AR 174 1.6 120KM TS

  7. #17
    Arturo147
    Gość

    Domyślnie

    Autko godne polecenia,sam sie wachałem ale podjąłem decyzje i jestem zadowolony...mam małe problemy z moja Bellą ale wieksze miałem z moja żoną i jakos zyje spalanie jak piszą koledzy w granicach 8,5 litra na stówke,a co do widocznosci to nie potrzeba jej duzo,no chyba ze chcesz dokładnie widzec jak połykasz na drogach Golfy,Audi i inne Pancerwagony kupuj śmiała ale dobrze obejrzyj egzemplarz który chcesz kupic,najlepiej wrzuc go u diagnosty na kompa...powodzenia

  8. #18
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    była 147 i częściowo 159 1.9JTDm, jest Golf VI 2.0TDI, Octavia II 1.9TDI
    Postów
    10

    Domyślnie

    Odnośnie spalania w mieście; nie ma praktycznie możliwości zejść w duzym mieście poniżej 10 litrów - ci co piszą że pali mniej to albo jeżdżą po małych miejscowościach bez korków, albo jeżdżą tylko w porach nocnych albo tez nie umieją policzyć dobrze spalania. Mój 1.6 TS 120KM pali po Poznaniu średnio około 11, poza miastem 7,5-8, ale pod warunkiem że poza autostradą :-). Przy spokojnej jeździe poza miastem (np. w deszczu) można zejść do 6,5 ale vmax ok. 100 km/h!

  9. #19
    whisky2012
    Gość

    Domyślnie

    bartek 147 nie zgodzę się z Tobą... dlaczego? a mianowicie: to nie znaczy że wszystkie AR 147 120 ts maja palić tak jak Twoja bella bo np. wymiana filtra powietrza,filtra paliwa, świec(wszystkich)+kable ,sportowy wydech uczynią Twoją AR 147 dużo bardziej ekonomiczną przynajmniej na 3 lata. Sam dokonałem jednorazowego wydadku ale po obliczeniach w 2 roku(w zależności od eksploatacji ) spalanie doszło do 13% mniej niż przed wymianą podzespołów. szerokiej drogi ...pozdrawiam



    Samochód - nie choinka ,dokładaj z rozwagą...

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    Cytat Napisał whisky2012 Zobacz post
    bartek 147 nie zgodzę się z Tobą... dlaczego? a mianowicie: to nie znaczy że wszystkie AR 147 120 ts maja palić tak jak Twoja bella bo np. wymiana filtra powietrza,filtra paliwa, świec(wszystkich)+kable ,sportowy wydech uczynią Twoją AR 147 dużo bardziej ekonomiczną przynajmniej na 3 lata.
    tzn ile Ci teraz pali w mieście alfa ? bo mi też jak jeżdżę po krakowie SPOKOJNIE ( o co ostatnio trudno ) to poniżej 9 nie zejdzie. A na trasie przy bardzo spokojnej jeździe 6.5 - 7
    Today we are living our future memories..

Podobne wątki

  1. zapytanie
    Utworzone przez delawega w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 20:58
  2. zapytanie!
    Utworzone przez slicer_oo6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-10-2013, 11:44
  3. Zapytanie
    Utworzone przez Zapys w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 16:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory