Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Zapytanie do użytwowników 1.6 16V ts

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar House
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    54

    Wink Zapytanie do użytwowników 1.6 16V ts

    Witam wszystkich, zastanawiam sie nad zakupem 147-ki(2001-2002r) z tym wlasnie silnikiem mojej kobiecie i bardzo prosze o kilka informacji na temat tego modelu, jakie najczesciej zdazaja sie awarie i jak wyglada sytuacja ze spalanie... z gory dziekuje i pozdrawiam
    http://www.polskajazda.pl/Samochody/...omeo/GTV/32838

    Alfy się psują... a niby z kobietami to nie ma problemów??????
    House

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ale o który 1.6 pytasz ?
    bo w 147 jest 105 i 120 koników ( z wariatem )

  3. #3
    mariusz147
    Gość

    Domyślnie

    Ja polecam wersje 120 konna, poniewaz pali prawie tyle samo co wersja 105 konna. Uzytkowanie weresji 120 konnej nie jest az tak drogie, ja uzytkuje swoja rok i tylko wymienilem kompletny rozrzad.
    P.s sprawdz PW

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar House
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    54

    Domyślnie

    Heh swietnie chlopaki ale nie zapominajcie ze to dla mojej kobiety a nie dla mnie, wiec ta slabsza opcja, ona ma tym przedewszystkim do pracy jezdzic wiec koszta sa najwazniejsze i po co jej za duza moc... pozdro
    http://www.polskajazda.pl/Samochody/...omeo/GTV/32838

    Alfy się psują... a niby z kobietami to nie ma problemów??????
    House

  5. #5
    alienek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał House Zobacz post
    Heh swietnie chlopaki ale nie zapominajcie ze to dla mojej kobiety a nie dla mnie, wiec ta slabsza opcja, ona ma tym przedewszystkim do pracy jezdzic wiec koszta sa najwazniejsze i po co jej za duza moc... pozdro
    Witaj!
    Posiadam wersje 120 konna 1.6 16v!Jestem zadowolony.Spalanie okejpoza miastem przy 100 6.4litra pokazało w mieście ok 8litrów. Teraz w zime ok 9,5l.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Ja za to chwalę wersję 105 KM ponieważ wg moich doświadczeń w zestawieniu 105/120KM różnice osiągów oddają jedynie papierowe dane. Realne odczucia są co najmniej porównywalne. Z uwagi na twarde zawieszenie i kiepską widoczność do tyłu moim zdaniem (UWAGA MOIM..zanim ktoś mnie zruga) 147mka nie jest super autem dla kobiety.

  7. #7
    Miss Alfaholicy 2011 Znawca Avatar aniucha05
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice, Poland
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V & 159 2.2 JTS
    Postów
    1,688

    Domyślnie

    ja jako kobieta potwierdzam że 147-ką jeździ się super koszty nie są wielkie, dużo zależy od samego właściciela czyli zasada która pojawiła się tu już kilkakrotnie - jak dbasz tak masz
    I'd rather push my ALFA than drive a BMW... (or AUDI)

  8. #8
    whisky2012
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o moją opinię to z całą pewnością mogę polecić takie auto bez względu na moc, ale dodam że utrzymanie takiego autko to nie lada wydatek bo np. za wymianę świec i same świece zapłacisz ok.700 zl gdzie w innych przypadkach(markach) suma nie dochodzi nawet do 150
    Ogólnie ja posiadam 1.6 16v ts 120 po małym tuningu i kocham to auto za sylwetkę więc kobiecie możesz sprawić takie autko bez zastrzeżeń
    pozdr

  9. #9
    Miss Alfaholicy 2011 Pirat drogowy Avatar Victoria
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD TI
    Postów
    223

    Domyślnie

    Jeżeli zależy Ci na niskim spalaniu, polecam Diesla. Moja 147-ka zimą spalała średnio 5,5 - dla mnie szok, tym bardziej, że warunki nie sprzyjały optymalnemu spalaniu
    zobaczymy co bedzie latem, aż strach myśleć
    Póki co wystarczyłoby mi jedno tankowanie w miesiącu (VPower) na dojazdy do pracy i z powrotem (50 km dziennie). Sprawdzałam.

    ---------- Post dodany o godzinie 15:04 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 15:01 ----------

    Cytat Napisał Lucas83 Zobacz post
    Z uwagi na twarde zawieszenie i kiepską widoczność do tyłu moim zdaniem (UWAGA MOIM..zanim ktoś mnie zruga) 147mka nie jest super autem dla kobiety.
    Zawieszenie da się przeżyć, dla mnie zresztą jest idealne, a co do kiepskiej widoczności do tyłu - rozumiem, że chodzi o kwestię parkowania, cofanie itp. - zawsze można zamontować czujnik parkowania, super sprawa

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Victoria Zobacz post
    Zawieszenie da się przeżyć, dla mnie zresztą jest idealne, a co do kiepskiej widoczności do tyłu - rozumiem, że chodzi o kwestię parkowania, cofanie itp. - zawsze można zamontować czujnik parkowania, super sprawa

    Ja ta, bym z chęcią połączył komfortowe zawieszenie z Passata z właściwościami trakcyjnymi Alfy 147 ....wiem pomarzyć można...albo komfort, albo szał Fakt faktem jednak, że w pasku dziury jedynie widać , a w alfie także czuć

Podobne wątki

  1. zapytanie
    Utworzone przez delawega w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 20:58
  2. zapytanie!
    Utworzone przez slicer_oo6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-10-2013, 11:44
  3. Zapytanie
    Utworzone przez Zapys w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 16:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory